Pse i ka ikur zëri Sali Berishës? Po Adriatik Llallës…

berishaNga Erjon Braçe

Kam prej mesdites qe, pres Sali Berishen te shkruaje, flase, bertase!!

Hic! Heshtje!

Janë 7 milionë euro të vogla në ajër.

Eshte akuza me e qarte dhe publike, e provuar tashme me mijera faqe veprime kontabile mes CEZ, nje banke ne Tirane dhe ndermjetesit mes qeverise dhe CEZ, Nuel Kala.

Jane para qe jane paguar nga CEZ ne llogarine e Nuel Kalaj dhe te terhequra cash, me canta nga ky i fundit!

Mendojeni njehere;

Ne 23 prill 2009, ne Kuvend eshte miratuar ligji per shitjen e OSHE tek CEZ;

Ne 16 dhe 23 qershor jane paguar nga CEZ tek Nuel Kalaj dhe terhequr cash prej tij, 7 milion euro!

Sali Berisha e shiti OSSH dy muaj para zgjedhjeve!

Tamam diten e zgjedhjeve jane terhequr 7 milion dollare me burim bleresin CEZ!

Sali Berisha, trimi qe pergjigjet per gjithcka, refuzoi te pergjigjet per kete ceshtje ne komisionin hetimor!

Ai duhet thirrur serish!

E fundit, po Prokuroria si e mbylli hetimin e privatizimit te OSSH?!

Po Gjykata e Larte si vendosi per mbylljen e ketij hetimi?!

Ky hetim sapo ka filluar!!

Mos harroni, janë 7 milionë euro të vogla.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Pse i ka ikur zëri Sali Berishës? Po Adriatik Llallës…”

 1. TRAPI says:

  KANE WENE DUKE KENDUAR NE MAJE TE FIKUT KONGEN …RA FAJA PREJ FIKU…RA EDI PREJ MONI S K A QI B O DOKTORI JARENI JA …META SHTE SHKERDHATE….

  1. Edkari says:

   eshte me grip,rob Zoti eshte dhe Berisha,
   po ta shofim ne Kuvend kur te filloj .

  2. Arbeni says:

   Doktori krsaj here do shkoje tek vendi i qenit;do i vihen hekurat bashke me te tre pjestaret e familjes,sepse jane zhytur ne llumin e korrupsionit.

 2. Leo says:

  Kryeprokurori Llallaaaaaaa urgjentisht para drejtesise, dhe jo si puna e fullanit qe u ngrit e gjith shoqeria civile duke firmosur per milionat qe u zhduken dhe u denuan dy fakire, e njejta gje me floririn pasurin kombetare , e njejta gje tani me shtate milion euro, dhe thua pastaj qe kryeprokurori, ça behet mor po çuditet bota me ne, ku mesazhi per popullin eshte behu me çdo kusht politikan se mund te vjedhesh e ste hyn gjemb ne kembe. Nje ore e me pare me Llalla e çfar vijne mbas Llallave.

 3. Miri says:

  Nuk degjohet bytha e katundarit dixhital se eshte duke trafikuar pisllekun e rradhes si zakonisht deri sa t a servire me skenar te besueshem me dopjo mbrojtje nga bandat e tij kriminale. Do shese sapunin per djathe duke i rene me mburrje kraharorit me grusht si orangutangu kur gjen banane.

 4. Raimond vlonjati says:

  Ik o Brace karagjizi mos na hap barkun

  1. kapedani says:

   Mond katundari qe kullot lopet akoma ne fshatrat e Vlores,ai eshte karagjoz po e po ,por ti je fshatar budalla qe do t’na shitesh si qytetar .Po 7 milionëshi eshte terhequr apo jo,pyetja eshte fare e thjeshte .Nqs vertetohet me dokumenta atehere i ngelet prokurorise dhe gjykates te korruptuara te denojne te korruptuarit.Gje qe si une dhe ti o fshatar e dime shume mire qe sdo ndodhi .

  2. Arbeni says:

   O Raimond ashtu sic e ke fytyren ti ashtu ke edhe pergjigjet.As USA nuk ta rregulloi dot shpirtin e zi katran.Ti thua je nga Vlora,por jo nuk je,sepse je ardhes,je nje konglomerat dhe ti e di mire.Ik or rri rehat aty ku je dhe mundohu te behesh njeri.saliun e kam perkrahur edhe une,gjersa isha ne Shqiperi,por duke jetuar ne nje vend me demokraci angli-saksone ashtu sikunder edhe ti.Nqse une u ndergjegjesova se saliu është nje kriminel e antishqipetar,nje i korruptuar familjarisht.Tani dua ta shoh behind bard dhe ajo dite po vjen.

 5. TEMA HIGJENIKE says:

  O bRACE KOPACE, O AUTOPOLANT I PRISHUR O SHOKU I MERO ABAZIT O HAJDUT XHEPASH….SKA nevoje per koment….

  1. goni qirsi says:

   O higjeniku , po deshe a ma thith pak kokën e vogël, ose që ta kuptosh më mirë ti loqe, më bëj një pompino. Yyt o rrot kari

  2. shqipe says:

   “…E zezë eshte dhe kafja,
   Po të zbardh faqen!”
   Kështu ësht’ dhe Brace,
   i ndukshi mullaqen…
   2-
   “… I vogel është floriri’
   Porse,kushton shume!”
   Andaj,o salehër,
   Braçes, t’i hani mun…
   3-
   Dhe t’a kini harram
   Ju,ca e ca…
   Se hallall,sakllëm
   tër’ shqupi e ka!…
   hahahahaaaa….

 6. Baca-Bajram says:

  TRAPI, PIKES I KER REN…, PO KUSH BO HAJER, OSE KUSH I KA BYTH TE NGRIHET E T’U KERKOJ LLOGARI QOFT SALES, LIKES, LULKES APO RAMES…
  PELLASIN SI GOMER E HIQEN SI TE NDERSHEM, DHE NE (SHQIPTARET) IDOTET U MBAJM ISON. O JEMI FRIKACAK E MBYLLIM NJERIN SY OSE JEMI TOROLLAK E QORRA IDIOT QE “NUK ARRIKEMI T’I KUPTOJME KETO PUNE E NA DUHET NJE RREMBYTHJE SI KY TE NA SHPJEGOJ SE KUSH I PASKA MAR MILIONAT…? PA LE DHE NA HIQET SI TRIM I ZGJUAR, QE PO NA JEP MEND. MOR TRAP, U ZOTUAT QE DO BENIT DREJTESI PRANDAJ DHE U VOTUAT NGA POPULLI… TANI BENI PUNEN E MBANI PREMITIMIN… APO ERDHEN ZGJEDJET E TANI DO FILLONI TI BIENI FYLLIT NGA E NJEJTA VRIM. MIRE E KENI, KUR AKOMA JU BESOJN E JU VIJN MBRAPA FRIKACAKET E SAHANLEPIRSIT.

 7. Kadri Kadiu USA says:

  Sali Shpellari, kryehajduti, kryekrimineli gjakatar vrasës i shqiptarëve, kryetradhtari i Kombit.

 8. D. Didani says:

  Ka disa militant qe bejne replika shkencore p.sh. “Ik o Brace karagjozi se na hape barkun!”..” O brace o kopace,o hajdut xhepash,o altoparlanti i Meros” !!!!!!!!!!!Sa argumenta te forta kane keta te zgjuar papapapapapapa!…Militant te indroktinuar :Jane me te rrezikshem se keqberesit,sepse mbulojne krimet!

 9. Qytetar says:

  Në BURG plehrat me soj e sorollop dhe çelsat në det.

 10. lulashi says:

  Ketij Rajmond labit dhe Letres Higjenike nuk i ben pershtypje vjedhja galopante e familjes Berisha.

 11. Tralala says:

  Eshte e tmerrrshme se si nje kryeminister mund te vjedh, ne nje rast te vetem, kaq shume e kaq hapur. E ka thene Sadiu, qysh 800 vjet me pare: Kur nga kopshti I popullit, mbreti nje kokerr fiku fut ne gurmas, nga rrenjet I shkulin pemet, sejmenet q’e ndjekin nga pas.
  Shto pastaj tipat si Tema Higjenike, qe bejne vetem fshirje bythe, dhe hajdutet bredhin sheshit. Ky 7 milionshi eshte maja e asbergut, ajo qe eshte kapur. Po sa te tjera nuk dihet se ku kane shkuar. Po semos ka vjedhje vetem Sala, te gjithe poshte tij. E gjithe PD vetem me vjedhje eshte marre. Parti bythe, prandaj ky vend lengon prej cerek shekulli.

 12. fieraku NGA ferrasi says:

  O brace kush te fut ty ne bisedojme ku politikanet e medhenj Kane siguru b
  Je i vocel fare.

 13. kasapi ne dyqan pa mish says:

  Nga ky shkrim i lehesit Brace, thjeshte meson se CEZ ka blere ne Shqiperi, sistemin e shperndarjes me 7 milion euro. Kur kjo kompani deshtoi , qeveria Berisha pasi e prishi mareveshjen, e hodhi ne gjyq arbitrazhi e do ti merte jo 7, por diku 100 milione euro e me shume. Ishte qeveria Rama sic e ka pohuar edhe vete, qe nen presionin e qeverise socialiste ceke, ne vend qe ti shkonte punes deri ne fund qe te merte demshperblimin nga CEZ, i dha ajo CEZ disa milione te tjera, me kusht qe te merte vizen ceke te integrimit europian. As integrimin europian nuk e realizoi Rama, (edhe ketu disa qindra milione euro te humbura), por edhe parate qe duhej te kthente CEZ, i fluturuan buxhetit te shtetit shqiptar.
  Edhe me trushpelari enverist nga komentuesit e gazetes se Meros, eshte ne gjendje ta kuptoje se tek kush rendon faji

 14. Marku says:

  Po ku e ke Llallen o Erjon? prit se eshte ne Amerik me dashnoren Rovenen! Po bejn javet e mjaltit bashk! Se po feston dhe lindjen e cunit te dashnorit Kurva! mjer prokuroria ne dore te kujt ka ra??? Do me me kandidu dhe ne keshill tr prokuroris baxhella!!! Zgjohuni o prokuror nga gjumi !! Te pakten ju pak te ndershem qe keni ngel ?! Se ma te aftet i largoi i persekutoi Llalla epileptiku me gjithe grupin mafioz qe mban afer e i ka van ne krye te prokurorive kryesore ! si mafiozi e zhgarravina Gjana i durresit e tan ata qe i cojn thaset ke Llalla! Boll por ngrini zanin se ju ka vu shkelmin ne fyt maskarai por bahuni nji trup e futeni ne burg qenin!! Ai asht shpirtzi, te ha ne bese , kush i ban nder Llalles dijeni se e keni mas qafe! Se ashtu ta kthen ai qen bir qeni! maloku i gramshit!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *