REPLIKAT/ Vlonjati: Policët po u marrin edhe këpucët grave! Rama: Po ti çfarë bëre o sorrë?!

ramaaaa_1483708096-5639670Kryeministri Edi Rama ka replikuar me një qytetar nga Vlora, që shpreh shqetësimin se policia po merr ryshfet nga emigrantët e shumtë që kanë ardhur për festat e fundvitit.

Replikat në Facebook:

Qytetari: Po atyre policave te Vlores qe te marrin leke per kafe (20 deri ne 200 euro) sa here dalin shqiptaret nga porti me traget ne drejtim te Italis edhe jo vetm leket nje zonje qe ishte pas meje policja i more kepucet se i pelqyen!

Rama: Vertet, po ti o Shqiponje e Zeze cfare bere kur pe qe zonjes i moren kepucet(?) apo vazhdove te fluturosh mbi ngjarjet ? Edhe kur merresh me thashetheme do nje karar se pastaj edhe shqiponje te jesh ngjan si sorre.

Qytetari: Sikur te kishe dhene zgjidhje edhe mos te vidhte vet shteti nuk do zgjidhja te jetoja jasht shqiperis si shume si puna ime qe studiuan edhe e braktisen vendin per nje jet me te mire!

Rama: aha, domethene i pe kepucet qe i’a moren asaj gruas dhe nuk bere asgje po vazhdove rrugen per nje jete me te mire

Qytetari: Po çti beja me shtetin nuk merresh dot ! Per fat te keq Haraçin ta kerkojn akoma! Une them ujku ju kerkoni gjurmet !

Rama: jo ti nuk po thua ujku, po flet ne hava

Qytetari: Heres tjeter po dergoj foto 😀 mjafton nje kontroll i thjesht ! Per fat te keq nuk eshte as barsolet por nje e vertet e hidhur!

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në “REPLIKAT/ Vlonjati: Policët po u marrin edhe këpucët grave! Rama: Po ti çfarë bëre o sorrë?!”

 1. sapa says:

  Po pse more Kryeminister me kamera ne dore do rrime ne sa here te hyjme ne atdheun e dashur?

  1. Edkari says:

   U bone boze o koqekryeminister,,
   nuk po shohim as rend e as qetsi
   nga policet tuaj.
   plumbin ballit dhe e ka pak ai polic e ai qe i mbron.
   librin e shpise e der ke kopili me i vogel

 2. osmon aga prej farke says:

  ma le pa pune ne humoristat o kokrra hajdarit..o piktori ripjelljes

 3. arber says:

  UNE NUK E KUPTOJ ,NE KETE RAST DUHET FALENDERUAR QYTETARI PER SINJALIZIMIN ,DHE NISJA E HETIMEVE SA ME SHPEJT,KU ESHTE PROBLEMI KETU,FSHATI QE DUKET ,NUK DO KALLAUZ….

  1. Ana says:

   Ca do hetojne ? Qe nje grua i hoqi dhe i dha kepucet polices se ja kerkoi? Jeni mire o njerez…Keto jane fjale ne hava tamam, po dhe sikur, ja deshi qefi me ja dhene dhe paska pas qef te eci zbath, ku qendron problemi ketu? Po ikni mor te pafytyre, spo dini ca te beni me. Dhe e bukura eshte qe sa me shume forcon masat kjo qeveri , me shume degjenerojne “te shkolluarit” si puna e atij emigrantit. Po ik mor pirdhu, vazhdo jeten tende atje ku je e mos na kakaris shume, se 4 vjet para kur cdo polic i qarkullimit pa perjashtim, te ndalonte ne rruge dhe duhet te jepje haracin as ta mbante me e diskutuar fare, jo me ti shkruaje S.B. ne FB…sot nuk ka guximin ta mendoje jo ta beje polici, biles po i vene dhe kamera te shpatulla. Sa ka ardh PS ne pushtet , jeni modernizuar te gjithe, dhe e doni naten ditemenjehere. Jepi mesazh te sakte KM o trap, jo brockulla qe i mori kepucet…mf

 4. Toni says:

  Jepjani voten prape. Po ca them une kujt tja jepni tjeter…. Atje jane bere ke te kap e ke te le.. Njoni me mut se tjetri !!

 5. Albi says:

  Kryeminister legjendar. Keshtu te vazhdosh. Ja more dhe Saliut per barcaleta.

 6. duno says:

  Rofsh e qofsh o udheheqesi yne legjendar , dh ja mbrifshe dites qe te futesh ne dhe Gregun dhe Zahon . Vetem keshtu mund te lashe gjynahet qe po i ben ketij populli . kETE TA UROJ ME GJITHE SHPIRT . PERBINDESH .

 7. Valter says:

  Nje njeri, hic njeri. SHum njeres , NJEREZIM

 8. mirel says:

  Ky kafsha duhet te jape doreheqjen urgjentisht.
  Qysh e fyen shtetasin pikerisht pse denoncon shperdorim detyre.
  Ja mor legen qe qytetari nuk ndenji si sorre por e denoncoi ngjarjen te kucedra qe iu thote te viktimave te abuzimit “sorra”.
  Ketij i ka ikur truri…mendon qe njerezit vetem do ngrene dolli per shendetin e tij si ato dollite qe ngriti ne mbledhjen e PSe. ..te Pisave

 9. Labi100 % says:

  Mos thoni kellqe se nuk mund ti heq njeri kepucet nga kemba. . Po ua shpjegon perse..
  1)..Jane jo higjenike te pwrdoresh kepucet e tjerit.
  2)..Nqs eshte e vertete zonja qe i ka hequr ka shkelur ligjin (korruptuar).
  3)..Nuk ka njeri ne bote te humbas vendin e punes x nje Pal kepuc te perdorura..
  4)..per mua eshte e sajuar sepse kam 12 vjet qe çdo 2 muaj udhetoj dhe nuk me ka ndodhur asnje jo korrektese ne dogana (nuk e mohoj qe nuk ka pasur)
  Hajde te kritikojme se ka nje mal me te meta po’ deri ne kete pike eshte apsurde. .
  Zona Nqs eshte e vertete duehej ngrinte zerin ..

 10. kasem gahinja says:

  kam 20 vjet qe shkoj e vij nga durresi dhe ngjarje te tilla nuk me kane zene syte dhe as i kam degjuar mbase jane dukuri tipike per vloren ose histori te sajuara,pune balte.

  1. osmon aga prej farke says:

   o cuna nuk mohon njeri qe mund te jete histori e sajume….perqendrohuni ke pergjigjja qe la dhone pishtari rilindjes qe i rafte damllaja ishalla se po na vjedh zanotin

 11. Lani says:

  Duket e panesueshme. Ndoshta duhet pershkruar me sakte se si u arrit te ky reagim i Km.

 12. Mirush says:

  E pamundur, te pakten ne Vlore. Mos thoni karlleqe kot. Eshte mbush interneti me psikopater.

 13. Nje shqiptar says:

  Ahahahah…!!
  Uooo…. sa mire ja ka bere atij vlonjati!!! Edi eshte duke i futur karin ne goje nje vlore te tere dhe ai kari merr mundimin dhe i thote qe nje police ne dogane i mori kepucet nje gruaje!!! O vlonjat kar thoi qe pse e ke lene Vloren si Alepo, leri kepucet e grave! Thoi kryeministrit: te qifsha motren, ke marre nje jete vota ne Vlore dhe hidh ndonje lek se i ke bere vlonjatet me kafshe se c’jane, me ate infrastrukture mizerje!!
  Po kot thuai, foli murit, ju do e votoni prap njesoj ne 2017!

 14. asitravel says:

  per kete rast jam totalish kunder kryeministrit.
  e kemi pare me syte tane se cfare ndodh ne portin e vlores.
  policet e vulave jane xhepista.te gjithe qytetaret qe kane kaluar 3 muaj dite qendrimi paguajne 50 euro.ky eshte nje standart i vendosur se fundmi nga policia e portit te vlores.sa per policet gra jane bere me keq se policet burra sepse kane tutor qe ju mbledh leket.policia nuk ka shkb se edhe ata marin pjesen kur dalin per kontroll.

  Kryeministrit i sygjeroj qe i ben mire te degjoj ndonjehere pasi keto qe thuhen ja shumeeeeeeeeeeeeeee te verteta

 15. asitravel says:

  o mirush mos u bej smirush,provoje te jesh vete ne udhetim nga porti i vlores.paraqitu si qyteatar i thjeshte pa dok italiane dhe ke per ta pare

 16. "Njengapopulli says:

  Morpo le ta zeme se ky person nuk e thote te verteten, po ti mor
  i madhi k/m ate pergjigje duhet te kthesh?! Sinqerisht ,si qindramije te tjere edhe unete dhashe voten dhe
  kisha shprese te madhe tek aftesite e tua per ta nxjerre kete vend nga humnerat ku ka rene. Akoma me zi vazhdon.
  Pirit e prit e nuk shohim gje pervecse demagogji nga ti i pari dhe te tjeret me radhe. Ishe ti qe
  na i shaje(me shume te drejte) Salen se na ishte bere si pjestar i familjes me daljet vend e pa vend. Po vehten a e kupton
  ku e ke? Fiks si ai,madje edhe ja ke marre me te dalurat e tua ne media,sidomos ate vizive. E tani ne do besoje, ne do jo,por ka filluar e po merr dhene trembja qe prinderit e te afermit u bejne femijeve,pikerisht me figuren tende: Pusho se do te nxjerre Edi
  Genjeshtarin ne TV! Pyet,pyet nje çik e do e shohesh,sidomos nga Lushnja e tutje per me nga jugu.
  Shume u duke pak na dole!.. Mblidhe kaplloqen,megjithese cfare them eshte fare vone,shume vone…
  Shkodrani e ka nje fjale per njerez te ketijlloj: Te hyfte vetja ne qejf dhe ty kjo semuindje te ka “xanun”!
  Kush i ka hy ne hak ketij populli e pesofte nga zoti, por ishallah sa me pare!

 17. dhimo porti vlore says:

  Shume e vertete.Policat ne portin e Vlores jane xhepista dhe hajdute.

 18. KORÇARI says:

  Mirë i ka thënë Rama, kur shikojmë të tilla ngjarje duhet të ndërhyjmë sepse ndryshe hajdutët do na pijnë gjakun, po nuk ndërhymë vetë ne nuk është e mundur Shteti të ndihmojë kudo, merreni me mend kjo të ngjasë në Itali,Gjermani apo gjetkë, të gjithë pasagjerët do të ndihmonin këtë zonjën e këpucëve

  1. enter"" says:

   Sepse ne Gjermani ligji funksionon, ndaj qytetaret e kane te lehte. Ne Shqiperi nuk po funksionon

 19. Edron says:

  I ashtuquajturi VLONJATI genjen si derri.Jane nje grup i madh keta qe keto 20 vite kane vjedhur prona, kane ndertuar pa leje,kane marre poste me pamerita dhe shume pislleqe te tjera.Tani ndjehen te kercenuar nga drejtesia dhe genjejne pa pike turpi.

 20. enter"" says:

  Pergjigje te tilla jane te padenja per nje k/m

 21. dash says:

  Keto Jane shpifje, me thjeshte mund te kritikohet se si Po e le Vloren…thote mire dikush me lart , si Alepo…personalisht jam vlonjat e kaloj nje Here ne dy muaj nga porti Po skam pare kurre nje gje te tille, te pakten vitet e fundit…mos tja futim kot tani…Ne vlonjatet jemi shume te pakenaqur me Ramen per gjendjen reale te Vlores, ne qershor parashikohet abstenim ne mase …

 22. dash says:

  Dakort qe pergjigjia e KM eshte e padenje,pike e dobet e Rames…

 23. veron 64 says:

  Keyeministri kunder atij qe denoncon nje sjellje te ulet te nje polici? Shqiperia po bene hapa te medhenj..

 24. mirel says:

  Mire thote nje shqiptar aty me lart.
  Po tall kirin me Vloren Km..dhe i quan dhe sorra.

 25. tropojan na vlora says:

  Po mire o hajvanat e saliut na e spjegoni dot se si ka mundesi qe ankohet ky ‘vlonjati’ nga tropoja dhe ajo zonja qe i moren kepucet nuk ankohet????… kesaj i thone i zoti e shet , tellalli s’e jep. Keni tru ju apo keni ikur te gjithe per lesh….

 26. LORA says:

  Ky eshte inskenim i shpajfur,,,po te ishte i vertete, nje denoncim tek Komisariati Dixhital dhe boll me traplliqe te nevojtareve shqupsa,qe nuk e di pse u dashka te jene vlonjate.

 27. "horri i bulevardit" says:

  Kryeministi i ka thene sorre, por une i them ketij legeni bythqir, mbas 25 vjetesh shyqyr qe erdhi koha te hohim nje polici dinjitoze, me kulture europiane, por si gjithmone bythqirat e salehut dhe pederastet pederastit hollandez lules, mundohen te sjellin vetem zi, se kann mbetur pa Hajdar.

  1. @gamorin e bulevardit says:

   E shikoni cfare shkruan ky trapi i bulevardit hajdutet dhe ryshfetxhinjte i quan “polici dinjitoze”. Hajde mendje e ripjerdhur hajde!

 28. surreli says:

  sa te lezecem jane kolopucat e rilindjes asnjoni nga te flaktet su ka paraqit ke ky lajm…dhe ato qe kane shkrujt flasin per hava pecart..osht pergjigja skandali ….ja ca thote ky zotnia..njisha jeni per manipulim ju ka msu nona parti PPSH dhe vllai juj sali berisha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *