Gruevski komenton platformën e shqiptarëve: Nuk pranoj kushte

gruevskiTeksa pritet që Nikolla Gruevski, kreu i partisë fituese të zgjdhjeve të parakohshme në Maqedoni të mandatohet nga presidenti George Ivanon per krijimin e qeverise se re, ai ka deklaruar se do të mundohet të krijojë qeverine e re, por jo me çdo kusht.

Duke komentuar platformën e partive shqiptare, Gruevski thotë se dygjuhësia nuk u duhet shqiptarëve në Dellçeve apo viset e tjera ku ata nuk jetojnë.

Sipas tij, shqiptarët më shumë kanë nevojë për punësime të reja, paga të mëdha dhe standard më të lartë jetese

Me nje avantazh të lehtë ndaj LSDM-së së Zoran Zaev dhe tashmë me një platformë të përbashkët të partive shqiptare në Maqedoni, Gruevksi thotë se situata aktuale nuk është gjë tjetër veçse një përsëritje e asaj që ka ndodhur në të kaluarën.

Në një intervistë për Dnevnik, Gruevski ka lënë të kuptohet se nuk është dakort me platformën e njësive politike shqiptare dhe ka theksuar se nëse BDI do të vendosë të bëj koalicion me LSD, VMRO-DPMNE  do të rikthehet në pushtet me një fitore më të thellë dhe pa asnjë kusht për formimin e qeverisë së re.

Duke ju përgjigjur partive shqiptare, Gruevski përmend sërish faktorin ndërkombëtar si të përfshirë në zgjedhjet e dhjetorit.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Gruevski komenton platformën e shqiptarëve: Nuk pranoj kushte”

 1. kalorsi says:

  Nuk ka problem qe nuk i pranon kushtet , ndoshta i pranon LSDM , GRUEVSKI DUHET TE ZHDUKET NGA QEVERIA . SHQIPTARET NUK DUROJNE ME MASHTRIMET E TIJ ,AS KUSHTET E TIJ.

 2. ec aty says:

  Nikoll Gruja,e hengre petllen mesa duket 😀

  1. ec aty says:

   Ju arabet e ndyre shifni se po vijne 72 virgjereshat 😀 😀 😀
   Bythet gati 😀 😀 😀

 3. Edhe ti says:

  Bravo plaku ,ky eshte skenari ,nje kalifat arabesh ballkanike .Bashkimi i shqiptareve ne maqedoni (shqiptare u thencin )do jete katastrofe ,nje kuti pandore dhe kjo me ndihmen dhe naivitetin e kryeministrit shqiptar .Atehere sa me shpejt kalifat ,aq me shpejt bombat e perendimoreve do bien mbi kokat e juaja .Falimentimi i shtetit kosovar eshte prove e gjalle qe islamuqet brenda dhe jashte shqiperise nuk bejne dot shtet pervec atij kuranor

  1. DD says:

   Perendimi nuk di ku ka breket e veta tall kkk Putini Erdogani Urban etj etj dhe ti me tregon bombat e Peendimit kunder shqiptareve more carac sigurisht qe ka psikopate islamist ne Maqedoni nuk ka pylle pa derra i thone nje fjale por kjo eshte nje pakice dhe nuk perfaqeson shqiptaret na beni “kompetentin”pa pasur iden e ceshtjes

   1. hahaha says:

    Mire Putini Erdogani e Urban qe tallin [email protected] me Perendimin se kane deri diku bithe pir lur tall [email protected] edhe jevgjite Cipras qe eshte 500 miliarden borxh te [email protected] Perendimin

 4. Edhe ti says:

  Ashtu thuhet ,qe perendimi nuk dihet ku ka koken ,por si per cudi e kane gjetur gjithmone kohen per ti percelluar vetullat brekushaxhinjve ,psikopatet islamiste kete vit hyjne ne parlamentin maqedonas ,nje shtet me vetem shqiptare eshte katastrofe natyrale ,se deri me tani maqedonia ka mbajtur edhe pse me menyra despotike eshte nje merite e tyre ,me shqiptaret ne fuqi po vjen tsunami .Sa per tsiprasin nuk eshte shume problemi im ,se banoj ne shtet tjeter ,,hajde selam edhe ty

 5. Moisi Golemi says:

  Hahaha. Do e ulesh koken se s’ke nga e dredh bishtin 😀

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *