Zinedin Zidane është shpallur trajneri francez më i mirë i vitit 2016

ZidaneZinedin Zidane është shpallur trajneri francez më i mirë i vitit për 2016-tën.

Revista franceze “France Football” e ka shpallur trajnerin e Realit të Madridit si më të mirin për 2016-tën pas sukseseve që pati me klubin e tij, duke arritur që të fitojë Uefa Champions League, Superkupën e Evropës dhe Kupën e Botës për Klube.

Zidane u votua trajneri më i mirë francez i vitit 2016 nga juria e “France Footbal” pasi fitoi tre tituj ndërkombëtarë që në vitin e tij të parë në stolin e Realit.

 

 

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *