Basha sulmon Frangajn dhe Çilin për Shkullakun dhe Lelën: U bënë me Ramën, por këta gazetarë i respektojnë qindra mijëra shqiptarë

frangaj bashaLulzim Basha ka sulmuar Aleksandër Frangajn dhe Henri Çilin, pas largimit nga puna të Armand Shkullakut dhe Alfred Lelës.

“Dje ishte një ditë e zezë për median, lirinë dhe demokracinë.

Largimi i dy drejtuesve, Armand Shkullaku nga ABC neës dhe Alfred Lela nga gazeta MAPO, është një lajm i keq për vendin, është një hap më shume drejt zaptimit të medias nga një regjim i korruptuar e kriminal.

Armand Shullaku dhe Alfred Lela nuk kanë nevojë për vlerësimin tim, sepse ata i kanë vlerësuar dhe respektuar qindra mijëra shqiptarë në shumë vite kontribut publik.

Ata nuk kanë nevojë as për mbrojtjen time, sepse puna, talenti dhe aftësia e tyre janë mbrojtje ndaj çdo lloj regjimi.

Por largimi i tyre, vetëm për t’i vënë këto media në shërbim të plotë ndaj qeverisë është lajm i keq për të gjithë.

Është lajm i keq sepse kur politika, interesat e biznesit dhe media bëhen bashkë, ditë të vështira vijnë për një vend dhe popull.

Kjo ditë ka ardhur për Shqipërinë.

Ata janë bërë bashkë për të ruajtur pushtetin dhe paranë. E keqja është bërë bashkë, kundër qytetarëve.

Tani është koha që qytetarët të bëhen bashkë kundër tyre. Ne nuk do t’ia dorëzojmë vendin sunduesve që pas fasadave dhe mashtrimeve mediatike po vjedhin dhe po vrasin një vend dhe një popull”, shkruan Basha.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Basha sulmon Frangajn dhe Çilin për Shkullakun dhe Lelën: U bënë me Ramën, por këta gazetarë i respektojnë qindra mijëra shqiptarë”

 1. eli-tiv says:

  …..shkrim naiv….nuk ka ende nivelin e gjimnazistit…..s’ks si te jete ndryshe…e ka zgjedhur saliu..Sa per ate qe shkruan nuk ja vlen ta komentosh…l…ku luli..e ku demokracija…

  1. Bushi says:

   Eli-tiv! Ke te drejte.Por eshte turp te shprehet nje kryetar partie si Basha,DUKE E QUAJTUE NJE DITE E ZEZE,se na qenka shkarkuar gazetari Shkullaku.Ky Basha nuk di se çfare flet.Saliu i ka hedhur trute e gomarit.Hajde prit nga Basha,mendjefyell,te fitoi zgjedhjete ne qershor.Pika qe nuk u bje ketyre te pd-ke.

 2. Ivan i madh says:

  O idiot po kush jane keta qindra mire qe i respektojme keta dy krimba gjirizi te medies tuaj te qelbur. A lexon komentet ne lidhje me keta lamashe dhe a ke bere ndonje here sontazh qe flet me kaq kopetence. Shullaku duhet te miret para drejtesise si dhe ju per kontrabanten e armeve ne Libi me Kadafin si shoqeruesi jot apo keto i ke haruar o mullaqia e Berishes. Sandri eshte me m.. se ky Shullaku jot po te pakten pastrohet ne nje fare menyre dhe media nga konkurenca e b… lepiresave Tani te mbeti si detyre ti shperblesh ndimen majmunit Shullaku ta maresh prane shqupit ose ne pacavuren Rd ose tja rekomandosh antikomunistit te 55 b…. te udheheqeseve te monizmit corape kuqit trapit F. Balliut se ai prish si ty dhe mikut tend Like hajdutit.

 3. Briklona says:

  Lajmi eshte i zi per ty Lulush dhe jo per shqiptaret.
  Shqiptaret kane shpetuar nga te tille surreter, presim qe edhe te tjere te shporren nga mediat se kane turbulluar populluin.
  Respektojme median e lire por jo fytyra te tilla dhe te mllefosur .

 4. keli says:

  ME vjen per te vjelle kur lexoj gazeta e pavaruar ”tema”, sa per te qeshur hahahahahahaha?????????????????

 5. skenderbeu says:

  Luli mos e zgjat, leri komedite por merri dhe futi ne listen e deputeteve bashke me markgjonajn.. do fitosh.. ji i bindur….
  E falimentove PD, per kete dukhet te te falenderojme se shpetuam nga influencat serbo-ruse

 6. loreta says:

  Megjithese me Frangaj kam rezervat e mia te medha (nuk eshte njeri i mire), meqense e ka thene Lulezimi, do te thote se Frangaj paska pase te drejte. Shkullaku gazetar idiot, ndersa ai Lela gazetar por edhe njeri dhelprak. Pa asnje vlere se as idiotizmi s’i vlen shoqerise , por dhe dhelperia karakteristike e Sali Kriminelit.

 7. andromeda says:

  Ju jeni një lukuni mafiozësh që s’i duheni asfare shqiptarëve. Kokat e juaja hëngërshi në luftën brënda llojit.

 8. Albi says:

  Basha nuk mund te beje moral me kete fakt, pasi ai, Berisha dhe PD kane bere te njejten gje me mediat, i kane blere si ne pazarin e gjese se gjalle.

  MEGJITHATE….

  eshte fakt qe pushteti sot bleu 2 media po ashtu ne pazarin e gjese se gjalle. Une sinqerisht kam shpresuar qe rilindasit do te ishin njerez me te mire se PD, por shoh qe ne kete aspekt nuk jane aspak ndryshe, dhe kjo eshte shume zhgenjyese!
  Mundohuni te shikoni pertej faktit se sa te zote jane Lela e Shkullaku. Per mua Lela eshte relativisht i mprehte dhe i zoti, kurse Shkullaku eshte thjesht interesaxhi, por kjo NUK KA RENDESI!
  Rendesi ka qe qeverisja bleu 2 zera kritike, e tani do jene 2 media me pak qe do i vene ne dukje te metat e kesaj qeverie. Une mendoj se per kete duhet te preokuphemi te gjithe, sepse do vazhdojne te na servirin lajmet qe duan, me garnituren qe duan, dhe do te manipulojne pjesen me te madhe te njerezve si duan, packa se nje pjese e vogel do jua kuptoje hilene. Ata kane target masen e popullsise, dhe masa e ha sapunin per djathe thjesht sepse “e tha televizori”!
  Para se te gjykoni Sandrin e Cilin qe shohin interesin e xhepit te tyre, gjykoni qeverine qe duhet te jete “garant i xhepit tuaj”!
  E pra mua me duket se keto veprime do sjellin thjesht me pak transparence, dhe fakti qe kjo qeveri ka nevoje per keto lloj aktesh, mua me ben te mendohem shume!!!

  1. Romulus says:

   Kjo eshte logjike naive, se pushteti na bleu dy media, kush qenkan keta dy media? Kush do ti pengoje keta dy media (meqe na qenkan media Shkullaku dhe Lela) qe te fillojne pune ne RD dhe aty te vazhdojne lirisht te thone mendimin e vet. Pastaj Shkullaku e ka median (Lapsi) por eshte nje ze qe mundohet te gervishte, hiqet si i paanshem, kurse te pakten ky Lela e ka drejtimin djathtas ndonese ne argumentimet e tija ndesh shume falsitet. Sidoqofte nuk do te na mungojne shume keta (po qe se do humbnin ne turme) se nuk na dhane ndonje vlere te vertete opozitare sa e kishin penen te madhe.

   1. albi says:

    nuk jane media Shkullaku dhe Lela o mik, dhe nuk u blene ata. Mediat qe u blene jane Mapo dhe ABC respektivisht, nuk e ke kuptuar cfare kam shkruar. Nuk u qaj hallin ku do punojne gazetaret, po me zhgenjen fakti qe qeveria ka nevoje te bleje mediat qe ata drejtonin. Lexo me me kujdes here tjeter, e mos fol kot per logjike naive kur nuk e kap dot thelbin e muhabetit…

 9. Bena says:

  Bobo si do besh o lulash qe tani nuk do ta kesh me kokpalarin majmun tju mbroj ju o kriminela,jeni ju te shqupit qe e doni ate majmun e jo populli. Bravo Frangaj e pastrove nje pjes te madhe te medias

 10. tonini says:

  Po mire qe i hoqen ,po kush i kishte,a kane qene ndonje dite opozitare para 2013,a bene tentative ti lepihen Rames,po nuk ja vuri pullen,a jane aty ku ishin,keq do ishte sikur ata te fillonin te mbeshtesnin Ramen.

 11. Franci says:

  Mjafton qe i lavderon nje hajdut,tradhetar e vrases si ti Lulzim Basha tregon se sa gazetare plehra jane ata!

 12. murat qepa says:

  Nuk e kupton o Luli vogel,qe ta futi Sala poshte shaleve?

 13. Shqiptari i ILIRISE. says:

  Shume i pezmatuar kryekari i nahijes shqupiste,per fikjen e altoparlanteve Shkullaku-Lela,ne detyren e tyre bythlepirse ndaj tij dhe kryekriminelit Berisha,dhe shpifjeve e perbaltjeve ndaj atyre qe po perpiqen ta nxjerrin kete vend nga qenefi ku e kane zhytur shqupistet e pezmatuar.

 14. Nona nainit qe ruan bustin e Enverit ne kasolle te lopes. says:

  O kur te heq nga Puna naim cil

  Qe sado ne maje te plehut la hipur surratin e katunarit te labinotit ka.

 15. Syri Shqiponjes says:

  Thjeshte loje dhe rakordim per ti perfshire ne lista deputetesh ne menyre qe henri dhe frangaj te kene garancite e tyre aty…..kjo gje me kte stil do te vazhdoje edhe me te tjere ne periudhen ne vijim deri ne shpalljen e kanditaturave……

 16. astrit says:

  Eshte lajm i mire per te gjithe, pervec Lulashit.

 17. Edheune says:

  kush jane dhe si jane gazetaret qe jane bere obeze me te dhjerat e PD-se ,si prove, Luli i luleve te Pd-se te trasmetoje “opinionet” e Fevzos me Berishen e Ramen ku dalin shpirti i keq e cinizmi budalla ndaj Rames dhe fytyra me e shpelare e nje servili e puthbythesi ndaj Berishes. Ne kete ekstrem jane A. Cani, Cupi, Zoga, kane dhe Shkullakun e Cimin me vete. Tani u eshte shtuar dhe nj A, Gjekmarkaj qe thote se eshte njeriu i auditoreve por qe nuk e di si hapen auditoret per njerez qe ne jeten e perditeshme shperndajne mjegull e negativitet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *