VIDEO/ Leksione futbolli nga Armando Maradona…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

MaradonaDiego Armando Maradona ka qenë i pranishëm në seancën stërvitore të ekipit, Deportivo Riestra, ku ka dhënë disa leksione të vlefshme për lojtarët e kësaj skuadre.

Një nga lojtarët më të mirë të historisë së futbollit i mësoi të rinjvë të Deportivo Riestra, që militon në Kategorinë e Tretë në Argjentinë, se si të gjuajnë në mënyrë sa më të mirë goditjet e dënimit.

Në video shihet qartë përkushtimi i Maradonës, si dhe vëmëndja e lojtarëve që iu është dhënë një mundësi e artë për të marrë disa leksione futbolli të një prej legjendave të këtij sporti.

Gjatë leksioneve nuk munguan as batutat mes tij dhe lojtarëve.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *