FOTOT/ Rrugë për elitat dhe “Harku i Triumfit”: Nuk është Parisi, por vendi më i izoluar në botë!

Këto pamje vijnë nga kryeqyteti i Koresë së Veriut, Feniani, dhe rrethinat e tij.

Në të gjendet një kopje e “Harkut të Triumfit” ku mund të kalojnë vetëm makinat e elitave.

Dedikuar shtresave elitare janë edhe disa restorante, siç është njëri që është ndërtuar gjysmë mbi ujë.

Por në periferi ka një tjetër pamje nga qendra deri diku moderne.

Fshatarë të veshur keq që punojnë në arë dhe mbjellin oriz.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-112-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-112.jpg","attachment_id":"611225"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-105-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-105.jpg","attachment_id":"611226"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-103-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-103.jpg","attachment_id":"611227"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-97-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-97.jpg","attachment_id":"611229"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-88-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-88.jpg","attachment_id":"611230"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-78-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-78.jpg","attachment_id":"611231"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-67-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-67.jpg","attachment_id":"611232"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-58-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-58.jpg","attachment_id":"611233"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a9-49-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a9-49.jpg","attachment_id":"611235"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a11-34-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a11-34.jpg","attachment_id":"611236"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a12-29-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a12-29.jpg","attachment_id":"611237"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a13-24-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a13-24.jpg","attachment_id":"611238"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a14-20-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a14-20.jpg","attachment_id":"611239"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a15-16-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a15-16.jpg","attachment_id":"611240"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a16-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a16-12.jpg","attachment_id":"611241"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a17-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a17-11.jpg","attachment_id":"611242"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a18-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a18-9.jpg","attachment_id":"611243"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a19-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a19-7.jpg","attachment_id":"611244"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a20-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a20-5.jpg","attachment_id":"611245"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a22-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a22-1.jpg","attachment_id":"611246"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a23-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a23-1.jpg","attachment_id":"611247"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a24-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a24-1.jpg","attachment_id":"611248"}]

9 komente në “FOTOT/ Rrugë për elitat dhe “Harku i Triumfit”: Nuk është Parisi, por vendi më i izoluar në botë!”

 1. capi dhia says:

  Po shume mire qenka me mend kynipcja i Kim Ir Senit, nuk ia dorezon pushtetin puntoreve dhe fshatareve si ne Shqiperi, dhe qe pastaj ti ngrihen puntoret dhe fshtaret, pasi i ben njerez, e ti presin koken.

 2. ali vlora says:

  Mos qajme hallin e koreaneve por te ahohim problemet tona : analfabetizmi qe po na pllakos dhe injorancen e universiteteve qe nuk dine nje qelizoret ameba dhe parameci.

 3. ali vlora says:

  Mos qajme hallin e koreaneve por te ahohim problemet tona : analfabetizmi qe po na pllakos dhe injorancen e universiteteve qe nuk dine nje qelizoret ameba dhe parameci.

 4. DinPak says:

  Po pse, ketej nga bota perendimore, kur punojne ne are dhe mbjellin oris, fshataret vishen me kostum firmato?

 5. ..... says:

  çudi si paska drita , ne 25 vjet ne demokraci akoma kemi probleme me korentin , me ujtin me spitalet dhe shkollat pa vler , por ama ne jemi te lir.

 6. ..... says:

  çudi si paska drita , ne 25 vjet ne demokraci akoma kemi probleme me korentin , me ujtin me spitalet dhe shkollat pa vler , por ama ne jemi te lir.shajm çin te dum kta nuk shajn dot.

 7. Moni says:

  Ue, ue, ue. Tamam komunizem. Ne do duam nja njeqind vjet te behemi si Korea e Veriut.

 8. Bushi says:

  Nuk dine çfare te shpifin per Korene e veriut. Bejne poloitike duke shpifur,se ai eshte shtet socialist.Per kundershtaret,sa do e mire te jete jeta e njerzeve atj,politika jua do qe ta shajne e ta nxijne.Jo more jo nuk eshte ashtu.Atje jeta e njerzeve eshte e lumtur dhe e lire.Mbroçkullat qe shkruhen nuk i beson njeri.

 9. fieraku NGA ferrasi says:

  Ca ndryshimin ka nga shqiperia
  Pyesni Fundjaven ndryshe
  Se ATA po’ i shohin fshataret dhe puntoret shqipetare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *