VIDEO/ Suksesi i ushtrisë shqiptare, ja bilanci. Kodheli: Kemi bërë më të mirën

KOdheli 1Ministria e Mbrojtjes ka dhënë në mënyrë të përmbledhur aktivitetin e saj mbi 3 vjeçar. Në vetëm 7.21 minuta të koncentruara në ngjarjet dhe aktivitetet më të rëndësishme të këtyre viteve, të Forcave të Armatosura, për të dhënë suksesin e ushtrisë shqiptare në këtë periudhë kohore.

Një video që përmbledh modernizimin e ushtrisë shqiptare, misionet e suksesshme që nga Mali e deri në Afganistan, dyfishimin e trupave në KFOR Kosovë dhe më gjërë, stërvitjet e përbashkëta brenda dhe jashtë vendit.

Dhe mbi të gjitha, daljen për herë të parë në ujrat ndërkombëtare të një anije shqiptare. Anije që do të patrullojë në zonën më të nxehtë, atë të derit Egje.

Por dhe një garanci se puna në të ardhmen do të vjojë më suksesshëm.

Video është pak e gjatë, por ishte e pamundur të tregonim punën e 3 viteve në më pak kohë.

Janë misionet, modernizimi, stërvitjet, bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes, ai civilo – ushtarak dhe karriera.

Kemi bërë më të mirën, por mbetet shumë për t’u bërë…edhe gjatë këtij viti!”, shkruan Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli në profilin e saj në rrjetin social facebook.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “VIDEO/ Suksesi i ushtrisë shqiptare, ja bilanci. Kodheli: Kemi bërë më të mirën”

 1. Fallo Madhi says:

  Oj Zonje e Nderuar,Dakort me kembesorine dhe forcat speciale,po shiko mos na blen te pakten ndonja 5-6 kachatore se mire nga toka perballojme ,po nga ajri si do ja bejme.””Zoti ndihmon ate qe ndihmon veten thote populli””,nuk mund te presim nga Nato te vdese per ne ne lufte me serbet apo greket.shterngoni rrypin dhe bleni dicka per opinionin publik qe te ndihen qe vjen era shtet qe mbron kufinjte e tij dhe popullin e tij..Nuk ka njeri qe nuk eshte i kenaqur nga puna juaj keto 3 vite,jeni vertet nje zonje patriote.

 2. Dyfeku i Ndryshkur says:

  e Nderuar Zonja Ministre e e mini-“Ushtrise” Shqipetare…..
  Forcat e Armatosura Shqipetare jane me Pake se me 1912-ten…ne Numer…
  2-Shqiperia ka Katandisur ne “Forca”::..”Mbrojtese” Sterviteje…..shkurt vetem sa per te thene se kemi “Ushtri”…
  Na thoni zonje e Nderuar:SA BRIGADA TANKESH KA SHQIPERIA???
  SA BATALJONE Zbulimi dhe Kunderzbulimi???
  Sa per “Komandot” Shqipetare e dime qe jane ne “Nivelin e duhur”::::
  Sa Avjone Luftarak ka Shqiperia???Nuk flase per Helikopteret “Kugare” qe u blene ne France…me shume Mangesi….
  Doni me per “Belulin” zonja MINISTRE?????
  Pse nuk na thoni qe Shqiperia i Paguan Greqise 200-te milj Dollare per “Mbrojtjen e Hapsires Ajrore”:::????
  Na Thoni:KUR SHQIPERIA DO TE KETE AVJONET F-16-te Amerikane???APO Tornado Gjewrman???
  PSE mos te kete edhe Shqiperia Tanke-Leopard Gjermane te teknollogjise Bashkohore??? A::”Harrrooovvvaaaa” JEMI NE “DEMOKRACI”..??
  Pse Armatoset Greqia..Serbia..dhe Kroacia…akoma edhe nje Bythe-Shteti si Maqedonia KA NJE FORCE USHTARAKE ME MODERRNE SE NE….
  Pra zonja Kodheli…pa keqkuptime NE E DIME DEMIN E PAZEVENDESUSHEM QE I KA BERE USHTRISE SALI BERISHOVICI…por kjoi nuk Justifikon Mrojtjen…dhe AKOMA SHPREHJA “JEMI NE NATO” ESHTE VETEM TEORIKE…lol

 3. Kuq e zi says:

  Bukur. ..
  Tani na duhet te formojme nje ushtri

 4. fieraku4u says:

  JU DHJEFSHA USHTRINE, USHTRI PATATINASH. USHTRI PA TANKE, AVION LUFTARAKE, LUFT-ANIJE DHE NENDETSE.

  50% E TERRITORIT E RRETHUAR NGA UJI, DHE NUK KE ASNJE NENDETSE APO LUFT-ANIJE. KE 4 ANIJE PATATINASH QE NUK MBAJN DOT DHE NJE MITROLOZ TE KALIBRIT RENDE.

  USHTRI KISHTE NE KOHEN E XHAXHIT, QE E MBUSHTE DETIN DHE QELLIN ME ANIJE LUFTARAKE DHE AVION MIG.

  MENDONI SE DO JU SHPETOJ NATO, NESE SULMOHEMI NGA GREQIA APO SERBIA.

  KOT NUK THA MILOSHEVICI ATEHER, UN SHQIPERINE ME SHOQATEN E GJUETARVE E PUSHTOJ. SEPSE E DINTE QE PAS 1990, SHQIPERIA NUK KISHTE ME USHTRI.

 5. ..... says:

  USHTRIA SHQIPTARE nuk egziston me qe prej 20 vjetesh, te ngresh ushtri esht nje stermundim i vertet per shtete qe çoç e heqin veten jo per ne , , ushtrin e ngriti xhaxhi per 50 vjet me shum mund e sakrifica por kishim nje ushtri te mir organizuar nga shkollat e formimit te oficerave te kemsoris te marines te aviacionit luftarak , te kimisteve te prapavijes , pra te ngesh gjith kto shkolla na duhen tashme 50 vjetet te tjera , jo te blesh dhe avjon luftarak tanke katjusha dhe flot detae as mos i imagjinoni me , kto vetem nje burr pati byth e i ngriti dhe atij i jan qepur dhe vetem e shajn siç i bejm punet ne SHQIPTARET qe shkojm mas antishqiptarve dhe duam shtet , kaq gomer jemi ne, ruani bunkeret te pakten dhe tynelet e ushtris se ruani bythen , por ushtri siç kishim as ne enderr nuk e shohim dot me , se nuk ka byth njeri ta organizoj dhe ta bej kur gjysma parlamentit jan agjent te serbit dhe grekut , si mendoni ju duan kta dy shtete qe permenda qe ne te ngrem ushtrin ton , epra ne na drejtojn njerzit qe punojn nen rrogoz per kto dy vende dhe jan pikeisht kta qe nxoren teorin ne SHQIPERI , qe ne nuk kemi nevoj per ushtri , nuk ka me luft , na ruan nato , kto parrulla i hapen te ter ata njerez te shitur tek serbi dhe greku qe jan nje dyzin tek ne , nga parlamenti qeveria deri tek ojeqet dhe vendet e kultit , pra spiunet e sebit e te rekut , i pari ishte sali berisha i rekrutuar ne austri , pastaj jan nje lukuni nga pas nga zhulal plera qe ishte kapter i sherbimit serb e deri tek muli luli dulja etj etj pra ne tashme vtem do behemi gjitmon qesharak por ushtri nuk do kemi kurr me , se dhe p blem avjon nuk ke avjator , ata qe ishin iken nga syt kembet , kush mbeti ka dal ne pension , tashi vetem ti hipi mimi avjonit , nuk behet ushtria me gjera borxh , se armatim munt te maresh por njerzit e pregatitur per ti perdorur ato nuk do ti gjeni kurr , iku vapa me gushtin , tani mund te themi me krenari na ishte nje burr shteti qe na ngriti nje ushtri qe i fuste daten te terve , por nuk jeton me as ai as ushtria, e shkaterruan antishqiptaret spiunet e sherbimeve inteligjente te komshive tan , qe zaptuan politiken medjat e shkruara dhe ato vizive ojqt dhe kishen ortodokse , bashk me xhamit kjo esht SHQIPERIA jon fatkeqsisht sot byth zbuluar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *