REPLIKAT/ Komentuesit: E kë bërë malin fushë. Rama: Nuk janë me të dëgjuar, janë me të parë

Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer disa replika me komentuesit online në faqen e tij në Facebook, të cilët thonë se situata në terren pas borës dhe ngricave, nuk është ai që paraqet qeveria.

Replikat:

Thronion A: Ngrohja ne shkolla e kopshte?! A e keni llogaritur koston e femijeve qe nuk do shkojne dy jave ne shkolle/kopeshte?! Po prindin qe detyrohet te lere punen per t’i mbajtur ata ne shtepi?! Jo te gjithe femijeve u punojne te dy prinderit ne administrate.

Nuk do merzitesha te paguaja nje takse per ngrohjen ne shkolla. Bora do te biere, difekte do te kete, emergjenca po ashtu, por te cenohet perditshmeria se bie temperatura nuk eshte normale. E dim qe eshte problem i mbartur, e dim qe ka kosto, por s’do te thote qe s’ka zgjidhje. Shpresojme qe vitin tjeter te keni dhene nje zgjidhje. Ne u votojme te gjeni zgjidhje, paguajme dhe taksat qe vendosni.

Edi Rama Me fal nje pyetje Thronion, çfare taksash paguan ti? Nderkohe per faktin qe duhen ngrohur te gjitha shkollat ke te drejte, por sic e thua edhe vete eshte problem i mbartur ne 20 e kusur vite qe nuk zgjidhet dot per tre vjet e kusur muaj!

Ariano Gj: Shyqyr qe i gjete ti ne krye te detyres se populli nuk i gjen po ndoshta jane informuar se po shkon kryeministri.

Edi Rama: Ariano respekt per keta njerez dhe madje te marrim shembull prej tyre ne vend se t’i perflasim pa lidhje!

Flori F: Me te ndegjuar nga fjalet ty e ke bo malin fushe, respekte per kete popull qe ju beson kaq shume.

Edi Rama: Keto nuk jane me te ndegjuar jane me te pare Flori

Klodian G: Sh po sakrifikoin pse ske shtet qfar do te thot ne gusht kush spaguan ska tani qbeim

Edi Rama: Nuk e kuptoj dot cfare ke shkruar Klodian! Provo edhe njehere me shqipshkrimin

komente

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “REPLIKAT/ Komentuesit: E kë bërë malin fushë. Rama: Nuk janë me të dëgjuar, janë me të parë”

 1. mirel says:

  E mo Thronion c’na bere?.
  Tani qe i dhe idene e rritjes se taxave do ta japi dhe ngrohjen me koncesion ky, se kane shqipot te paguajne.

 2. . says:

  sh. nerva ke Rama qe merresh me pizevengat,
  i ka marre malli per permbytjen e shkoders nga qeveria e sales, ku njerezit lojten mendsh (literalisht) nga vuajtjet qe pane me sy.

  1. LORA says:

   Pikerisht per kete Kryeministri yne ben shume mire qe ka nerva edhe per pizevenget,,,qe tek e fundit mund te jene edhe qytetare shqiptare te Shqiperise .Per mua ka me shume te ngjare te jete serbe shqip-foles ose kosovare gjakprishur.

 3. joel shkodra says:

  Me gjithe keto qe po ndodhin, ku e gjen kohen “kokeministri” yne t’u pergjigjet te gjitheve? Apo ka ndonje sekretar/e qe u pergjigjet ketyre?

 4. Albi says:

  Bobobo cfare kryeministri banal e rrugac. Ky sikur ka dale nga llotosporti i lagjes mbasi ka humb skedina.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *