FOTOT/ Turistët tmerrohen nga “bisha” që u del nga deti

Një grup turistësh britanikë ishin duke vozitur me anijen e tyre në Afrikën e Jugut, kur janë sulmuar nga një peshkaqen.

Ai ka këputur disa prej litarëve që kishin hedhur në ujë dhe ka goditur anijen disa herë.

Peshkaqeni rreth 800 kg i ka ardhur disa herë vërdallë varkës deri sa ata janë larguar.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-70-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-70.jpg","attachment_id":"609587"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-65-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-65.jpg","attachment_id":"609588"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-63-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-63.jpg","attachment_id":"609589"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-60-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-60.jpg","attachment_id":"609590"}]

6 komente në “FOTOT/ Turistët tmerrohen nga “bisha” që u del nga deti”

 1. Vlora vlora says:

  Jo “vozitur” o gazetar / redaktor i Meros. Vozitet varka e jo anija. Rregulli gjuhesor shqip e lyp qe ta shkruash “lundronin / lundrojnë”

  1. erosss says:

   Bravo Vlora, je shume e sakt ne verejtjen qe i beni ketyre shitesve ambulant

 2. Kritiku says:

  Redaktoni shkrimin, sepse e keni shkruajtur pa tru ne koke.
  Ne rradhe te pare ku i keni turistet, sepse ne foto nuk duket asgje. Ne rradhe te dyte, eshte anije apo varke, sepse ne shkrim shkruani per te dyja. Ne rradhe te trete, anija nuk eshte e turisteve. Ne rradhe te katert, nuk shkruhet “ishin duke vozitur…”. Ku e keni mesuar kete fjale “vozitur”?
  Keto gabime ju bejne qe te cilesoheni si analfabete funksionale. Shkruani, por nuk e keni as te pakten idene, se çfare shkruani.

 3. k says:

  MOS JA VINI RE SE KA PAK KOHË QË KA ZBRITUR NË FUSHË.

 4. maximus says:

  ishin duke “vozitur”, na cane b****n me kete shqipe qe po e bastardojne ç’do dite dhe kush gazetaret qe duhet te ishin ata te paret qe duhet te shkruanin drejt gjuhen shqipe, te vjen keq kur i degjon edhe neper kanalet kryesore , kur thone, vozitur, bazeni, rotondo, etj etj

 5. sala says:

  NUK E DI POR EDHE KOSOVARET KUR UDHETOJNE ME MAKINE THONE PO VOZISIM

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *