FOTOT/ Dështoi 17 herë dhe i thanë se s’mund të lindë, por bëri 4 fëmijë në 9 muaj!

Një grua, e cila kishte 17 dështime lindjesh, pasi i ishte thënë se nuk do mund të lindte kurrë fëmijë, u bë nënë e 4 fëmijëve në vetëm 9 muaj.

Britanikja Lytina Kaur ishte diagonistikuar me një lloj agresiv kanceri që prekte qelizat e bardha të gjakut që në moshën 17 vjeçare dhe i ishte nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale një vit më vonë.

Gjithsesi  13 vjet më vone dhe pas shumë përpjekjesh, 32 vjeçarja nga Nottingham , mësoi se kishte ngelur shtatzanë dhe tani është nëna e 4 vajzave.

Ajo lindi vajzën e parë që e quajti Kiran në shtator 2015 dhe pas dy muajsh lindën binjakët surrogatë Kajal dhe Kavita nga një femër në Indi.

Dhe në Korrik 2016, Lytina lindi edhe Kiyara-n në qytetin e saj , Nottingham.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-136-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-136.jpg","attachment_id":"611976"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-127-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-127.jpg","attachment_id":"611977"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-121-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-121.jpg","attachment_id":"611978"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-116-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-116.jpg","attachment_id":"611979"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-104-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-104.jpg","attachment_id":"611980"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-91-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-91.jpg","attachment_id":"611981"}]

1 komente në “FOTOT/ Dështoi 17 herë dhe i thanë se s’mund të lindë, por bëri 4 fëmijë në 9 muaj!”

  1. mirel says:

    Dashka te trashegoje semundjen ne brezat e tjere

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *