FOTOT/ Mbreti i ri i Ruandës! Por në Angli shiste…

Një nënshtetas britanik, babai i dy fëmijëve , që jeton në një apartament në Manchester dhe shiste Pepsi-Cola është shpallur mbret i Ruandës.

Princi i dëbuar Emmanuel Buhayija, që ka jetuar në Britani që nga viti 2000, është shpallur Mbret Yuhi VI, duke u bazuar në një dekret zyrtar te mbretit të fundit në Ruandë.

Tani ai është mbret i plot 12 milionë banorëve.

Ngjitja e tij në fron vjen disa javë pasi një britanik tjetër që dikur punonte si roje sigurie në Londër u zgjodh president i Gambias.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-175-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-175.jpg","attachment_id":613367},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-163-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-163.jpg","attachment_id":613368}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *