Viza amerikane për Ramush Haradinajn, tërbohen mediat në Serbi

haradinajMediat në Serbi vazhdojnë të jenë të obsesionuara me Ramush Haradinajn. Që nga arrestimi, lirimi me kusht dhe viza amerikane, ish kryeministri i Kosovës është çdo ditë i pranishëm në mediat serbe.
Sa në “Politikë”, sa në “Blic”, “Tanjug”, Haradinaj duket se politikani më i urryer shqiptarë në Serbi.

Pas lajmit se ambasada amerikane i ka dhënë vizën Haradinajt, mediat serbe janë vënë në “gjueti” me tituj kriminal, shovinist, që janë parë vetëm në kohën e regjimit të Sllobodan Millosheviçit, shkruan lajmi.net.

“Po i ec në jetë: Krimineli Haradinaj tani merr edhe vizën amerikane”, është titulli i portalit ‘telegrafi.rs’.

Më herët, gazeta më e madhe serbe, “Blic”, shkruan  se për Haradinajn janë paguar para të mëdha nga lobi shqiptar dhe Pacolli që të lirohet nga Gjykata e Apelit në Colmar.

Aty përmendet edhe Pacolli.

Duket se refuzimi i vizës amerikane për Millorad Dodikun, presidentin e Republikës Serbe dhe dhënia e vizës për Haradinajn, i ka shokuar serbët.

ramnuysaa

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Viza amerikane për Ramush Haradinajn, tërbohen mediat në Serbi”

 1. says:

  Kontinenti Amerikan e ka njohur e para Pavarësinë e Kosovës.

 2. tfgs1 says:

  kujtoj se amerikonet i ”duan” shume sunitet,nje ”dashuri” te tille kishin edhe per B.Laden,Gadaff,Dogan e ndonje tjeter…….

  1. Korrekt says:

   tfgs1,sunitet te dhjefshin ne gojen e ndyere, bashke me Erdoganin dhe xhihadistet e Libanit.

  2. Mark says:

   Mire se vjen ne SHBA

 3. gora says:

  Me te vertet keta serbet qenkan njerez te trash!! Tashi rruajani bolet Amerikes dhe Haradinajt.

 4. .... says:

  Po po nuk i ze gjumi Serbet!!!!
  Tjeter pune skane Serbet gjithe diten meren me Ramushin.
  Artkuj koti u tmeruan u terbuan u kercenuan etj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *