Trump punon “nën rrogoz”: 5 mld Marinës për përballjen me Kinën e Rusinë!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

aaTrump ka deklaruar se dëshiron të ketë marrëdhënie të mira me Rusinë, por njëkohësisht po ndërmerr masat për çdo gjë.

Ai po mendon të investojë 5 miliardë dollarë për të rritur numrin e anijeve luftarake për t’u përballur me kërcënimin që vjen nga Rusia dhe Kina.

Trump ka vënë si qëllim që të çojë në 355 numrin e anijeve luftarake dhe kostoja pritet të jetë mes 5 dhe 5,5 mld dollarë.

Aktualisht marina amerikane ka 274 anije luftarake në gjendje pune.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

2 komente në “Trump punon “nën rrogoz”: 5 mld Marinës për përballjen me Kinën e Rusinë!”

  1. Zara says:

    Hemo ku eshte saliu, i biri i tij i mencur dhe meta qe shpresojne tek Trump. Shikojini interesat si jane dhe ju jeni kunder ketyre interesave. Me ne fund fati eshte me shqiptaret!

  2. benjamin says:

    Po pse persa budalla e mbani Trump ju o gazetare te kkk ka luajtur mendesh Trump tu kundervehet interesave amerikane qe jane komplet kunder me ato te Rusis e Kines

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *