Sami Khedira drejt largimit nga Juventusi në merkaton e verës

sami-khediraGjatë merkatos së verës mesfushori gjerman që luan me Juvntuesin, Sami Khedira, me shumë mundësi nuk do të jetë më pjesë e kësaj skuadrave.

Khedira pritet që të transferohet në futbollin amerikan ku ka marrë disa oferta nga ky kampionat.

Lajmi është raportuar nga “Sport Mediaset” e cila thekson se mefsushori gjerman nuk e ka përhashtuar mundësinë për tu transferuar në Amerikë, kampionat në të cilin luajnë dhe shumë yje që kanë qenë në fubtollin europian.

Khedira është një nga pikat kyçe në mesfushën e “Zonjës së Vjetër”, skuadër me të cilën luan që nga viti 2015 pas transferimit nga Reali i Madridit./f.b

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *