FOTOT/ MS-13: Banda famëkeqe me 100 mijë anëtarë dhe krimet makabre, brenda dhe jashtë saj

Mara Salvatrucha, e njohur ndryshe si MS-13, është një nga bandat më të frikshme kriminale e cila njihet për vrasjet brutale, përdhunime në grup, trafik droge e sulme të pamëshirshme për hakmarrje.

Anëtarët e saj dallohen lehtë, falë tatuazheve që kanë në fytyrë e trup.

Ata priten t’i qëndrojnë besnikë bandës, sepse në të kundërt dënimet janë të rënda, duke filluar nga prerje gjymtyrësh e deri te vrasje.

Një anëtare shtatzanë e bandës, e cila ishte një informuese e qeverisë, u masakrua barbarisht nga dy anëtarë të tjerë duke u goditur me thikë plot 16 herë.

Dëshira e bandës MS-13 është që të njihet si banda me më shumë vrasje në botë.

Fillimisht e krijuar në Kaliforni e më pas e shpërndarë edhe në vende të tjera si Meksikë , Kanada e Amerikë Jugore, banda e përbërë nga 100,000 anëtarë synon të vazhdojë zgjerimin e saj nëpër botë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-111-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-111.jpg","attachment_id":611205},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-104-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-104.jpg","attachment_id":611206},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-102-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-102.jpg","attachment_id":611207},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-96-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-96.jpg","attachment_id":611208},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-87-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-87.jpg","attachment_id":611209},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-77-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-77.jpg","attachment_id":611210},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-66-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-66.jpg","attachment_id":611211},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-57-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-57.jpg","attachment_id":611212},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a9-48-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a9-48.jpg","attachment_id":611213}]

6 komente në “FOTOT/ MS-13: Banda famëkeqe me 100 mijë anëtarë dhe krimet makabre, brenda dhe jashtë saj”

 1. Phonix says:

  Edhe ka faj Trump-i pastaj

 2. ali VLORA says:

  Keto qenie me fytyre njeriu jane me ore pune. Por fajin eka shkollimi qe ika lene analfabet.

 3. ali VLORA says:

  Keto qenie me fytyre njeriu jane me ore pune. Por fajin eka shkollimi qe ika lene analfabet.

 4. Qifi says:

  Do bashkohen me banden shqiptare te quajtur RILINDJE.

 5. Spartaku says:

  Ku jane sherbimet inteligjente te fuqive te medha te botes qe nuk i zhdukin? Apo i kane krijuar dhe i financojne vete?

 6. tomsojeri says:

  A ka band qe te jet me e fuqishme dhe sofistikuar me vet shtetin ? Banditet pra jan vet pushtetaret qe fshihen pas saj dhe veprojn me dot te padukshme te qerojn hesape ne favor te tyre ! Si ka mundesi kjo shtrirje me kaq efektiv dhe shteti hesht ?? Bota esht ne duar gangsteresh qe zgjdhen per te dhunuar te varferit ,te pafuqishmit e kedo qe do guxoj ndryshim e barazi te kaloj ne hell ! Ktu nuk falen shtete te “pabindura”dhe ju futet zjarri brenda ne “shpi”e jo ma individ ! Kji esht demokracia me pamjen e saj te padukeshme ku propaganda e kontrolluar qe injektohet sipas deshires se banditeve te plitikes corienton opinionin dhe e mban nen thunder ! Asgje nuk esht ashtu si duket ….

Lini një Përgjigje te ali VLORA Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *