FOTOT/ Basha “pajtohet” me Frangajn, bën bashkë Preçin me Berishën (dhe Sonila që e shikon me adhurim)

“Rilindja Demokratike” ka shënuar dje 26-vjetorin e themelimit të saj.

Me këtë rast, Lulzim Basha kishte mbledhur disa gazetarë në hotel Plaza, ku dhe ka mbajtur një fjalim, pas marrjes së dekoratës “Urdhëri i Skënderbeut”, dhënë nga Nishani për “RD”-në.

Nga fotot e postuara nga vetë Basha, shihet se mes të ftuarve është edhe Aleksandër Frangaj, me të cilin pak kohë më parë pati një përplasje të hapur.

Ajo që bie në sy, është edhe prezenca e Preç Zogajt krah Berishës, me të cilin ka vite që është prishur.

Në pritje nuk mungonin as gazetarët që janë afër PD-së në qendrimet e tyre, si p.sh Sonila Meço, që e sheh me adhurim Bashën.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-1.jpg","attachment_id":609472},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-4.jpg","attachment_id":609477},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-9.jpg","attachment_id":609482},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-12.jpg","attachment_id":609483},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-8.jpg","attachment_id":609481},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-7.jpg","attachment_id":609480},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-6.jpg","attachment_id":609479},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-5.jpg","attachment_id":609478},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-3.jpg","attachment_id":609476},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-2.jpg","attachment_id":609475},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-11.jpg","attachment_id":609474},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/basha-10.jpg","attachment_id":609473}]

18 komente në “FOTOT/ Basha “pajtohet” me Frangajn, bën bashkë Preçin me Berishën (dhe Sonila që e shikon me adhurim)”

 1. Ilir says:

  Edhe kanceri i mender me thene Astrit Nurit ngjitur si muti pas kepuce.

  1. z.Mero BAZE; jam nje nga te paret qe kam shkruar (sidomos Lajmet nga Bota) tek RD, qe ne numrin e pare, por jo shume, sepse dyshja drejtuese e asaj kohe (ne muaj e pare te 1991) Kryeredaktor Frrok CUPI dhe zevendesi tij Prec ZOGAJ (qe te dy me Dosje te Sigurimit te Shtetit, qe tashme prej mbi 20-vitesh dihet nga i madhe e i vogel), me ben presione nga me te ndyrat pasi shoqerohesha me te huaj ne Hotel Tirana e Hotel Dajti (ngaqe zotroj disa gjuhe Perendimore ne nivel pothuaj maksimal, edhe pse kam studiuar ne Universitet per Ekonomi…). Une shoqerohesha me te Huajt ne ato muaj e pare te 1991 se ishin per te ndihmuar PD dhe manexhuar situaten ne pergjithesi te atyre muajve e viteve ne vazhdim. Por ku po shoh keto Foto dhe pash Videot ne TV dhe Internet, me shume keqardhje them se, RD dhe PD me fytyrat qe ishin ne kete pervjetor vertete eshte BANDE, po po; Bande hajdutesh dhe kriminelesh, te cilet jane shkerdhyer ne cdo forme nga bisha Salih Berisha qe ne ato ditet e para te RD e PD, e perseri ne krahe te tij. Mostruoziteti i kesaj Bande s’paska te sosur, mjere Ne populli cfare durojme akoma te na shitet per force politike Demokratike sa ne Gazeta, TV, Internet, e le pastaj kur vijne si klysh-qensh neper do kryeqytete Perendimore vetem duke u shitur sikur jane “Engjejt” e vertete te Demokracise shqiptare post 1990. Punoj ne nje Institucion te rendesishem ne Perendim dhe si perkthyes tashme qe nga 1996 kur mora rruget e kurbetit si pasoje e kercenimeve direkt te disa prej do krimineleve qe jane ne disa prej atyre Fotove (me ne krye Berishen pa me te voglin dyshim), ku degjoj jo pak se cfare flitet per PD…, por dhe per LSI dhe pjesen Nanoiste te PS, qe po pregatiten te ribejne 1997 e dyte ne 20-vjetorin e ketij viti vrastar MADE IN BERISHA & PD. ((mbetem me shprese e besim tek Ty z. Mero BAZE qe te mos censurohem…))

 2. Ilir says:

  Edhe kanceri i mender me thene Astrit Nurit
  si muti pas kepuce.

 3. lulashi says:

  Bythelepirja e Saliut ne rresht para tij.

 4. Bushi says:

  Ky qe shikoni o njerez eshte stani i ujqerve.Ne krye ujku i madhe Berisha,dhe kelyshi i tij Basha,pastaj vijne kelyshet e tjere.GAZETA RD eshte gazeta me e keqe nder te gjitha gazetat,qe nuk ka bere gje tjeter vetem se ka shpalosur ketu e 26 vjete genjeshtra dhe ka vjell vrere,shpifje e nxirje te vertetes.Ajo ka mbrojtur njerez me kriminalitet te larte,eshte bere mburoje e krimeve te kryekriminelit Sali Berisha.E sa e sa balte ka hedhur mbi te majten,mbi drejtuesit e ps-te,ka mbrojtur votat e vjedhura hapur, dhe blerjen e tyre nga pd-ke.Ka nxitur konflikete,ka mbuluar vrasjet qe ka bere Sali Berisha.Ka mbrojtur bandat e mafies shqiptare dhe nderkombetare te iniciuara nga pd-ke dhe Sali Berisha.JU HARROFTE EMERI KESAJ GAZETE DHE PARTISE SE SAJ PD-ke.Per te gjitha te zezat qe ka bere pd-ke nuk e sjell njeri ne pushtet,se eshte parti terroriste,qe ka vjedhur e vrare njerez te pafajshem.Ajo duhet te nxiret jashte ligjit,si parti fashiste.

  1. mali says:

   Mos u harrofshin pa paguar me jere.

 5. Devolliu says:

  Shikoni kush eshte foto me interesante:
  foto ku Anila Basha tregon llastikun e brekeve. 😛

  1. bis says:

   haaaaaa
   llastiku i brekeve

 6. Beni says:

  Ky quhet Florjan Nure, shef i kabinetit i jarit.
  Symbyli i presidences
  Gudulitesi i shtriges se jarit

 7. Fati says:

  Kancer familjarisht

 8. Genci says:

  Florjan qimebythlepiresi

 9. Fredi says:

  Astrit Nuri, mender me thone hajduti i pulave.
  Kete bente dereziu kur e dergonte zeri i popullit ne sherbim.
  I biri i vjedh pulen nishanit gjytrym

 10. Kollovari says:

  Florjan Nuri eshte burri i asaj plakes qe punonte ne bashki ne kohe te lulushit.
  PeQINSE me nam te madh

 11. Mblesi. says:

  Më në fund dhe Preci u rreshtua në rrallët e P. D. Me siguri ministër do ta shikojmë së shpejti!!

 12. Paqesori says:

  Sa u gezova qe pashe Sheherefedinin….! I paska pri shneti te shkretit qekurse ka lene deputetllekun…. Qenka rinuar. Tani qe jemi te lire , eshte koha ti prishim eurot qe ” mezi ” kemi fituar…. Ndonjehere ti dalim ne krah ketyre qe na dhane nje dore te mire ndihme ! Keshtubejme dhe larje hesapesh…….
  GEZUAR FESTEN !

 13. harillaqi says:

  Preçi te mbaj ment çfare ka qene,por tani nje mut ka per te qene.

 14. xixifuqe xinxifiqe says:

  Urime z.Berisha. Je shua i zoti. Di ti hedhësh në.plehra sta që nuk të bindem por di dhe të ti afrosh përsëri sepse u a do karaktetet e tyre si servilë dhe dallkaukë. Shoqëria shqiptsre këta tipa dihet të. Mos i përgilçë por dhe duhet të jetë vigjilente sepse këta kërkojnë të fitoknë.përdëri sto që i kanë humbur. Edhe bjrhere je i madh dhe u a bën mirë lëtyre sahNn lëpirsave që ju i.përdorni sa herë ju duhen dhe i hidhni në plehra sa herë nuk të duketn.
  Xinxifiqe xixifuqe

 15. , says:

  kancerozet ,gjakpirsat e kombit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *