Rama i përgjigjet “La Repubblica-s”: Valëvitja e flamujve të ISIS-it, gënjeshtër e madhe

rama 18Kryeministri Edi Rama iu përgjigj akuzave të shkrimit të gazetës prestigjioze italiane “La Repubblica”, e cila shkruante se në disa fshatra të Shqipërisë valëvitet flamuri i ISIS-it.

Një gënjeshtër e madhe po çfarë të bësh, kështu po shkon kjo punë kudo, kush nuk lexon gazeta nuk informohet, kush lexon dizinformohet!”, iu përgjigjet Rama komentuesve në rrjetet sociale.

“La Repubblica” shkruante sot gjithashtu se edhe se disa shqiptarë xhihadistë kanë lidhje të forta me kreun e ISIS-it, Al-Bagdadin.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Rama i përgjigjet “La Repubblica-s”: Valëvitja e flamujve të ISIS-it, gënjeshtër e madhe”

 1. Kostandin says:

  Cudi me ty kryemu…. qe nuk i shikon keto ngjarje qe thote gazeta ,ndersa une qe jam popull i thjeshte i shoh dhe i ndjej ,dil nepr fshatrat muslimane te shqiprise dhe do e ndjesh atmosferen e zymte selafiste, kaq e thjeshte eshte.

  1. patrioti says:

   O Fotaqis, s’paske pune tjeter sot, te paska ardhur dita te vjellesh vrer antishqiptar ! Sa te kane paguar serbet or zagar !

   1. Jeronim de Rada says:

    Perse fyen dikend qe e thot nje te vertete? Edhe une do te deshiroja te ishte ashtu si thua ti, por fatkeqesisht e verteta eshte ndryshe.

  2. goni says:

   Mjafton të çojë spiunet, di shumë ai por është pre-fushatë zgjedhjesh, nuk do armiq midis armiqve të vërtetë të shqipërisë, që janë islamikët

 2. shushica says:

  Ka kohe qe kjo gazete , qe pas largimit te Mauros , po humbet gjithnje e me shume sensin e realitetit .Gazetare amatore , pa besueshmeri mbushin faqet .Deshtimi me i madh , humbja e referendumit i ka bere te vene dylbite dhe te shikojne cndodh ne fshatrat e perferise shqiptare ku kane mbetur pese plaka me pese lope , njesoj ne shume fshatra te Kalabrise , Sicilise…Shqiptaret mund te kene shume gjynahe , nuk jane te afte si italianet qe per te shprehur nje ide i bien rrotull gjithe globit , nuk shpikin makina , mafie , kamorra …por vetem i imitojne ato .Por sa per radikale islamike , me perjashtim te ndonje trushkuli , ne Shqiperi zor se mund te gjesh.Por nga keta tipa , per fat te keq gjen edhe ne Milano , Paris .Berlin …por nuk besoj qe ne keto vende zoteron radikalizmi.Nje gje duhet te kuptojne gazetaret e La …Republicas …ne se ka ndonje vend ku radikalizmi islamik nuk mund te zere vend kurre , kjo eshte Shqiperia .

  1. berti says:

   Ça thua ? Me siguri ti je një nga këta radikalët islamikë ! Ose jeton në hënë ! Radikalët islamikë i ke në qendër të Tiranë dhe në tërë Shqipërinë në veri të Shkumbinit

 3. maximus says:

  o EDI , lidhu me rusin se vetem keshtu e mbyll gojen evropa kurve dhe plake, nuk e shikon si i rine serbise, lepe-peqe, e pse?, vetem se serbia ka maredhenie te mira me rusin, premtoi rusit ndonje baze ushtarake dhe do ta shikosh si do reagoje evropa pklake kundrejt shqiperise, ata s’na kane dashur kurre, do te na duan tani, ata me shume duan bythezinjte e afrikes se sa ne, dhe kjo nuk do shume mend per ta kuptuar pse, sepse neve jemi te bardhe dhe nuk na neneshtrojne dot, nuk jemi race me inferiore se ata, por jemi race me superiore, sepse kultura jone e lashte i mundon dhe stermundon evropianet, kur ne shqiperi ndertoheshin keshtjella , ata jetonin ne kasolle me kashte, kesaj i thone le qe na ngordhi gomari ,por s’po na lene rehat edhe mizat.

  1. Facja says:

   O Edo, mos e dëgjo kët muzhikun sipër por shif andej nga Kina ose Koreja e Jugut. Jepu ndonjë port (Qeparoin e Koqos p.sh) dhe ke për të parë si do të lutet gjysma e Europës që ta kenë mirë me ty. Po ti mos ua var dhe nga inati mbushe veriun plot me kinezë dhe ke për të parëçfarë race e bukur dhe punëtore do dalin nga krushqit e rinj…….

  2. Monique says:

   E drejte llogjika jote ne fakt….

 4. drejtori i burgut says:

  dobica italjanet.
  kushedi sesa pare ka mor gazeta vec me botu kte shkrim qe ngjit dhe ze vend mir ne opinion.
  shqiptaret mund te akuzohen per mafjoza. po. por jo per islamista.
  por italjant jan sensible perkarshi mafjes se e kan te shtpis dhe nuk duan ta krruajn plagen prandaj edhe ja fusin shqiptarve si islamista simas varjantit kodra mas bregu,
  vari krt!
  bot e poshter.
  I thot derrit daj
  e bo t mencmin budall
  virgjneshen,kurv e shpall

  1. Patrioti says:

   E ke lexu shkrimin ti Fotaqis ? Se une e kam lexu mire ! E ke pa se nga kush eshte informu bgazeta italiane ? Nga “colleghi serbi”, pra ata te cileve i sherben ti !
   Ne kete rast asgje nuk te habit, as ata e as ti mor morracak qe u ke shitur shpirtin e qe u sherben !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Ardian says:

  Eshte shum e drejte :kush nuk lexon nuk informohet e kush lexon diziformohet ,

 6. WEB1 says:

  Nejse,kjo ngelet për tu pare ,shpresojmë që në momentin që italia mund të goditet ,(larg qofte)te mos jete nga,,,, made in albania ,,përndryshe kryeministri jonë ,ashtu siç kam para ndjenjën fluturon me tapetin e aladinit në çdo situate

 7. Adi says:

  Eshte supersuper po super genjeshter….

 8. Fredi says:

  Evropa po tallet me shqiperine. Evropa po tallej edhe me Turqine por Erdogan i tha Evropes ne nuk kemi kohe te humbasim duke ju pritur ju. Turqia po bashkepunon sot me Rusine dhe keto dy shtete do te drejtojne boten. Shqiperia duhet te bej te njejten gje; Duhet ti thote Evropes ju po talleni me ne, kurse ne do perpiqemi ta gjejme fatin tone diku tjeter. Rusia do ta priste shqiperine me krah hapur, pastaj do ta shikonim ne reagimin e Evropes. Pikerisht per kete arsye Evropa eshte drejt shperberjes.

 9. Gjergj Thanasi says:

  Alarmi i dhene ne gazeten La Repubblica eshte nje refleksion i kufizuar dhe anemik i alarmit qe ekziston per kete rrezik ne institucionet e sigurisde kombetare te Italise. Ne mes te dhjetorit 2016 ne Itali u zhvillua nje stervitje jo e vogel ushtarake me teme interceptimin nga avionet ultramoderne Tajfun te nje avioni ultra te lehte te ardhur nga Shqiperia me operativ te Daesh-it ne bord. Pra aeronautika ushtarake dhe GDF-ja italiane po pergatiten edhe ushtarakisht, aq sa kane takat e vuxhut italianet e ngrate per te perballuar kete rrezik terrorizmi nga Shqiperia.
  Per me shume te ky linku eshte komunikata zyrtare e institucionit homolog te Mrikes italiane:
  http://www.aeronautica.difesa.it/comunicazione/notizie/Pagine/20161214_ConclusaLa1ExeTraAMeGDF.aspx

 10. Gazeta italiane i mer te dhenat nga dixhitali spiun i saliut.
  A nuk eshte saliu me taborin e tij qe shpif dhe shan vendin kudo qe shkon?
  Qe eshte ngrit flamuri neper fshatra(ndoshta e kane per mulin pa shkop)nuk eshte e vertet,por qe e kane flamurin ne mendjen e tyre eshte e vertet per shume fshatra te kosoves dhe maqedonise,por edhe ne disa fshatra me injorante te shqipris madje madje i gjen edhe tek rruga e kavajes ata mjeker capet qe bien era thartir.
  Gjith kjo trushplarje e mjerim ketyre 25 vjeteve ka cuar ne analfabetizmin e njerezve dhe perqafimin e ideve extremiste fetare,thirrjet per armatosje dhe kryengritje dhe percarje patjeter qe tek injorantet do te ndikoj per keq.
  Shikoni kontigjentin e krimit,shikoni kush jane mitingashet e radheve te para,shikoni kush iken ne siri.
  Shqipot u leshuan nga zinxhiret dhe po kafshojne njeri tjetrin,demokracin ,komunistet dhe sigurimsat e shnderuan ne dhjerokraci.

 11. Labi says:

  Atje ku ka xhami ka dhe hale ku bytha fshihet me gisht dhe gishti ngrihet larte per te treguar hallaun

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *