Dëshmitari i ‘Shtëpisë së Verdhë’ dhe Dëshmitari i Jehovait

KIMETE-BERISHANga Kimete Berisha

1. Lulzim Basha e ka mizën pas veshit, prandaj i telefonoi bashkëshortes së Ramush Haradinajt (për ta pyetur qysh është Ramushi).

Shkaku është se sa herë përmenden dosjet e ushtarëve të UÇK-së, Lulzim Basha (pëshurret n’tlina), se i kujtohet kontributi i tij i madh në ‘ndërtimin’ e ‘Shtëpisë së Verdhë’ dhe puna e tij gjigande kundër luftës së UÇK-së!

Jose Pablo Baraybar, bashkë me Lulzim Bashën janë të parët që kanë hapur dosjen e ‘serbëve të humbur’ tek ‘Shtëpia e Verdhë’ në Burrel.

Për të zbuluar ‘krimet’ e UÇK-së, Lulzim Basha plus ka vënë në dispozicion të hetuesisë talentin e tij për aktrim, ku së bashku me Jose Pablo Baraybar, u janë prezantuar qytetarëve si inxhinierë që kanë për qëllim të ndërtojnë një rrugë.

Gjatë bisedave me qytetarë, siç ka treguar Pablo, ata kanë bërë dhe pyetje në lidhje me kampet e UÇK-së.

Qëllimi kryesor i hetimeve të tyre ka qenë varreza në Bicaj, në jug të Kukësit, ku sipas dosjes që ata ‘kishin’, ishin ‘trupat e serbëve të Kosovës’.

Dick Marty flet gjithashtu për këtë ‘gjetje’ të hetuesit, përkthyesit, detektivit, Romeos së OKB-së, Lulzim Basha.

Lulzim Basha plus ka spiunuar prokurorin shqiptar, i ka treguar hetuesit ndërkombëtar Jose Pablo Baraybar se prokurori shqiptar (që i ka shoqëruar) i ka mësuar dhe udhëzuar shqiptarët se si të përgjigjen në pyetjet e tij për ‘Shtëpinë e verdhë’!

2. Dëshmitari i Jehovas, presidenti i Kosovës, ditën kur u arrestua Ramush Haradinaj tha se ‘nuk ka faj politika për dështimin e drejtësisë’ por tha se ka faj ‘vrasja e dëshmitarëve’, që, sipas tij, do të thotë se sikur të mos ishin vrarë 12-të dëshmitarë të mbrojtur ‘askush prej shqiptarëve nuk do të shpallej i pafajshëm’!

3. Me një fjalë, më shumë se Serbia, janë vetë shqiptarët ata që i kanë bërë dosjet shqiptarëve.

4. Ahmet Isufit thuajini se lëre që s’bëhet nami nëse ‘nuk lirohet Ramushi nga paraburgimi’, por pak kush është ngushtë për të, m’sa për Sami Lushtakun dhe Sylejman Selimin, të cilët akuzohen për krime që nuk i kanë kryer, dhe ja shqiptarët ‘sa po munden po hanë pite prej mërzie’!

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “Dëshmitari i ‘Shtëpisë së Verdhë’ dhe Dëshmitari i Jehovait”

 1. shkelzen xen birisha says:

  mir ja ban
  kriminelet para gjyqit
  lidheni qenin
  ne litar

  1. Tani says:

   Bravo Kimete. Po a e di populli kosovar tradhetine e ketij esadisti serbo-berishian? Nje pjelle e Berishes dhe Serbise, ashtu si padroni i tij Sali Pashe Toptani? Gazetaret kosovare duhet te sjellin ne vemendjen e popullit kosovar krimet qe keta tradhetare esadiste i kane bere Kosoves dhe Shqiperise dhe te mos ju dalin ne mbrojtje ketyre monstrave qe kane lindur nga prostituta shqiptare.

  2. albana says:

   pajtohem me juve Viva Franca e zuri nje kriminel ,europa ska vend per kriminel po vall a i harut deshmitaret e vram e sa e sa familjet e zhdukuar nga familja haradinaj shiqoni videon ne youtube si e zhduken nga faqja e dheut familjen Musaj keta kriminelet Haradinajt lypni ne youtube sulmi par : AP Archive Kosovo: Attack – 2000 , kurse sulmin e dyt i kan zhduk ket familje jan te vrar nga familja Haradinaj .Bravo Franca https://www.youtube.com/watch?v=CDRk_DDNut4&app=desktop

 2. Azio says:

  Po nuk paska faj Lulzim Basha,qe I qyrravitet Berishes.Qenken te dy afije spiune te shkalles se pare per te spiunuar shqiptaret.
  Qofte turpi permbi to.Erdhi me ne fund fundi I tyre,edhe pak kohe dhe do te perfundojne ne analet e historise te tupeshme te popullit shqiptar.I gjithe kombi shqiptar i uron ketyre monstrave,trdhetareve,krimineleve,sa me shpejt byzylyket ne duar dhe perballe ne bangot e te akuzuarve,perpara drejtesise ne kete vit te ri te 2017.

  1. albana says:

   Kimete te lumte qe nuk ja ke friken kriminelav si ramushi , vec kujtoja sa familje e sa deshmitar ka vra ky kriminel kujtoja me fakte se si e zhduki Ramush Haradinaj nga faqja e dheut familjen Musaj , vido ne youtbe lypni ne youtube sulmi i par : AP Archive Kosovo: Attack – 2000 , te gjitha ata ne video nga familja Musaj sot jan te vrar nga dora e kriminelit haradinaj. Viva Franca

 3. ti je muslimon,mos luaj ''evropianin'',vendi yt eshte ne keli..........allah uakbar! says:

  Erdogan[francezeve]: mbajeni qafirin ramush brenda ne keli se eshte gylenist……………allah uakbar!

  1. dashuria says:

   mos e perzi fen sepse ne europe katoliket kryesisht jan shumic ne France 64% , dhe ne vende latine
   El Salvador (details) 79.87% Roman Catholic
   Ecuador (details) 74.0% Roman Catholic
   Argentina (details) 76.5% Roman Catholic
   Costa Rica (details) 69% Roman Catholic
   Colombia (details) 75% Roman Catholic
   Spain (details) 71.5% Roman Catholic
   Haiti (details) 80.44% Roman Catholic
   Brazil (details) 64.63% Roman Catholic
   Italy (details) 87.8% Roman Catholic

   vendet e tjera jan shumic protestantet

   Australia (details) 27.56% Roman Catholic
   Germany (details) 30.3% Roman Catholic
   United Kingdom (details) 9% Roman Catholic
   United States (details) 23.9% Roman Catholic
   Sweden (details) 1.62% Roman Catholic
   Switzerland (details) 38.6% Roman Catholic
   Finland (details) 0.14% Roman Catholic
   Netherlands (details) 24.1% Roman Catholic
   New Zealand (details) 11.1% Roman Catholic
   Norway (details) 5% Roman Catholic
   Romania (details) 4.7% Roman Catholic
   Greece (details) 0.41% Roman Catholic
   Canada (details) 38.7% Roman Catholic

 4. Qytetar says:

  Mir bën që shkruan por pse nuk e padisni në prokurori Lulzim Bashën po qe se kini prova për Të?Po bashkshortja e Ramushit pse ka pranuar të flas me Lulzimin apo i duket njeri i”rëndësishëm”e ky qafir na e shet për lajm këtë?

 5. Une says:

  Mos je dhe ti pjese e turmes apo ja fut kot, se ate qellim kane, te ndajne shqiptaret nga cdo influence e Krishterimit te Vertete, qe eshte edhe e vetmja pengese e tyre…..Prandaj kujdes kur merresh me emrat e feve, se ate duan, te na paraqitin si myslymane te thekur e pastaj popullata e pafajshme e krishtere bie pre e kesaj propagande dhe ja e mesyn!! Kujdes cfare ju del prej goje – armiku nr.1 i masonerise qe edhe po e gatuan kete gjelle eshte Katolicizmi i paster, te cilit kane vite qe i kane hyre ne themel e duan t’a korruptojne po munden e po i la Zoti. Ne jemi te paster dhe ajo fe do na pelqente shume po te na servirej e paster, pra, perbejme rrezik dhe na duan te zemeruar me Evropen. Mos u genjeni, mos i bini ne kurth ketyre djajve me forme njeriu!! Na duan te zhdukur, e meqe nuk ja arrijne te na joshin me “modernizim” na alienojne dhe zhdukin si popull. Keto nuk ndalen para asgjeje per te arritur qellimet e tyre, KUJDES!!!!! kujdes, kujdes!!!!!!!!

  1. !!! says:

   Na çate trapin me komente absurde, ju talebanet fetar. Ku eshte diferenca nga ekstremisti i krishter apo islamik!? https://www.youtube.com/watch?v=cC6CqK9Djf4

   1. Bushi says:

    III,Diferenca eshte se te krishteret nuk kane terrorista,sote ne bote njihet dhe flitet vetem per terrorizmin islamik.Ekstremizmi Islamik lakohet kudo,kurse te krishteret nuk e duan ekstremizmin,se jane me paqen,dhe luftojne per paqen boterore.Nuk kemi degjuar deri sot ndonje lajme qe te ket ekstremizem krishterik, por vetem islamik.E gjithe bota krishtere lutet tek zoti, vetem per paqe.Te krishteret nuk presin koka njerzish,se jane njerezor,dhe deri sot nuk ka dal ndonje grup te krishteresh si ISIS-i qe po vret kudo njerez te pafajshem,duke festuar ne festa tradicionale,apo qe shikojne punen e tyre.

    1. Tani says:

     Ju lutem mos beni argumenta pa baze. Sigurisht qe une i bashkohem luftes kunder terrorit me gjithe zemer dhe urrejtje ndaj ketyre vrasesve qofshi majtas apo djathtas. Por vrases me gjak te ftohte ka nga te dy anet. Per shembull, norvegjezi Anders Breivik vrau 69 te rinj te pafajshem ne nje mbedhje te ‘Lidhjes se Rinise Punetore’. A mund te quhet ky djalosh paqetor dhe nje person qe i lutet zotit qe te mbroje njerezimin? Po Timothy McVeigh qe vrau 168 njerez ne Oklahoma city a mund te quhet nje paqetor dhe njeri i urte i kishes? A ju duket pak ajo qe beri Hitleri, nje i krishter, kur vrau miliona njerez, dogji ne furra rober te luftes? Shkaterroj gjithe Europen dhe Afriken e Veriut me lufterat qe beri. Mos e quani paqesor Stalinin, nje i krishtere ortodoks, qe vrau me miliona njerez ne BRSS? Po Pol Poti i Kamboxhias qe vrau miliona njerez per ideologjine e tij, edhe pse mund te ishte Budist nga besimi fetar? A mund te quhet nje person i zotit? Mos flisni budallalleqe. Perdorni argumenta llogjike. Ekstremistet ekzistojne nga te dy krahet. Ektremizmi eshte i denueshem dhe shembujt jane nga te dy krahet.

    2. Flamur says:

     47milion te krishtere te vrare ne luften 2botrore

    3. Kujtesa says:

     Po ai terroristi i krishtere norvegjez qe vrau pa ju dridhur dora mbi 70 femije te pafajshem? Po Ku Klus Klani i krishtere ne ShBA sa zezake ka djegur? Per te mos kaluar me heret ne histori kur Cortezi i krishtere zhduku popullin Actek ne Meksike ndersa Pizaro popullin e Inkasve ne Peru? Po indianet ne USA dhe Canada a nuk u zhduken barbarisht nga te krishteret angleze e franceze? Po ne Afrike apo Azi cfare barbarizmash kane bere ne shekuj te krishteret? Ju kujtohen sklleverit qe trajtoheshin si kafshe?
     Atehere pse habiten sot me islamiket ekstremiste, te cilet vijne nga vende qe jane shumica te pakten 200 vjet prapa zhvillimit te vendeve te krishtera, dhe qe jane aktualisht me popullsi te paarsimuar dhe tejet te varfer (sic ishin dikur te krishteret)? E pra, historia perseritet…

    4. dashurija says:

     ne europe katoliket kryesisht jan shumic ne France 64% , dhe ne vende latine
     El Salvador (details) 79.87% Roman Catholic
     Ecuador (details) 74.0% Roman Catholic
     Argentina (details) 76.5% Roman Catholic
     Costa Rica (details) 69% Roman Catholic
     Colombia (details) 75% Roman Catholic
     Spain (details) 71.5% Roman Catholic
     Haiti (details) 80.44% Roman Catholic
     Brazil (details) 64.63% Roman Catholic
     Italy (details) 87.8% Roman Catholic

     vendet e tjera jan shumic protestantet

     Australia (details) 27.56% Roman Catholic
     Germany (details) 30.3% Roman Catholic
     United Kingdom (details) 9% Roman Catholic
     United States (details) 23.9% Roman Catholic
     Sweden (details) 1.62% Roman Catholic
     Switzerland (details) 38.6% Roman Catholic
     Finland (details) 0.14% Roman Catholic
     Netherlands (details) 24.1% Roman Catholic
     New Zealand (details) 11.1% Roman Catholic
     Norway (details) 5% Roman Catholic
     Romania (details) 4.7% Roman Catholic
     Greece (details) 0.41% Roman Catholic
     Canada (details) 38.7% Roman Catholic

     nuk jan aq paqsor mes vete protestant e katolik https://www.youtube.com/watch?v=QS2bg1I7D6g

 6. Lpl. says:

  Ti je edhe femer dhe duhet me qene edhe me e drejte , por jo te fdhihen kriminelet ne emer te kombit ,kjo qasje eshte e demshme per ndergjegjen e nje kombi.Ata 12 deshmitare qe u vrane dhe u zhduken pa meshire per te zhdukur provat e krimit a e kuptoni se ne cfare gjendje eshte Kosova ku e drejtjne kriminele gjakftohte .12 deshmitaret ishin duke dhene deshmi per Shqiptaret qe jane vrare nga keto kriminele qe sot ndjehen heroj .Vete Kosova duhet ti nxjerri para drejtesise keta qe te pastroje imazhin , edhe Thaqi do arrestohet , por e kane lene per mos te sjelle destabilitet.Gjykata e Hages i nxori te pafajshem se vrane deshmitaret dhe keto jane mungesa provash , por kriminelet jane te pashpirt dhe se pranojne fajin dhe duan te sundojne edhe ne politike me tyten e armeve kete kane bere deri tani ne Kosove .Sa te jene keta kriminele ne politike ska integrime per Kosoven Thaqin se do njeri edhe kur shkon ne Amerike paguajne miljona dollare atyre kompanive ndermjetesuese qe jetojne me parate e politikaneve Shqiptare dhe Kosovare se ndrydhe nuk i fton njeri .Kosova dhe Shqiperia jane projekte boterore se do na kishin braktisur totalisht por na mbajne terhiq e moskeput qe te mos sjellim ndonje konflikt ndermjet vehtes se konfliktet me te tjeret jane mbyllur .Tani konflikti na pret ndermjet vetes kesaj i druhet edhe Evropa .

  1. katarakti says:

   Ke ndonje gje per te thene o plehre per ato mijera gra te perdhunuara nga vellai yt serb?! Per ekzodin biblik te kosovareve ne Shqiperi te debuar nga makina vrastare e Millosheviçit?! Per familjen Jashari a ke ndonje gje te thuash or berllok i kombit. (Nese je shqiptar?!). Ndyresre qe shkruan shqip.

 7. Ballkanasi says:

  Bravo Kimete je vertete e modhe (i troket dritares te e degjoje dera) !!! Ne fakt me ate deshmine e dymbedhjet deshmitareve te mbrojtur nga drejtesia (amerikane e CIA -se) te vdekur apo te vetevrare je e forte, shume e forte . Keshtu mbroheshin deshmitaret e “(pa) mbrojtur” nga ata qe kishin perdorur per interesat e tyre ne “dimrin ballkanik” Ramushat me shoke !! Shiko Kimete keta te perdorin sa ju duhesh (limon i shtrydhur) dhe pastaj vdes nga ndonje “aksident” apo “semundje natyrale” me pak virus çuditberes kur mbarojne pune . Mercenaret nuk kane si ta dine kete eshte qeshtje geni , gen i trashe ballkanik . Kthehuni pak mbrapa ne kohe dhe do shikoni qe te gjithe protagonistet e katrahures shperberese dhe luftrave ne ish Jugosllavi sot jane nen toke horizontalish te vdekur ne menyra nga me “interesante” disa ne burg pa u gjykuar ndersa te tjeret “vdekje natyrale” por pak si para kohe !!! Reflektoni o njerez , vriteni ate te shkrete rradake dhe do ta kuptoni se paqen ne ballkan duhet ta bejne ballkanasit se sa per te tjeret ne kontinent apo pertej oqeanit ju intereson vetem perçarja dhe sherri ,sepse keshtu e duan interesat e tyne . Rama ka shume mangesi (nuk ka njeri te persosur ideal) por ne kete aspekt te rindertimit te urave lidhese dhe uljes se tensionit me fqinjet ne ballkan meriton vertete nje bravo te madhe .

 8. balli says:

  Lpl. kete qe thua ti e ke nga babai.Ne cdo lufte pastrohen kuiswlinget, tradhetaret qe i sherbejne armikut.Fatekeqesishte ne Kosove tradhetaret dhe UDBashet u toletuan shume .Kjo gje ndikoj shume negativishte gjat luftes dhe sherrin ja shofim deri tash.Keta deshmitaret kundra UCK jane UDBashet, bijte e tyre ose bijte e shkive qe i lane ne Kosove si puna e keti Lpl…

 9. Aleko says:

  Po pra ,saliu eshte I lidhur prej kohesh me sherbimin e fshehte serb per shkaterrimin e shqiperise nene emrin e antikomunizmit. Bashen kushe e vuri ne krye te PD , e3 vuri Berisha me rekomandimin serb qe edhe pas ikjes se berishes , pasusi I tij fare I ri te vazhdoje djegjen e shqiperise dhe mbare kombit shqipetare…

  1. Bushi says:

   ALEKO! Bravo i ke rene pikes.Eshte tamam ashtu siç e percakton ti.Jame i nje mendje me ty.

 10. grag says:

  Zmj. Kimete te falenderoj per guximin dhe gjykimin e sakte te kesaj ceshtjeje! Perse? Sepse inxhinieri per te cilin flisni Ju nuk e ka pranuar! ( Ne fakkt ne Shqiperi nuk e ka besuar njeri, sepse ai nuke shte gje tjeter por produkt i genjeshtarit dhe mashtruesit S,Berisha.) LB dhe SB jane mish e thua , hallexhi te dy para popullit shqiptar i cilit nje pjese nuk do me i pa me me sy. POr problemi qendron again ne Kosove. Besimi i verber te S.Berisha si ” krye shqiptar”, duke e quajtur Skenderbeu 2, per shkak te origjines veriore te tij, eshte provokim i rend per nje pjese te madhe te shqiptaerve. Dhe ketu perfito edhe “Inxhinier” Basha, per te cilin mendohet dhe perflitet per mekate ne Kosove,me se paku per nje aktivitet jo transparent ne raport me luftetaret e UCK. Gjithsesi ngushllimi eshte se inxhinieri nuk ndertoi ndonje rruge ( njeren ketu Shqiperi i zhduku 230 milion EURO!) , por te pakten Kosoves ja ngriti Tribunalin Special per UCK. Une jam nga Shqiperia dhe sinqerisht ndjehem keq per kete inxhinier burracak, hileqar dhe te poshter! Zoti i mbrojte Shqiperine dhe kosoven nga keta lloj djajsh!

 11. Tirana says:

  Nu e dim a e shpalli Serbia Lulzim Bashen “NJeriu I vitit “,pas arrestimit te Ramushit ? Le ta beje presidenti Bujar Nishani,po se pati bere Serbia ” Ti japin dokoraten ” Kalorsi I shtepise se Verdhe” Te mos harrohet dhe dekorimi i Saliut me medaljen ” Heroi i arit te zi” Jepua Bujar jepua ,se po afrojne edhe zgjedhjet e populli e “Do ” Lulzimin kryeminister …………… Pika qe su bie ketyre tradhetareve ,poe edhe ne qe u besojme ketyre me emrin Lulzim e Sali . Perpara demokrat ne shtepine e verdhe te Lulzimit…….

 12. Njengapopulli says:

  Per ty BERISHA e mendimet e tua te pjekura kemi nevoje te shohim dhe jo per BERISHA ,malukatin plak e llapaqen.Sinqerisht, ne ato pak raste qe kam lexuar shkrime te kesaj cike, eshte mjaft analitike, e sakte dhe qe faktet i qemton holle. Sa mire do ishte qe te tille vajza e djem shqipetaresh, te angazhoheshin sa me shume, per demaskim te maskarenjeve e tradhetareve, antishqipetare, soji “lulash” . Pergezime e respekte e nderuara Kimete. Pershendetje nga Kurveleshi, Vlore.

 13. Don says:

  Te lumte Kimete. Je gazetare trime dhe realiste. Pershendetje.

 14. Perkthyesi says:

  RESPEKT Te Plote Zonja Kimete…POR Hajde dhe thuaju Miletit te Kosoves se SALI BERISHA, dhe Lulezim Basha jane THIKA MBA SHPINE KUNDER KOMBIT SHQIPETARE…..
  1-Lulezim Basha NESE DO TE KISHTE NJE CIKE “Burreri” ose se paku do ta Ndjente veten SHQIPETARE….nuk kishte pse te Bente “Inxhinjerin”(Spiunin)..
  dhe nje Perkthyes..nuk ka pse FUTE HUNDET, atje ku nuk duhet…
  2-Si Perkthyes qe Jame kame pasur Rastin te Keme ne dore DOKUMENTE Te Rendesishme, per personat PRIVATE..dhe jo Politike ne Shqiperi…POR PERKTHYSI Eshte NJE PERSON QE DUHET TE RUAJ SEKRETET E PROFESJONIT…dhe jo te beje PAZARE Me jeten e Njerezve te tjere…
  3-Lulezim Basha,e filloj Karrjeren ne Kosoven Martire dhe ne kohe, qe sapo Kosova Fitoj Lirine nga Okupatoret SERBE, por Lulezim Basha na “Njihet” me te bijen e Sali Berishes, Argita Malltezin, dhe ajo Perkthyse Serbisht-Shqip….dhe pas Kesaj Njohje Lulezim Basha qe nuk e Njihte askush ne Shqiperi na Behet MINISTER ku dhe na VJEDHE 200-miljon Euro ne Rrugen e Kombit…na Behet Minister i Brendshem ku perpara syve te tije VRITEN 4-ter Njerez te Pafajshem…dhe tani na eshte Kreu i PD-se ne Shqiperi ku 60% e kesaj Elite Politike jane te Perlyer me Agjenturat e Huaja, si Flamur Noka..qe “cuditerisht” na Vjene ne Shqiperi po nga Serbia me Premtimin per ti gjetur nje “pune” te Rendesishme….ect…
  4-Rivali per kreun e PD-se i Ndjeri Sokol Olldashi..Lulezim Basha e “Qau” me Gezim dhe ne mese te Dites…Sokoli na “Aksidentohet” per Vdekje…???Vertet??Pra te GJITHE ATA SHQIPETARE QE MILITOJNE NE PD-e…NA VRITEN me “Aksident”…Flase per ata Shqipetare qe kane Mbetur Shqipetare…
  kemi SHUME ARSYE TE BESAOJME SE :Sokol Olldashi u VRA, sepse ishte kunder Bashes..sikurese u “Aksidentua” edhe Kosta Trebicka…sepse Ishte Kunder Berishes…dhe Klanit te Zenit DJALIT TE BERISHES…
  shkurt:UDB-ja Serbe , po na LUFTON ME Klyshet e saj SI Lulezim Basha…Dhendrri Serbo-Malazez Sali Berishovici..DIHET QE ESHTE Antishqipetari me i MADHE I nxjerre nga Politika …Dhurimi i Detit Greqise eshte AKT-TRADHETIE KOMBETARE…..
  5-SHqipetaret si ne Kosove dhe SHQIPERI,DUHET TE NXJERRIN SI PERFUNDIM:BASHKIMIN E TROJEVE SHQIPETARE NE NJE SHTET TE VETEM…Arrestimi i Luftetarit te UCK-se Ramush Haradinajt ESHTE PENALIZIM I LUFTES SE KOMBIT SHQIPETETARE PER LIRI…
  Lulezim basha DUHET TE AKUZOHET PER TRADHETI, ne dem te Kombit Shqipetare.lol

 15. Lennard says:

  ZonjA Kimete je burneshe mali.I ke ra pikes per Lul Sumkapucin.Na vjen shume keq qe PD e kane zaptuar UDB-ashet

 16. nigo says:

  Znj Kimete, nuk e di eshte thashethem apo jo por edhe dosjen e Z Haradinaj per ne Hage e ka hartuar Lulzim Basha.

Lini një Përgjigje te albana Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *