Nga se kanë frikë dhe çfarë fshihet pas kërkesës së Bashës dhe “partive të vogla”?

basha aleatPartitë e vogla parlamentare të opozitës kanë kërkuar dje votim elektronik, duke e vendosur si një kusht për zgjedhjet, ndryshe kanë kërcënuar, largohen nga parlamenti me PD-në.

Por deputeti socialist, Erjon Braçe, thotë se kjo lëvizje bëhet për të bllokuar ngritjen e institucioneve të vettingut.

Lulzim Basha dhe deputetet “partie vogel”, qenkan bashke: ose votim elektronik, ose ikim nga Kuvendi.

Shikoni;

Keta nuk ikin nga Kuvendi per votimin elektronik; as per zgjedhjet.

Këta ikin nga Kuvendi vetëm për një çështje: bllokimin e ngritjes së institucioneve të Vetting-ut.\

Kaq!

Eshte shume e qarte se vendimi i Gjykates Kushtetuese po vonohet me qellimin e vetem: Lidhjen e dorezimit te deklarimeve te pasurise se gjykatesve e prokuroreve me ngritjen e institucioneve te ëettingut nga Kuvendi.

Bllokimi i ngritjes se institucioneve te ëettingut ne Kuvend-per shkak te prezences se domosdoshme te opozites, bllokon dhe procesin e dorezimit te deklarimeve te pasurise dhe interesave, praktikisht bllokon dhe hapin fillestar te procesit te vettingut.

Zgjedhjet nuk hyjne ketu!

PD dhe deputetet “parti te vogla” i kane fituar zgjedhjet pa votim elektronik, i kane humbur po ashtu pa votim elektronik.

Pyetja e thjeshte qe behet tani eshte: Perse kete here, kur shanset jane 50 me 50%, insistojne tek ajo qe nuk e kane patur e qe kurre nuk e kane provuar, votimi elektronik?

Nese mbetemi tek kjo pike, atehere PD, Sali Berisha e Lulzim Basha, duhet te pranoje se i ka vjedhur zgjedhjet kur ato i ka fituar pa votim elektronik.

E shihni sa vulnerabel eshte si kauze!

Tjetra eshte e qendrushme, per shkak te sjelljes se qarte te PD, Berishes dhe Bashes, bllokimi ne nje stad te ri i vettingut.

Nuk duan ta leshojne ate pushtet. Eshte pushteti real.

Por eshte edhe pushteti kriminal.

Drejtesine sot, sic e shihni dhe nga vendimet e fundit ne seri, e zoteron nje pjese e politikes dhe krimi, po, po, krimi i lidhur me politiken”, shkruan deputeti socialist.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Nga se kanë frikë dhe çfarë fshihet pas kërkesës së Bashës dhe “partive të vogla”?”

 1. Arber I says:

  Erion, pushteti eshte lufte me te gjitha mjetet. Sali Berisha i ka perdorur dhe po i perdor; ju pse nuk i perdorni? Frikacake!

 2. kamikazi says:

  ka frike se po humbi humb partine e shqupit

 3. dikush says:

  Ngrini vettingun vareni ne burg berishen dhe boll na cat trapin. Ti kishte Berisha kaq shum deputet ju kishte varur ne sheshin skenderbej

 4. Aureli says:

  Po ju o socialista vetem me emigrantet e plotesoni kuoten e humbur nga dalja e lsi nga koalicioni, emigranten nuk jan ne hall per nje vend Pune dhe votojne ate qe jua merr mendja eshte e drejte qe dmth socialistet.

  1. paradoxal says:

   Ketu mendoj se ke te drejte. Vetem se PD kerkon ndoshta votimin elektronik por jo te emigranteve.

 5. ETHEM says:

  GJK NUK E ZBARDH VETINGUN ME URDHER TE SB E TE NISHANIT.POR ÇBEJNE ND/KOMBETARET QE MBAJNE SEHIR.SE RAMA NUK VEPRON DOT.LIKJA SHEF SALIUN NE SY E JA BENE ME SY..! ZVARRITJA E KRIJIMIT TE INSTUT.TE REJA ESHTE E QELLIMT DERI NE SHKRIRJEN E KUVENDIT AKTUAL.DHE SALIU KA DEKLARUAR”..DREJTESIN DO E BEJME NE…PD KUR TE VIJME NE PUSHTET NE 2017.” ! E NESE PD NUK FITON DO TE KET TRAZIRA,DESTABILIZIM..KJO ESHTE GJUHA BERISHISTE…I CILI KA SHPTESE TE LSI DHE TE TRAMPI I SHBA.NUK JANE RASTESI DEKLARATAT E MANJANIT NE TOPSTORI..SE KJO KUSHTETUTE ESHTE ME E KEQE SE E PARA…SE KUSHTETUTA DO TE BEHET PRAP…QE INSTITUCIONET E REJA TE NGRIHEN PA VETING..SE PRESIDENTI DO CAKTOHET NGA LSI..SE BALILIN E LSI NUK E ARRESTON POLICIA..SE DISA LIGJE QE KA BERE AI NUK PASKAN KALUARE NE QEVERI..! SE PD NUK DUHET TE QENDROI NE OPOZITE..SE LSI DUHET TE DALI E VETME NE ZGJEDHJE..ETJ.

  1. fredi says:

   Edhe juve o erjon brace ju vjen mire te kruani kurizin e dhembin por fo tju vije radha dhe ju se nje ini hidjh njeri prit tjetri si nuk kini turp po cturp te kesh ti o dputet leshi mire beni kur gjeni kete popull budalla.ini mbledhur nje tufe me fshatare e na cani b…..n nga mengjezi deri ne darke

  2. fredi says:

   Edhe juve o erjon brace ju vjen mire te kruani kurizin e dhembin por fo tju vije radha dhe ju se nje ini hidjh njeri prit tjetri si nuk kini turp po cturp te kesh ti o dputet leshi mire beni kur gjeni kete popull budalla.ini mbledhur nje tufe me fshatare e na cani b…..n nga mengjezi deri ne darke

 6. Bushi says:

  Po zoti Braçe,eshte tamam ashtu siç e kini percaktuar ju.Pd-ke e ka hallin e saj vertet per te penguar Vetingun.Gjykata kushtetuese po tregohet kriminale,se akoma nuk di ç’te beje.Ndodhet midise dy zjarreve;midis urdherit te Sali Berishes,per te mos e shpallur,dhe presionit te popullit dhe nderkombetareve per shpalljen e vendimit per vetingu.Por gjykata kushtetuese,do te mbaj pergjegjesi te rende per kete.Ata gjyqetare do japin llogari patjeter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *