PD, Paloka paralajmëron bojkot: Opozita nuk mund të pranojë të shkojë me Ramën në zgjedhje

Qëllimi i vetëm i Partisë Demokratike është  garantimi i zgjedhjeve të lira e të ndershme.  Për këtë qëllim, PD do të përdorë çdo burim. Ne do të përdorim çdo instrument për  largimin e Edi Ramës dhe garantimin e zgjedhjeve. Është faktuar se me Ramën nuk ka zgjedhje të lira dhe opozita nuk mund të pranojë të shkoj me Ramën në zgjedhje, ndaj ne do të bëjmë çdo përpjekje për të realizuar zgjedhje të lira e të ndershme”, tha Paloka.

Ai sqaroi se PD nuk po mendon për bojkotim të zgjedhjeve, “por për të përdorur të gjithë arsenalin e mundshëm që  Shqipëria të ketë zgjedhje të lira dhe të ndershme”.

Paloka paralajmëroi se blerja e votave nga Rama do të sillte mungesë stabiliteti, ndërkohë që kërkoi votim e numërim elektronik të votave, qoftë edhe me shtyrje të datës së votimit, duke shtuar se ky është mendimi i tij.

Nëse Rama tenton të blejë zgjedhjet, nuk mund të flitet më për stabilitet. Teknologjia mund të përdoret në zgjedhjet e ardhshme nëse ka vullnet politik, por Rama nuk e ka. Nuk është diskutuar në PD, por nëse duhet  periudhë më e gjatë për votim dhe numërim elektronik, zgjedhjet mund te shtyhen. Ky është mendimi im”.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “PD, Paloka paralajmëron bojkot: Opozita nuk mund të pranojë të shkojë me Ramën në zgjedhje”

 1. WEB1 says:

  ,,,,,,,,,Tha dhelpra ,,kur nuk e kapi dot rrushin ,,,paloqe ,,kujdes me deklaratat ,,ne 2017 SHQUPI do jete sa nje kasolle

  1. Tani says:

   Kurse me Berishen mund te shkohej…

   1. Or ti shoq says:

    thapa thupa thap thupa…

    thupa thupa?

    jo jo thapa thapa

 2. kasem gahinja says:

  nuk na plas shume po nuk u futet ju ne zgjedhje.jane edhe 99 parti tetjera qe siguojne kushtin per demokracipluraliste.ca plehra me pk do te kemi neper kembe.

 3. "horri i bulevardit" says:

  Edhe une ashtu mendoj, nuk shkohet me Edi Ramen ne zgjedhje, ket mendim them se e kane te jithe shqiptaret, qe sduan te shohin me PD-erstet e salehut ne parlment. do ti beni Shqiperise nje te mire te madhe, kur ju te mos merrni pjese ne zgjedhje. ishalla, zhdukeni njehere e mire, aapo ndoshta se keni te sigurte punen si politikane, se VETINGU, ju ka Futur Daten.

 4. k says:

  BLERJA,GRABITJA DHE VJEDHJA MBRETËROJNË NË MENDJEN TUAJ.

 5. CORRUSHJOTI says:

  FOLE MORE PETH PETHEEEEE.PO NA PLASI BITHA SE NUK HIN TI NE PARLAMENTIN E KURVAVE.DUHET TE QEROHENI NGA AI VEND.JA ORET FRIMEN.JA NXITE DIELLIN.U SHOFTE FARA E PEDEVE KUDO QE JANE.

 6. paloqja shqupit says:

  po e lame shtetin ne doren tende ti ja fut 1 x 2 po ik o kumarxhi se ke grabit boll 10 vjet

 7. Vaske Korcari a t'u mbyllte e mendjes. says:

  Sa shakaraq eshte zoti Paloqe! Nuk kane te cmuar deklaratat qe dalin nga goja/bythe e ketij politiqeni. Demi qe i bene PD ky hajvan fenomenal eshte i pallogaritshem.

 8. Fatosi-kosove says:

  Qellimi i vetem iPD-s thuaj o palok eshte vjedhja,blerja dhe kercenimi per votim ne favor tuajin siq keni bere çdo here,pastaj eshte qeveria qe duhet te thot troq se nuk ka zgjedhje nese ne listat e reja do te jesh ti,noka,ristani,bumqi,alibeaj,strazimiri,salijani dhe vet dyshja kryetare sali berisha e lul basha pasi ju keni shume krime mbi supet tuaja prandaj qeveria duhet tju eliminoj me çdo kusht nga mundesia per te qene i zgjedhur,ti paloke je nje ujk i vjeter dhe shume i rryer ne vjedhjen dhe fabrikimin e votave,kam shume fakte se ti ke perdorur qindra kosovar qe te votojne me dhjetra here ne dite ne vendvotime te ndryshme dhe sdo mend se nje nga rastet ishte “Ruzhdie” ku dolen mbi 1100 fletvotime me shume se banore me te drejte vote dhe “quditerisht” te gjitha per PD-n,por kjo per ty nuk ishte vjedhje,vjedhej per ty eshte kur fiton Rama dhe PS dhe ti thuash se edhe gruaja e vet nuk e ka votuar ramen por e ka falsifikuar voten,kete zanat keni ju prandaj duke apre se keni perfunduert me turp para shqiptareve tash na kerkon zgjedhje elektronike ku edhe per Ameriken doli se ishte votim i gabuar,por une dhe shqipatret e dijme se ju vetem ne kete forme mund te fitoni duke eprdorur hakerat rus e serb ndryshe ska shqiptar qe do te votoje per ju pos ju kopeja vrastare.

 9. emigranti says:

  Mallkuar qofte PD ne jete te jeteve per cfare i neri ajo vendit.

 10. Azio says:

  Qenka parashikues I madh ku PALOQJa.
  A mund te parashikosh si do te perfundoni ti Saliu Luli dhe te tjeret felliqesirat e kombit?

 11. Milan says:

  Do jete festa me e madhe e popullit shqiptar,dhe ti Paloqe bashk me kriminelet e tjere e kupton perse,nqs nuk e kupton do ta kuptosh kur te shkosh Brenda ne qeli

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *