Mesila Doda: Ilir Meta duhet ta ndajë mendjen me kë është. Duhet të thotë nëse është dakord me deklaratat e Manjanit

mesila-doda-1Deputetja e PDIU-së, Mesila Doda, ka reaguar pas deklaratës së Ylli Manjanit, që tha se e majta i fitoi zgjedhjet me Ben Blushin, jo me Shpëtim Idrizin.

Doda thotë se Ilir Meta duhet të thotë nëse është dakord me deklaratat dhe sulmet e ministrit të tij ndaj PDIU-së.

Kjo, pasi sipas Dodës, ka qenë vetë Meta që e ka ofruar Idrizin në koalicion.

Unë sot i kërkoj kryetarit të LSI, Ilir Meta të shprehet a është dakord me këtë deklaratë të ministrit të tij?

Me sa unë jam në dijeni ka qenë një ftesë e bërë nga zoti Meta dhe zoti Rama, në bashkëdakordësi të plotë, bashkëpunimi me PDIU-në në koalicion.

Një bashkëpunim që nisi me reformën administrative dhe vazhdoi me miratimin e reformës në drejtësi.

Ndërsa forca të tjera mund të hiqnin e të vinin ministra e kryeministra me këtë rast, ne kërkuam veç mbrojtjen dhe përmirësimin e sistemit.

Tani, kjo është një kërkesë shumë serioze dhe e përgjegjshme e imja, për të cilën kryetari i PDIU-së nuk do të thotë, siç mund të ndodhë në ndonjë parti tjetër “e kishte nga mendja e saj”.

A është dakord Ilir Meta, me këtë deklaratë të ministrit të tij të Drejtësisë, Ylli Manjani?

A është i shqetësuar ai për zgjerimin e këtij koalicioni, zgjerim të cilin sipas vetë zotit Meta, e ka propozuar ai personalisht?

Deklarata apo veprime që i gjejmë vetëm në librat e Shvejkut të tipit “ku di unë ç’bëj unë”, nuk mund të pranohen apo të kapërdihen më.

Të ndajnë me kë janë aleatë e me kë kundërshtarë, kë duan dhe kë nuk duan, sepse edhe opozitarë edhe ministra, edhe të pakënaqur edhe superpushtetarë nuk ka!

Po e mbyll këtu, paçka se kjo mund të jetë çështje që mund të shtjellohet shumë më gjatë e ndoshta edhe me tone shumë më të egra, pasi të tilla ishin deklaratat që dëgjuam dje.

Por, duhet të presim një reagim të kryetarit të LSI-së, sepse si zakonisht ne e mendojmë atë që themi dhe nuk e kemi zakon t’i themi gjërat e më pas t’i mendojmë…”, thotë Doda në një intervistë për “Koha Jonë”.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Mesila Doda: Ilir Meta duhet ta ndajë mendjen me kë është. Duhet të thotë nëse është dakord me deklaratat e Manjanit”

 1. Demostrues Janari 21 says:

  Ne rast se z.Meta nuk ndan mendjen nuk besoj se do e varesh te palmat e kryeministrise.

  Suksese ne jete.

 2. veterani says:

  BRAVO Doda duhet nje qendrim i prere me kok pa laret e LSI.

  1. ben says:

   Edi vdes per kokpalaret, se ata po e mbajne ne pushtet

 3. Aureli says:

  Ta do qejfi o Mesila palma?

 4. vlora.vlora says:

  ordineri meta duhet te futet ne burg ,pa kete plehre lsi ja shperbehet

 5. Lali yt says:

  Po ti vete Mesila me ke je? Se po kacavirresh ne emer te idealeve dhe parimeve te tua te papjekura si zakonisht nga nje parti bythqire tek tjetra. Nuk eshte partia e fundit kjo ku je tani por si kurve qe je eshte pjese e talentit te zanatir tend moj zonje karrikature e sistemit.

 6. Bushi says:

  Bravo zonja Mesila.Ilir Meta duhet t’a ndaj mendjen,eshte me deklaratat e poshtra te Manjanit apo jo.Por me sa duket se deklaratat e Manjanit,jane formuluar ne zyren e Metes,dhe eshte porosi e tij.Siç duket Meta do beje koalicion me pd-ke.Por t’a dije mire ai se, nuk ka per te fituar aq sa fitoi me ps-te.Ai fitoi nje numer te madhe deputetesh se beri koalicon me ps-te.Nqs LSI-ja do dale e veteme ne zgjedhje,me tendence drejte pd-ke, e ka keq dhe do ndeshkohet rende nga votuesit.Meta,nuk duhet te jete xheloz per PDIU-n,sepse ishte dhe deshira e tij.Gjithashtu,sa me i madhe te jete koalicioni aq me mire.Pse e ka kete xhelozi Meta? Kjo tregon se Meta si bythelevizur qe eshte,i eshte bindur propagandes,ose kercenimeve qe po i bene pd-ke (Saliu Me Bashen).Respekt per zonjen DODA.

 7. Martin Miraj ish shef SHIK, Lezhe says:

  Pune duci! ???
  Nje here e nje kohe kjo Mesila ishte e dashura recensive e Manjanit. Tani ajo del dhe e sulmon.
  Nuk thoshte kot Shakespeare:
  Nga hasmerite e vjetra lindin ngaterresa te reja!

 8. fieraku NGA ferrasi says:

  Kur ta shash nje njeri
  Thuaj rrac politikanet
  Se i ka te gjitha brenda
  Po ti moj me ke je
  More votat e te djathte se bashke me idrizn e shkuat majtas.
  Por kesaj rradhe opingat e sheros do merrni.

 9. ana says:

  Ah, moj Mesila.. Duhet te merrte shembull nga ty Iliri, qe s’u mendove 2 here…Po ca s’ben njeriu shkrete per ate kolltuk.!..Sidoqofte, po te jete me lista te hapura, ti nuk votohesh me, se e ke tregu veten sa vlen…dhe si e dredh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *