VIDEO/ Policia franceze terrorizon turistët shqiptarë

Policia franceze zbriti nga autobusi disa pasagjerë shqiptarë, duke u sjellë në mënyrë brutale ndaj tyre.

Ngjarja është raportuar nga mediat lokale në Metz, ndërsa është dënuar nga gazetarët.

Gjatë kontrollit të turistëve, një gruaje i ra të fikët.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “VIDEO/ Policia franceze terrorizon turistët shqiptarë”

 1. Kritiku says:

  Ku e shikoni ju qe eshte autobuz? Eshte nje furgon! Perse jepni lajme te tilla, kur nuk e dini me saktesi, se si ka qene puna e ndalimit? Mos perhapni panik, kur nuk jeni te qarte ne informacion. Nuk te trajton njeri keq, nese je ne rregull, ne Europe. Shqiptaret duhet te mesohen, qe Europa nuk punon sipas kokes se shqiptareve, por ka metoden e saj. Pershtatuni rregullave dhe nuk keni per te patur ndonjehere probleme.

  1. ti je muslimon,mos luaj ''evropianin'',vendi yt eshte ne keli..........allah uakbar! says:

   sa keq me qen korrake muslims……………te gjithe te shikojne si kriminel!

 2. hajdori says:

  ha haaa !!!
  plasi gallata !
  po aplikohen ligjet komuniste te diktatures se enver hoxhes ne francen demokraqike te lire dhe progresiste !!!
  si dikur ne koh te dull komandantit kur dikush kapej ne kufi arrestohej dhe ndeshkohej.
  edhe tash,kufitaret francez jan ne kry te detyres me arm ne dor si dikur kufitaret syshqiponja te komunizmit shqiptar qe vigjiloninb me kallash ne krah.!!!
  o,do vij koha qe te gjitha ligjet e enver hoxhes do aplikohen nga perendimi.
  se gjer me tash I kemi provu edhe burgjet e perendimit shkerdhat qe tjeter thot dhe tjeter ben.
  thon se perndimi esht bot e lir por na dul bot e q!r .
  e shkel ligjin vet shteti perendimor sikurse mafjozet e nentokes kriminale.
  dhe sidomos polecat,hetuesat,gjykatsat,prokuroret avokatet… te gjith kriminela jan.

 3. A says:

  Ku eshte Ambasada Shqiptare ne France, Paris; Ku eshte Ministri i Jashtem DIDMIR BUSHATI dhe Kryemistri EDI RAMA qe te protestojne qe shteti, policia franceze po pordhosin dhe degradojne pa te drejte disa turiste me shtetesi shqiptare gjate nje eskursioni turistik ne France.
  Ah, po, harrova si zakonisht kur kemi ngjarje jo te kendeshme QEVERIA SHQIPTARE me gjithe takemin e tyre me debilin EDI RAMEN zhduken neper shpella malesh duke ja futur nje sy gjumi dimror me ariun. Por ariu kur e ngacmojne te tregon dhembet dhe kthetrat, kurse EDI RAMA ule pantallonat dhe breket duke ju lutur ecni pa fusni.
  Shqiperia dhe shqiptaret po pordhosen nga politikat e mbrapshta dhe po degradojne si popull, ku servilit, demagogut, mashtruesit, genjeshtarit, hajdutit dhe perversit i thone SA i SHKATHET dhe i ZGJUAR qe JE. Politika, qeveria jane te mbushur me kete lloj takemi qe i ka ardhur koha te na zhduken nga jeta e perditeshme e shqiptareve, duke e kaluar jeten neper birucat e burgjeve.

  1. F.K says:

   Edi rama ne keto momente po merret me gjëra me të rendesishme,,si p.sh te nxjerre ramushin nga franca dhe ta kthejë fitimtar ne kosovën kreshnike

 4. Edhe ti says:

  Turistë me furgona?

 5. supozim says:

  hej bot e “huaj”: mos keqtrajtoni kriminelet e “popullit” tim. P.S . “ne rast se jane te tille”.d.m.th.edhe thjesht kontravajte…!!!!

 6. tfgs1 says:

  hahahahaha,alvanos ”touristas”………!!!! allah uakbar!

 7. nofka says:

  me mire te te dale syri se nami thote populli para tre muajsh nje autobuz me turista shqiptare ne kairo te egjyptit i kishin zhveshur dhe breket ne rajonin e policise se ka dale nami dhe aty se shqiptaret vine si turista dhe ne bagazhe transportojne drogra jo mos u cudisni aspak

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *