Shtohen zërat për ndarje/ Deputetja e LSI: Duhet të dalim të vetëm në zgjedhje, pa PS-në

silva cakaDeputetja e LSI, Silva Caka, deklaron se LSI duhet të dalë e vetme në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

E ftuar dje në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, Caka tha se LSI ka një kontratë me qytetarët dhe si e tillë prova e madhe e saj është që në zgjedhje të dalë e vetme.

Por Caka sqaroi se ky është një mendim i saj personal dhe nuk ka asnjë vendim të forcës  që ajo përfaqëson.

“Ky është mendimi im personal, që për mua do të jetë votë publike në forumet e LSI, por a do të fitojë mendimi im apo jo, këtë do ta kenë në dorë forumet e partisë”, tha ajo.

Silva Caka është e para deputete e kësaj force politike që shprehet hapur për pozicionin që duhet të ketë LSI në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit, edhe pse kjo mundësi është pohuar edhe nga vetë Ilir Meta, por edhe nga ministry Manjani.

Në fakt, ka shumë hamendësi kohët e fundit se me cilën parti do të bëjë koalicion LSI në zgjedhjet parlamentare.

Nuk janë të paktë ata që thonë se LSI do vazhdojë koalicionin me PS, por edhe ata që mendojnë se LSI do të bëjë koalicion me PD.

Megjithatë ende nuk ka një vendim zyrtar të kësaj force politike.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Shtohen zërat për ndarje/ Deputetja e LSI: Duhet të dalim të vetëm në zgjedhje, pa PS-në”

 1. ela says:

  Eh moj Silva dilni dilni do shpetojme

 2. Aureli says:

  Silvia , Deputete pa kokerr mendje ne koke nga Skrapari e emruar direkt me nepotizem nga baba likja, paska mendim personal? Silvia edhe kur flen me burrin pyet baba liken sa here do ta beje.

 3. Lea says:

  Kushedi sa qerasi sa thas me miell sa vende pune premtove e dhe qe u bere deputete ti.Sjeni parti ju me ide ju vazhdoni stilin e berishes hiq tjetrin e ve tendin ne pune.klientelist.

 4. ??? says:

  Leri keto te flasin se nuk I bejne dem njeriu. Prokuroria special gati eshte per Ilir Meten po devijoi nga pakti qe ka bere me USA dhe Ramen, imunitet ne kembim te koaliciont. Kjo eshte thjeshte lufte nervash sepse Meta ka frike dhe nuk e beson Ramen te respektoje imunitetin kur ai te mos kete me nevoje per Meten.

 5. Lea says:

  Kushedi sa qerasi sa thas me miell sa vende pune premtove e dhe qe u bere deputete ti.Sjeni parti ju me ide ju vazhdoni stilin e berishes hiq tjetrin e ve tendin ne pune.klientelist.

 6. jon says:

  parti leshi …..te ghithe per te ngrene….mashtrues…

 7. pedro i ri says:

  LSI do ekzistoje sa kohe jeton familja Kokemadhi. Fundi eshte i sigurte Cdo gje rrotullohet rreth parave Asnje strategji vetem taktika fitimi

 8. lal says:

  c ka fshihet pas ‘dalim vetem” ?te gjithe ata qe kane dy pare mend edine qe L.S.I ska jo vetem parane por edhe karten evendeve te punes me njerez qe as firmen e tyre sdine ta hedhin ne dokumente zyrtare z. TAHIRI KAPENI BALILIN dhe ju Z.RAMA mos prisni nje prillin dhe tregojini sa vlen fodulleku i AKADEMIKUT META .

 9. trojani says:

  Likja eshte nje i implikuar direkt ne afera koruptive keshtu qe po u zbatua me perpikmeri ligji i drejtesise ai eshte i dyti ne list qe do ta kap cimbidha.Keto mendimet persinale jane genjeshtra qe as vet si beson kjo tyruficka.

 10. astrit says:

  Ti bukuroshe me duar burri, do te jeshe nje nga ato qe nuk do te futesh ne parlamentin e ardhshem me lista te hapura apo e veteme si parti ne zgjedhje. Por mos te te vije keq se do te shoqeroje edhe Like floriri.

 11. Nasi says:

  Kur u bete dhe ju te LSI te luani bllofin, hallall u qofte. Po provojeni te dilni vetem i her, ta shikojme sa deputete do merrni.

  Po nuk keni bythe ju, vetem llafe keni.

 12. ela says:

  ka te drejt kjo goc nuk beri nje dit pune ne shtet ,vetem si recepsioniste ke hotel diplomat po rrofte baba maksi dhe ilir met ,+ paraqitja sot na trtegon prralla me mret ilirin,iliri e di si ju ka ju ,u ka shtruar ne saraje dhe mender tall me ju bashk me moniken.me mir nje femi te shkolluar dhe se punon ne per call center sesa nje femije te perdorur per te vene pak para

 13. Moisi Golemi says:

  Qafen thyefshin!

  1. palla says:

   Majre do bani po doni me dal nga kolicioni. Ilir floriri po ka aq pare sa me ble edhe qeverine. Po me pyt mue zotnia e tij E. Rama nuk duet me e afrue Ilir floririn.

  2. palla says:

   Majre do bani po doni me dal nga kolicioni. Ilir floriri po ka aq pare sa me ble edhe qeverine. Po me pyt mue zotnia e tij E. Rama nuk duet me e afrue Ilir floririn.

 14. Arber I says:

  Dalja me vete e PS dhe LSI do te jete ne favor te demokracise ne Shqiperi.

 15. Lugati says:

  jasha ripjella boni akord me salen se vlla e keni..ku keni turp ju

 16. xxxx says:

  LSI-PD kualicion bashkepunim ne zgjedhje.Athina e prapaskenave e ka hapur qesen per Ilir kurven dhe bajgat e LSI. Vetem per te rrezuar Ramen behen gjithe keto makinacione dhe shqiptaret si gjithmon bien me dy kembe brenda popull kkk i paformuar nga sociale

 17. Sami says:

  Ne se PS le zona te lira per kandidatet e LSI ta dije qe e fituar do te jete PD.

 18. petrit says:

  Po dolet me vehte merni “peshkun ” ne Berat .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *