“Shtëpiaket e Vërteta të ISIS,” seriali që po trazon britanikët

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një serial komik i prodhuar nga televizioni britanik, BBC, i quajtur “Bashkëshortet e Vërteta të ISIS,” ka shkaktuar mjaft debate tek shikuesit.

Komedia e bazuar në skeçe, është versioni satirizues i një seriali të vërtetë amerikan, i cili flet për shtëpiaket e pasura të Neë York-ut dhe Beverly Hills, ndërsa versioni britanik përshkruan jetën e grave muslimane, teksa bëjnë “selfie” dhe mbajnë veshur jelekë me eksplozivë.

Publikimi i një klipi nga seriali, ka ngjallur mjaft debate dhe kritika nga disa shikues muslimanë, ndonëse shumica e tyre e kanë konsideruar si humor britanik, që në fakt mund të ndihmojë në luftën kundër terrorizmit.

Ndërkaq, vetë BBC nuk ka pranuar të bëjë asnjë koment në lidhje me shfaqjen.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në ““Shtëpiaket e Vërteta të ISIS,” seriali që po trazon britanikët”

  1. K0¢eva®i shqiptar says:

    E fort qenka ?????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *