Media franceze sugjeron Tiranën për t’u vizituar, ironia e Ramës: Kaq budallenj këta të huajt?

tiranaMedia franceze Telerama ka publikuar listën e 10 qyteteve që duhen vizituar.

Mes tyre është edhe Tirana

“Për kuriozët: Tirana”, shkruan “Telerama.fr”.

“I ndaluar për turizëm gjatë periudhës komuniste, në 2017 Shqipëria është një vend që duhet parë nga afër. Është një destinacion në rritje. Pikët e forcës janë bregu Adriatik, kryeqyteti Tirana,i gjallë dhe plotë ngjyra, një vend për t’u zbuluar”, shkruan media franceze.

Linkun e ka shpërndarë dhe kryeministri Rama duke ironizuar.

“Çudi e madhe! Si ka mundesi qe edhe Telerama (ju siguroj se nuk ka asnje lidhje me mua perveç ngjashmerise me mbiemrin), e perjavshmja popullore franceze sugjeron Tiranen, si nje nder dhjete destinacionet turistike te ketij vit?! Tirana e betonizuar e njemije e nje te zezave nje nder dhjete destinacionet me te preferuara per francezet?!Kaq budallenj te jene valle edhe keta?!”, shkruan Rama.

http://www.telerama.fr/sortir/tirana-turin-orleans-nos-dix-destinations-preferees-pour-2017,152332.php

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Media franceze sugjeron Tiranën për t’u vizituar, ironia e Ramës: Kaq budallenj këta të huajt?”

 1. Albani says:

  Per budallenjte (gazetare) qe nuk e kuptojne se ku dhe per ke ironizon Rama,po u them qe nuk ironizon me Francezet,por me akuzat e opozites.

 2. . says:

  pra si ka mundesi kete vit

  ju lumshin duart dhe mendja e. rama & e. veliaj
  ia u kemi borxh ndryshimet persembari

 3. chuck says:

  o eldorado, boll investuat jashte shteti neper gazeta, rrisni sherbimet dhe nivelin e jeteses….

 4. Orleans says:

  ATE qe e shkruan gazeta per hâter te shoqerise shqiptare n’orleans nuk eshte merite e bukurise se Tiranes,po vetem e miqesises se vjeter 50 vjecare me shqiptaret e Frances qe duan edhe mbas kaq vjete vendin e tyre

 5. says:

  Franca s’arriti të hapi bisedimet Shqipëri -BE në 2016-ën.

 6. Valter says:

  Νe grup familjaresh shqiptaresh te ardhur nga jashte ,duke vizituar Tiranen, tmeroen; Si ka mundesi qe te huajt te gezohen.

 7. ELIOT says:

  tirana e bukur ;;; ha ha ha ha ha me pallae te ngjitura qe i bone rama basha ;;; ska qytet ne europe me te ;;;;; smogur me pluhura ;;;;; po pashe nje progam per shqiperine plazhet fantestike dhe pamje shume te bukura ;;; pr francezet thane me ironi ;;;perfitoni turista se nuk do te zgjasi shume kohe kjo bukuri ;;;;;prandaj duhet ti vizitoni tani jo ne ;;;;;;;

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *