LSI është e “mërzitur” me Ramën, për shkak të Shpëtim Idrizit?

rama meta idriziMinistri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka dhënë një intervistë të fortë mbrëmjen e së enjtes për Sokol Ballën.

Mes të tjerave, ai ka treguar hapur pakënaqësinë e LSI-së për afrimin e Shpëtim Idrizit në koalicionin e majtë.

Ne kemi besuar dhe besojmë edhe sot që zgjedhjet i ka fituar e majta e bashkuar. Zgjedhjet i kemi fituar me Ben Blushin, jo me Shpëtim Idrizin.

Shpëtim Idrizi është deputet që ka dalë nga lista e PD”, tha Manjani.

LSI nuk ka dhënë ende një përgjigje nëse do të vazhdojë koalicionin me PS-në.

Drejtuesit e saj thonë se përgjigjen përfundimtare do ta japin në prill, por ndërkohë janë shtuar zërat për ndarjen nga PS.

Dhe një nga arsyet duket se është pikërisht Shpëtim Idrizi, pasi afrimi i tij në koalicion shihet nga LSI si një presion që iu bën Rama atyre, me faktin se vendin e LSI-së mund ta zërë PDIU.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “LSI është e “mërzitur” me Ramën, për shkak të Shpëtim Idrizit?”

  1. Koco says:

    Ideja e daljes se LSI vecmas ne keto zgjedhje eshte sherbimi dhe testimi me i mire qe i behet ketyre zgjedhjeve edhe politike berjes ne kete vend larg pazarevepara zgjedhore e ndarjes te diktuara te zonave dhe imponimin e votes . ky mendim duhet te perkrahet dhe ndiqet edhe nga P S e cila nuk duhet te krijoje artifica para zgjedhore , sikurese eshte kualicjoni me P D I U te kryesuar nga Idrizi ?! Parti kjo qe per hir te se vertes nuk ka apsolutisht lidhje me Partine Socialiste ? ku e shikon zoti Rama me Gramoze perkatesine e majte te saj tek force politike sa fantazme aq edhe pa vlera e kontribute e dinjiteti , ku tek Dashamiri , Melisaja , Idrizi etjnjeres tepa fytyre, dallavexhinj . me shume ndikim dhe impakt negativ ne elektoratin e majte dhe ndikim ne Emigrantet dhemardhenjet me fqinjin tone strategjik Jugor ? Kjo mardhenje Idjoteske e P S ne se do konkretizohet eshte ndihma e perfitimi i pallogaritshem qe i mundesohet te perfitoje L .S .I elektorati i PDIU eshte nje apsurditet politik dhe se teresia e komunitetit Came nuk eshte me shume se 30. 000 banore ?!

  2. lavdosh says:

    Per Kocon: Me duket sikur e ka shkruar Mega komentin. Dallaveraxhinjte me te medhenj jane LSI. Duan te hane nga te gjitha anet dhe tja faturojne partnereve (dje PD, sot PS) kostot politike te qeverise. LSI eshtene te drejten e saj,por Shqiperia nuk mund te ngelet peng nga disa interesaxhinj profesionist si LSI. Meduket me shume si nje parti mafioze qe u bene presione PS/PD per te gllaberuarsa me shume

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *