Gjyqi i shumë përfolur ndaj Doshit dhe Frrokut, në 6 shkurt

frroku doshiDeputeti Tom Doshi, ish-deputeti Mark Froku dhe shtetasi Durim Bami pritet të gjykohen më 6 shkurt në Gjykatën e Lartë.

Procesi gjyqësor i shumpërfolur ndaj tyre do të zhvillohet në bazë të akuzës së ngritur nga Prokuroria e Përgjithshme për kallëzim të rremë në bashkëpunim.

Më herët gjykata e Larte e dërgoi dosjen në Kushtetuese për të parë nëse  do të mund të gjykoheshin të tre së bashku apo  gjykimi të ndahej për Frrokun dhe Bamin për shkak se ata ata nuk gëzojnë imunitet.

Gjykata Kushtetuese dha vendimin e saj më 5 nëntor duke vendosur  se procesi do të vazhdojë pranë Gjykatës së Lartë.

Treshja e të pandehurve u vu nën akuzë pas një denoncimi publik të bërë nga deputeti socialist Tom Doshi për një atentat të pregatitur ndaj tij./A.D

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Gjyqi i shumë përfolur ndaj Doshit dhe Frrokut, në 6 shkurt”

  1. Al-banistani em i dashtum says:

    Sa mire me kan politikan apo biznesmen dhe te dalesh para Ggjqit ne shtetin e tanishem Al-banistan. E ke te garantuar fitoren.


    se cflasin [email protected]@ apo reforme keta kodosha..kur dihet qe ligjet I kane formuluar dhe aprovuar gangsterat e tipit doshi e frroku edscobar e koklopa…..


    ju qe besoni ne drejtesi dhe reforme mos e kerkoni ne shtetin e Al-banistanit…… ose ju keni rrjedhur si plaku Spartak , avokat e ai me valixhe…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *