Maqedonasit “shpërthejnë” kundër Ramës, pse bashkoi shqiptarët…

rama 1Diaspora e bashkuar maqedonase  ka shprehur shqetësimin rreth platformës së përbashkët të shqiptarëve në Maqedoni si dhe ndërhyrjen e kryeministrit Rama në këtë proces, njofton agjencia e lajmeve INA.

Kjo organizatë, e cila i quan shqiptarët pakicë, kërkon bashkimin e dy partive më të mëdha maqedonase për të ndaluar federalizimin e vendit, gjuhën shqipe si dhe ndërhyrjet e Tiranës zyrtare në punët e brendshme të shtetit maqedonas.

Madje, ata kërkojnë edhe dënimin e kryeministrit shqiptar Edi Rama, i cili sipas tyre ka kërkuar ndryshimin e Kushtetutës së Maqedonisë.

Një kërkesë e çuditshme e kësaj organizate është edhe ndalimi i themelimit të partive me karakter etnik në Maqedoni.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Maqedonasit “shpërthejnë” kundër Ramës, pse bashkoi shqiptarët…”

 1. Rama2 says:

  Normale…ata punen e tyre…ne tonen.Do zoti vazhdojne keshtu…por me duket se Ramen do e percajne”nga brenda”.

 2. berti says:

  po pse qenka e çuditshme ndalimi i themelimit të partive me karakter etnik ?? NË Shqipëri nuk e kemi një nen në tillë ? Në fakt e kemi dhe nga ky nen bëjnë përçjashtim vetëm çamët dhe partia e tyre PDIU.

  1. undefined says:

   Pse Partia e Dule kolono-jevgjitit cfare eshte nuk eshte Parti e “entitetit grek” ne Shqiperi apo aty ku nuk ju leverdis ju koloneve nuk beni ze

 3. sypeshkaqeni says:

  rama bashkoi shqiptaret per te shkerdhyer serbet dhe antiberishianet

 4. kd says:

  Turp eshte per ty me kete shkrim taliban i Anastas llulles

 5. Shqiperi Etnike says:

  Ju ka DJEGUR “By…tha”:::Slavo-Gjifto -Bullgareve..NGA BASHKIMI I SHQIPETAREVE…Pra shikojme Qarte se nga Percarjet e Shqipetareve kane Perfituar Sllavo-Serbet…
  Respekt PER Z:Edi Rama…si dhe Politikanet Shqipetare ne “Maqedoni”….Vetem TE BASHKUAR DO TI THEMI NDAL EKSPANSJONIT SLLAV…
  Serbet e kane te Qarte Politiken kunder SHqipetareve…Arrestimi i Ramush Haradinajt Luftetarit te UCK-se…Tregone Qarte se nuk kane Nderment te “Demokratizohen” per sa i Perket Shqipetareve…
  SHQIPOT si NE KOSOVE..Maqedoni:MALE te Zi..Presheve..dhe Shqiperi duhet te kene NJE PLATFORME KOMBETARE…BAZA E KESAJ PLATFORME TE JETE BASHKIMI I TROJEVE SHQIPETARE..lol

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *