FOTOT/ A është kjo femra që ka ndihmuar Putinin për të ‘hackuar’ zgjedhjet në SHBA?

Alisa Shevchenko është një hackere e punësuar nga kompanitë për sigurinë online dhe dyshohet se ka gisht në manipulimin e zgjedhjeve në SHBA.

SHBA e ka vendosur atë në një listë sanksionesh duke supozuar se ajo ka ndihmuar presidentin rus për të ndryshuar rezultatin e zgjedhjeve në favor të Trump.

Kompania e saj e quajtur ZOR besohet se i ka dhënë informacion Inteligjencës së huaj ruse.

Ajo i mohon akuzat dhe pretendon se nuk është e përfshirë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-88-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-88.jpg","attachment_id":"610163"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-82-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-82.jpg","attachment_id":"610164"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-80-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-80.jpg","attachment_id":"610165"}]

3 komente në “FOTOT/ A është kjo femra që ka ndihmuar Putinin për të ‘hackuar’ zgjedhjet në SHBA?”

 1. ... says:

  Nuk ka ndodhur asnje hackim apo pickim
  jeni duke shkruar gjithe ato gjera qe kane te perbashket hackimin
  eshte propagande ameriqensh

 2. .... says:

  Nuk ka ndodhur asnje hackim apo pickim
  jeni duke shkruar gjithe ato gjera qe kane te perbashket hackimin
  eshte propagande ameriqensh ..

 3. kumarxhiu i bixhozit says:

  nji gje s kuptoj. si mund te manipulohen zgjedhjet e lira dhe demokratike ne nje vend te lir dhe demokratik? dhe si mund ta bejn kete hakerat..
  se,kushdo shko vet n kuti votimi dhe voto lirshem dhe numerimi esht I sigurt dhe I garantu. manipulohen ne shqipni. ku esht komb kriminel.
  tash ca mund te bejn ata hakerat votimeve,ngaqe I dhenkerkat informacjone inteligjences se huaj. dhe c jan kto “informacjone”!!?? se po t ishin informacjone shteti secrete atehere po esht krim. por,”informacjone” sesa hasona dhe hysena votojn per salen dhe sa kasema dhe shabona votojn per edin,… pse informacjone secrete jan kto?!
  ato mund te quhen sondazhe zgjedhore por jo informacjone secrete shtetnore…
  a jem a s jem ne demokraci?
  a ka apo jo zgjedhje te lira.
  dhe a behen kto zgjedhje transparente? aqsa edhe kutit I bejn prej xhami qe te shofesh se ku bje vota jote.
  atehere per cfar sekretesh po na flitet?!
  secret, votimet beheshin ne komunizem,
  n demokraci kushdo esht I lir t votoj si t doj dhe transparenca esht e dukshme.
  ku ka transparenc s ka secret.
  esht si ajo historija e asaj kurves me brek dantell te tejdukshme e cila u anku ne gjyq se “ja pa zogun trajneri I notit”.
  por trajneri tha:”ca ja pash un?! ajo e kishte te par,sepse kishte vesh jo brek plazhi por brek krevati me dantella me vrima dhe najlon te tejdukshem,si bicim brek xhami mo. a mund te mos shifet zogu matan xhamit te dritares kur ai vje te troket ne xham ne dit me bor dimri se don pak ngrohtesi dhe ushqim?!”
  kshtu edhe puna e “sekreteve ne votimet demokratike”
  ku ka secrete ne votime. ato jan te hapta te lira dhe transparente.
  nuk jemi ne repart ushtarak ku ka plane lufte teper secret
  jemi ne demokraci ku kushdo shko voto dhe numerohet haptas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *