FOTOT/ Dimër i egër edhe në SHBA: 3 të vdekur dhe 73 mln nën alarm

Temperaturat e ulëta dhe stuhitë e borës kanë mbërthyer edhe verilindjen e SHBA-së.

3 persona raportohen të vdekur deri tani teksa moti i ftohtë ka prekur 73 mln banorë.

Nga Alabama në Nju Jork, gjenden në acar dhe stuhi të mëdha dëbore.

Fotot e mëposhtme tregojnë gjendjen në disa qytete.

Sinoptikanët thonë se i ftohti do zhvendoset drejt Kalifornisë.

“Temperatura të tilla nuk janë parë prej dy dekadash”, thonë sinoptikanët.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-101-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-101.jpg","attachment_id":610679},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-95-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-95.jpg","attachment_id":610680},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-92-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-92.jpg","attachment_id":610681},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-87-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-87.jpg","attachment_id":610682},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-79-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-79.jpg","attachment_id":610683},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-70-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-70.jpg","attachment_id":610684},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-61-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-61.jpg","attachment_id":610685},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-53-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-53.jpg","attachment_id":610686}]

2 komente në “FOTOT/ Dimër i egër edhe në SHBA: 3 të vdekur dhe 73 mln nën alarm”

 1. yllka says:

  Degjova ne CNN qe kete situate e ka shkaktuar putini
  thane qe ai duhet denuar per krime moti!!!
  nuk kam as me te voglin dyshim qe ai qafiri e ka bere kete.

 2. yllka says:

  Degjova ne CNN qe kete situate e ka shkaktuar putini
  thane qe ai duhet denuar per krime moti!!!!
  nuk kam as me te voglin dyshim qe ai qafiri e ka bere kete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *