“Plepi” i kushton 35 vjet burg kavajsit

kavajsiSherri për një plep i ka kushtuar 35 vite burg Xhevdet Saraçit, nga fshati Luz i Madh i Kavajës.

Pak kohë më parë si vrau për prerjen e një plepi shtetasin 28 vjeçar Ismet Xhani.

Më herët Prokuroria e Kavajës ka kërkuar burgim të përjetshëm për Saraçin të cilin e akuzonte  për vrasje në rrethana cilësuese.

Saraçi përfitoi ulje dënimi për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Në datën 4 janar të vitit të shkuar, viktima dhe kushëriri i tij ishin duke prerë një plep  ku kanë hasur në kundërshtinë e autorit të krimit. Autori i ka kërkuar fillimisht të ndalonin prerjen dhe më pas ka kërkuar që mos hidhnin degët në tokën e tij.

I gjetur në momente gjaknxehtësie, Saraçi ka marrë armën e zjarrit dhe ka qëlluar 28 vjeçarin./A.D

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në ““Plepi” i kushton 35 vjet burg kavajsit”

 1. ti je muslimon,vendi yt eshte ne keli..........allah uakbar! says:

  eshte fakt se pas cdo krimi makaber fshihet nje pis sunit……………

 2. xhemi says:

  35 vjet??? Te hetohet gjyqtari qe ka ulur denimin e ti beje ai vitet e ketij antikapati!!!! Qe nga surrati duket atikap.
  Ooo kafshe, aty te kalbesh ne burg!!!!

 3. zhaku i pamposhtur says:

  o tfgs po edhe ti qe replikon nga bodrumet e janullatos je mkomplet i njejti mut..si ushtari i mullah omarit ggjitthashtu edhe ju ushtarët e janullatos kutërboni të njëjtën erë qelbësire..ti bështyn lart dhhe harron që të bie në surrat..jeni bër shum të nev eritur me këto replikat tuaja kaq rraciste .. si e keni paturpësinë dhe replikoni në një forum ku nuk jeni aspak i mirëpritur?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *