Dhunonte dhe përndiqte bashkëshorten, arrestohet punonjësi i policisë

arrestimSektori i Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) Gjirokastër ka vënë në pranga mbrëmjen e djeshme një punonjës policie, i cili akuzohet për dhunë në familje dhe përndjekje.

Efektivi i policisë është Klement Hamzaj 34 vjeç, me detyrë punonjës policie në Komisariatin e Delvinës.

Sipas SHÇBA, ndalimi është kryer në funksion të procedimit penal referual për veprën penale të “Dhunës në familje” parashikuar nga neni 130 /a te Kodit Penal, pas kallëzimit të bërë nga bashkëshortja e tij.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Dhunonte dhe përndiqte bashkëshorten, arrestohet punonjësi i policisë”

  1. ti je muslimon dhe kriminel,vendi yt eshte ne qeli.... says:

    eshte fakt se pas cdo dhunimi fshihet nje Hamza sunit…………

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *