Moreira nuk paraqitet në klub, Kukësi i shkruan portugalisht në facebook

morieraLojtari i Kukësit, Felipe Moreira nuk është paraqitur në klub për të udhëtuar me skuadrën drejt Antalyas për të zhvilluar fazën përgatitore të dimrit.

Klubi verilindor i ka bërë thirrje futbollistit që të paraqitet brënda datës 18-janar, pasi në të kundërt do të kërkohet zgjidhja e kontratës.

Thirrja e Kukësit është publikuar në faqen zyrtare të klubit.

NJOFTIM PER LOJTARIN FELIPE MOREIRA SANTOS

I nderuar z. Moreira,

Ju njoftojmë se jeni larguar nga klubi pa leje dhe pa njoftuar dhe nuk jeni paraqitur pranë klubit për fazën përgatitore, e cila filloi në datën 05.01.2017 në Antalya Turqi.
Për këtë arsye kerkojmë të paraqiteni pranë klubit brenda datës 18.01.2017 në të kundërt do ta konsiderojmë zgjidhje të njëanshme nga ana juaj të kontratës të nënshkruar midis palëve tona.

Njoftimi dhe në gjuhën portugeze

Honrado Sr.Moreira,

Notificamos que você deixo o clube sem permissão e sem aviso prévio e não estão presente na fase preparatória da equipe que começou no data 05.01.2017 em Antalya Turquia.
Por esta razão, pedimos para aparecer no nosso clube dentro do data 18.01.2017, caso contrário vamos considerar resolvido unilateralmente ao seu lado do contrato assinado entre nossos partidos.

“FK KUKES”

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *