Nxënësit në Durrës vendosin të vjedhin shkollën e tyre, por…

vjedhjePolicia e Durrësit ka nisur procedim penal për dy adoleshentë, pasi janë kapur duke vjedhur.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur ditën e djeshme, ku E.Sh. 16 vjeç dhe N.S.  14 vjeç kanë tentuar për të vjedhur një shkollë 9-vjeçare, por janë kapur në flagrancë.

Po ashtu, mësohet se ata ishin nxënës të kësaj shkolle, dhe prandaj e kishin të studiuar mirë terrenin, duke tentuar për të vjedhur sende në makinetën  e kësaj shkolle, por nuk ja kanë dalë dot.

Policia e Durrësit thotë se materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale ”Vjedhja në bashkëpunim”.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Nxënësit në Durrës vendosin të vjedhin shkollën e tyre, por…”

  1. Spartaku says:

    Bravo qeveria,dhe veçanerisht ministri Tahiri,qe po ndodhen pran njerzeve ne nevoje nga i ftohti i madhe qe ka kapur gjithe vendin.Kemi respekt dhe besim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *