Huliganët serbë sulmojnë Skënderbeun në Gjenevë. Pranë bustit gjenden fotografi të grisura të Haradinajt

serbeMërgimtarët në Gjeneve kanë njoftuar se sot në orët e para te mëngjesit rastësisht kanë parë bustin e Skenderbeut të demoluar dhe mbuluar nga balta e bora. Kurse pranë bustit te tij kane gjetur edhe disa  fotografi te shqyera cope e grime te Ramush Haradinajt me mbishkrimin “Criminal” ku ish-kryeministrit i Kosovës shifet me uniforme te UCK-së, njoftojne redaksinë e agjencisë së lajmeve “Presheva jonë” ne Zvicer.

Rasti i këtij sulmit te heroit tone kombëtar Skenderbeut dhe Haradinajt ka shokuar dhe është dënuar nga komuniteti shqiptar ne Gjenevë.

Ndryshe sipas dëshmitarëve okular sulmuesit munde te jene serbe.

“Para nja 10-15 minuta, pasi kemi vërejtur Skenderbeun ne ketë gjendje dhe fotografi te Ramushin ne toke te shqyera, pak me larte kemi dëgjuar atypari persona duke folur me duket serbisht apo rusisht.” kane folur dëshmitarët qe sipas tyre paska njoftuar organet e rendit aty pranë.

Se është kjo vepër e huliganeve serbe dyshimet i shtojnë dhe më shume se sulmi kundër Skënderbeut ndodhe 24 ore pas kur ne Gjenevë shqiptaret nga Kosova dhe Presheva ja kishin dhënë flakën flamurit serb për shkak arrestimit te liderit Haradinaj ne France dhe diskriminimit te shqiptarëve etnik ne Luginën e Preshevës.

serbe 1

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Huliganët serbë sulmojnë Skënderbeun në Gjenevë. Pranë bustit gjenden fotografi të grisura të Haradinajt”

 1. Balerina says:

  Po ata shqiptarët nga Kosova dhe Presheva që dogjën flamurin serb, nuk janë huliganë…???!!!

  1. FAKT says:

   Balerina do te thosha nje fjale tani ,po nuk dua te ndot portal .Zhduku qelbesire!!!!!

  2. Mbreti says:

   Sa mir paske mesuer shqipen moj shkire e martuer per doi plak serb.

  3. Saba says:

   Ato qe kan djeg flamurin cetnik ta kan ci nenen ty srbofil i dreqit.

  4. lelegu says:

   Ti duhesh djegur e gjalle moj balerina baxhellaaa

  5. Shkodran I Vjetër says:

   Ja plehnat islamike si e tregojne surratin e tyne barbar. Po cka ju tha more trima t’aLLAhut?
   Kurve, serbe, me vra, me djeg. Ptu cfare pisash islamik. O s’jeni per e Europe e Bote te Civilizueme. Mire ka pas thane Maks Velo: S’e kane akoma bishtin.
   Feja with paqes.

   Marku M

   Aloha Snackbar

 2. undefined says:

  Kjo eshte shembulli me i mire per te vertetuar qe Gjergj i Madhe ishte “serb” hahahahahaha se “grek” e dime qe eshte hahahahahaha

 3. Edhe ti says:

  Fakti që serbët sulmojnë gjergj kastriotin hedh pa pikë medyshje ,teorinë e disa kopukeve, te origjines se tij serbe, kur dihet qe eshte shqiptar .Përsa i përket ngjarjes ne rradhe ,skënderbeu dhe ramushi jane dy figura te ndryshme,në epoka te ndryshme ,vetëm vandale të paditur mund ti vinin ne te njejten peshore

 4. . says:

  edhe ti ta hane m..in.

 5. says:

  Jemi barazuar me incidentin e flamurit të Sërbisë ditën e arrestimit të Haradinaj.

 6. Edhe ti says:

  Ka ndonjë njeri që mund te hedhe poshte komentim tim përveç teje?Atë te trashin e hengsh ,me qe ra fjala e pi uthullen ti?

 7. Lugati says:

  ku jane ata shqiptaret e mi tashi …qe thoshin kur ishte neshja sduhet me i prek..o ktyne duhet me i qi ca i ma libri shpise..o shqiptare zgjohuni…tashi kto si puna balerines baxhelle ju sjeni shqiptare mos u merzisni me benzine kena per tju djeg

 8. Naim Labinoti says:

  Na hengshi enter-in dhe balerinen ju njerez te ardhur nga stepa!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *