FOTOT/ Femra që ka çmendur gjithë Finlandën!

Vajza në foto quhet Sephora Ikalaba dhe është 19-vjeç.

Ajo është shpallur Miss Finlanda pak ditë më parë.

Nuk është vikinge, nuk është bjonde dhe nuk ka sy të kaltër, siç mund të pritej nga një femër finlandeze.

Siç mund ta shihni është me ngjyrë dhe me origjinë nigeriane.

Fitorja e saj ka hapur një debat të madh në vend.

Për shumë finlandezë, zgjedhja e saj është bërë për të “kënaqur diktaturën e të qenit politikisht korret”.

Në sondazhet e kryera nga media të shumta, rezultonte se shumica e finlandezëve ishin kundër Miss-it të ri.

“Më e shëmtuara në vitet e fundit”, “majmun”, apo “hundëmadhe”.

Këto ishin disa prej komenteve fyese në rrjet.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-118-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-118.jpg","attachment_id":"611348"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-111-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-111.jpg","attachment_id":"611349"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-108-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-108.jpg","attachment_id":"611350"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-102-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-102.jpg","attachment_id":"611351"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-92-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-92.jpg","attachment_id":"611352"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-150x150.jpeg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6.jpeg","attachment_id":"611353"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-69-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-69.jpg","attachment_id":"611354"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-60-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-60.jpg","attachment_id":"611355"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a9-50-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a9-50.jpg","attachment_id":"611356"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a10-43-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a10-43.jpg","attachment_id":"611357"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a11-35-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a11-35.jpg","attachment_id":"611358"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a12-30-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a12-30.jpg","attachment_id":"611359"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a13-25-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a13-25.jpg","attachment_id":"611360"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a14-21-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a14-21.jpg","attachment_id":"611361"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a15-17-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a15-17.jpg","attachment_id":"611362"}]

3 komente në “FOTOT/ Femra që ka çmendur gjithë Finlandën!”

 1. Dikur ne shqypnie Kan Thon per femnen :
  Shifi fytyren e q! Boothn.
  Ksaj zebes nigerione, ,duht Mi pa bootht,mi q! Surratin

 2. Juli says:

  Po ja fusni kot o Tema. Unë ne Finlandë jetoj.
  Ajo është kandidate. Nuk është zgjedhur asnjëra akoma!!!!!!!!
  Dhe asnjë nuk ë ka sharë!!!!!!!!!
  Pyll pa derra ska. Tek ju ka me shumë derra sesa pyll.

 3. Ariu polar says:

  Sephora Ikalaba është shpallur Miss Helsinki jo Miss Finlanda!
  E vërteta është se kishte komente negative për dukjen e saj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *