VIDEO/ Garë e çmendur në rrugën me borë. Por përfundimi është tragjik…

Këtë gjë mund ta bëjnë vetëm të çmendurit.

Dy makina luksoze, një Range Rover dhe një Audi, kanë bërë një garë shpejtësie në një rrugë të mbuluar me dëborë.

Gara ka ndodhur në në qytetin Tyumen të Rusisë, rreth 2 mijë e 500 kilometra larg Moskës.

Një videoregjistrues i montuar në kroskotin e automjetit Audi ka dokumentuar garën, ku fillimisht Audi ka kaluar Range roverin, duke ecur me 120 kilometra në orë, por më pas Range Rover ka kaluar Audin, pasi e ka çuar shpejtësinë në në 163 km/h.

Por, gara ka përfunduar në mënyrë tragjike.

Range Rover është përplasur me një shtyllë energjie anash rrugës dhe për pasojë, shoferi 37-vjeçar dhe bashkëshortja e tij shtatzënë, ndërruan jetë.

Ata lanë jetimë 3 fëmijët e tjerë.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO/ Garë e çmendur në rrugën me borë. Por përfundimi është tragjik…”

  1. Ilia says:

    Keshtu perfundon, kur je idiot

  2. Tosi says:

    Ska shans asnje makine kunder Sistemit Quattro te Audit ne bore, eshte sistemi me i mire 4X4, nga te gjitha makinat, dhe te shpeton jeten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *