FOTOT/ “Mrekullia!” Asnjë vrasje në vendin më brutal në botë

El Salvadori është padyshim vendi ku krimi është “ulur këmbëkryq”.

Shteti i Amerikës Qendrore njihet për përplasjet e bandave dhe vrasjet brutale.

Më e fuqishmja është “MS-13” ose e njohur ndryshe si “Mara Salvatrucha”, për të cilën TemA bëri një shkrim pak ditë më parë.

Por të mërkurën si me magji pushoi lufta dhe nuk pati asnjë vrasje për 24 orë.

Sipas OKB, aty ndodhin të paktën 10 vrasje në ditë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-186-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a1-186.jpg","attachment_id":613796},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-174-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a2-174.jpg","attachment_id":613797},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-167-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a3-167.jpg","attachment_id":613798},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-157-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a4-157.jpg","attachment_id":613799},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-140-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a5-140.jpg","attachment_id":613800},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-123-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/a6-123.jpg","attachment_id":613801}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *