FOTOT/ Basha dhe Berisha kandidojnë moderatoren seksi për deputete?

Moderatorja seksi e emisionit “Jo vetëm modë”, të cilën e kemi ndjekur shpesh dhe në kolltukun e bardhë të gazetarit Blendi Fevziu, mësohet se është kandidatja më e re për deputete në listat e Tiranës.

Floriana Garo, ose ndryshe ish-vajza e motit në “ABC News”, synon të jetë deputetja më e re e Kuvendit të Shqipërisë.

Lola (siç e thërrasin miqtë), me sa duket i ka lëvizur mirë gurët e saj, duke marrë pëlqimin e kreut “de jure” të PD-së Lulzim Basha, si dhe aprovimin e kreut “de facto” Sali Berisha, që të kandidojë si deputete në zgjedhjet e përgjithshme të 2017-s.

Burime pranë PD-së shprehen se për emrin e saj në listat e deputetëve, ka ndikuar Blendi Fevziu.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/floriana-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/floriana-1.jpg","attachment_id":"612214"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/floriana-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/floriana.jpg","attachment_id":"612024"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-122-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-122.jpg","attachment_id":"611986"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-117-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-117.jpg","attachment_id":"611987"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-105-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-105.jpg","attachment_id":"611988"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-78-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a7-78.jpg","attachment_id":"611990"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-68-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a8-68.jpg","attachment_id":"611992"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-92-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-92.jpg","attachment_id":"611989"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a9-57-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a9-57.jpg","attachment_id":"611993"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a10-50-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a10-50.jpg","attachment_id":"611994"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-128-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-128.jpg","attachment_id":"611985"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/floriana-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/floriana-2.jpg","attachment_id":"612215"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/floriana-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/floriana-1-1.jpg","attachment_id":"612216"}]

28 komente në “FOTOT/ Basha dhe Berisha kandidojnë moderatoren seksi për deputete?”

 1. L leshi says:

  Per njerez si kjo ka nevoje shteti shqiptare ne fakt….besoj nuk do ngele baxhelle pa hy ne parlament…

 2. mira says:

  Ka faj Luli !? Kerkon te grumbulloj gra te bukura dhe jo mendje te bukura. Paska dhe bekimin e kufomes pale !!

 3. Shqipo-Gdhe says:

  Kjo “Pjeshka” do na Fusi ne Europe???Pse jo AJO I KA TE GJITHA: ato qe i duhen nje Femre POR JO NJE POLITIKANEJE….
  Kjo eshte nje Politikane Porno-Pd-je::::kETO LLOJ DO bERISHOVICI dhe Bashici..qe ti kete vetem sa per te Ngritur ..??C´fare Shalet..a..ju “Shqipetare te pagdhendur” ku ju shkon Mendje….jo..jo..Lulovici e do per te Ngritur Doren ,…sa here te thote ai..tani sa per Punen e Shaleve..ajo nuk i Ngre i Hape…

 4. hasani says:

  sinqerish na cate trapin… leri keto gocat te merren me ate qe dine te bejne me mire…mos harroni se kjo bukuroshja …pa dashjen e saj do te jete nje cim selam I variantit femeror…

 5. Armandi says:

  Baxhellski program

 6. i says:

  Paska filluar ti punoje bibilushi atij Blend Fevziut, atij plehres, koranit te Myzeqese, persa dergon kukulla sexy ne PD!

 7. arber says:

  Shans edhe per k….. e tjera qe i kane lene burrat!

 8. shqip says:

  Me mire kjo apo grida , se myqrem tafaji apo srazimiri. Kjo perveçse eshte e bukut, nuk eshte kafshe si nul moka .

 9. Vlonjati says:

  Per kete do votoj deri sa te vdes, ta mbush edhe syrin edhe mendjen

 10. Emanuela says:

  NESE KJO NDODH VERTETE BASHA DHE PLAKU BERISHA PERVEÇSE SI VRASES TE DEMOKRACISE SHQIPTARE DO TE HYJNE NE FAQET E MBRAPSHTA TE HISTORISE PASKOMUNISTE EDHE SI THEMELUES TE SEKS-POLITIKES.

 11. ben says:

  Nuk I Kuptoj shqiptaret,ne kete rast Lulin e PD-se.Si munt te kanditosh per deputete nje njeri qe nuk eshte aktive ne politike,ose me reputacion ne ndonje fushe tjeter?Oh,harrova Albanistan hesapi.Javes tjeter shpallet Linda Morina per kandidate tek PD-ja.

 12. flamur says:

  Unë e di me siguri që Rama donte ta bënte deputete por nuk pranoi Shefikat Ngjela që ishte e ëma e të fejuarit të saj. Tani qënka hedhur Basha në sulm, tëpaktën paskan shkuar pak më përpara në përzgjedhje, pak më mitë se Çiljeta.

 13. BK says:

  Mos PD ka në plan të zgjerojë ministritë, duke themeluar një MINISTRI e SEKSIT LIGJOR
  dhe kjo zogëza do bëhet ministre?
  Për cka tjetër do iu hyjë në punë!

 14. artan says:

  A e dini se plakushi Berisha eshte bere qefli femrash te bukura keto vitet e fundit. Keshtu ai afroi ne PD baxhellen Ciljeta, pastaj Greta Kocin dhe tani se fundmi e paska zene sevdaja me Florianen. E more plakush matuf. Te gjitha femrat me te bukura ne bote te fusesh ne PD, nuk ke per t’ia ndryshuar reputacionin e rene pertoke kesaj partie.

 15. Hitch Pharre says:

  pyesni Çanin e Klanit se ka propoyime me te mira

 16. shvejk says:

  Perderisa Sala beri Nishanin president, pse mos ta beje kte hallexhien deputete?

 17. Endri says:

  Hahaha sapo lexoja fillimin thash i paska lujt fefzo guret dhe kur e lexova ne fund kam qesh me lot SE te gjithe e dine qe fefzo e ka perzemer por gazeta tema e ka pasur me kunj lol.

 18. Galat says:

  Sala gjithmone e ka perdor imazhin, qe nga morrat Vokshi te Grida, Cili etj. Se c’lidhje kane keto me politiken hajde mere vesh. Po do kete sherr sepse ne PD ka shume te bukra.

 19. visi says:

  mire e paskan filluar…parti misesh…

 20. RAJAN says:

  GJYNAH , PO SAKRIFIKON TE ARDHMEN

  1. Palla says:

   Boll cike e bukur bre burra. Nje tash nuk po mujtem me e kuptue, kjo cike dihet per me ba culla, jo per poltike. Edhe une qe jam i moshum e baj nje cull mr kat cike.

  2. Palla says:

   Boll cike e bukur bre burra. Nje tash nuk po mujtem me e kuptue, kjo cike dihet per me ba culla, jo per poltike. Edhe une qe jam i moshum e baj nje cull mr kat cike.

 21. lelegu says:

  Kjo kurva as per televizon nuk ben, aq e paafte eshte. Nuk di te lidhe dy fjale copa e baxhos

 22. Jimi says:

  Te bukuren gjithkush e do dhe e vlereson! gjithmon kur ajo eshte ne kohen dhe vendin e duhur! Nuk kam asgje me kete kandidate te mundeshme per deputete qe munde te propozoje PD-ja. Nese hirit te saj do ti shtonte dhe nje mendje po kaqe te hireshme. Kjo do te ishte ideale.
  Fatekeqesisht per publikun shqiptar kjo bukuroshe eshte pa identitet politike dhe si e tille, pa e paragjykuar, prej saj nuk pritet ndonje kontribute ne kete fushe. Por cila eshte arsyeja qe lidershipi demokrat kerkon ta nominoj si nje kandidate te mundeshme per deputete te P-D-s?
  Nuk dua ta besoj qe lidershipi demokrat te kete ate mendesi, qe parlamentin ta konsideroj nje kuplara dhe si i tille brenda tij duhet qe te dominoje ahengu dhe tallavaja e cingijeve!? Nuk besoj qe parlamenti shqiptar ka nevoje vetem per hirin e hanemeve, por ma do mendja qe per me shume se kaqe ka nevoje per mendjen brilante te vajzave, motrave e nenave shqiptare, te cilat jane zonja te verteta.
  Nese vertet ky lidership ka kete mendesi, qe te joshe elektoratin maskilist me nje “Mis” e cila do te performoje per nje muaj rresht ne sfilaten e pasareles elektorale te qershorit, kjo eshte vertet shum denigruese per nje zonje! Dashur pa dashur , pas kesaj oferte ajo do te vihet ne rrolin e nje prostitute e cila do ti bindet pa kusht urdherave te tutorit te saj! Nje zonje e vertet shqiptare, nese do ti vinin oferta te tila, nga cilido krah politik qofte, duhet ti abandonoje me neveri! Njekohesisht po kaqe denigruese eshte edhe per elektoratin mashkullor! Me nominimin e nje kandidate seksi duket sikur u thote: Turruni se per ju e kam sjelle qe ju te kenaqni instinktet tuaja kafsherore!? Keshtu keta zgjedhes konsiderohen si manjake seksual dhe jo si zgjedhes!? Politika vertet eshte kurve, por politikanet dhe politikanet nuk duhet te jene kurva e kurvare!

 23. Na bashkoj kenga popullore says:

  PD i mungonte vetem nje deputete sexi sa per me tru i ka plot,si nuk po kan te ngopur mu tall me kyt milet

 24. Reni says:

  Moderatore e K&@it tem .

 25. D. Didani says:

  Une kurre nuk do ti kuptoje njerzit e artit qe mpleksen me politike!!!

 26. Mihali says:

  P.D-ja mbasi të të bëj e bukur do të “fitoj”zgjedhjet e ardhshme dhe do të forcojë shumë opozitën të paktën edhe për nja 8 vjet të tjera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *