Mua më vjen turp për atë që pashë…

festaNga Rudina Xhunga

Ministri Manjani me të drejtë doli sot duke pritur gratë që përfituan nga amnistia dhe lanë burgun, për t’i bërë thirrje shqiptarëve t’i japin një dorë dhe mos i paragjykojnë.

Vetëm se në mes të atij show mediatik qëllimmirë ishte një çast i neveritshëm. Momenti kur Uarda Çota u prit me duartrokitje.

Media e ktheu vajzën 26 vjeçare, liruar pas një aksidenti me pasojë vdekjen, për shkak të dyfishit të shpejtësisë dhe gjendjes së dehur, në lajm kryesor, si vajzën seksi që ia doli të dilte nga burgu. Familjarët e pritën me lule, ajo vetë falënderoi Ministrin Manjani dhe uroi të lirohen të gjithë, si ajo.

Përse gjithë kjo skenë? Për kë bëhet? Për të lënduar një nënë që i vdiq djali në duar, nga papërgjegjshmëria e Uardës? Për të mos prekur jetët e bukura të Uardave, që të marrin në qafë, kur je në rrugën tënde, apo të firmave hajdute të rrugëve që vënë shenjat kujdes, pas çdo vdekjeje në aksident, si të jenë lapidarë vdekjesh fatkeqe?!

Për kë ishin ato duartrokitje? Për veshët tanë që po mësohen nga lajmet aksidente dhe i botojmë si lajme të botës së tretë, derisa vdes një nga ne, vetë ne?

Mbase nuk është faji i Uardës që nuk vuri një kapele në kokë, syze dhe të priste të iknin të gjithë dhe të dilte pa bujë e zhurmë.

Ose nëse do ta njihnin, edhe me syze e kapele, të largonte kamerat e të thoshte: Nuk flas, për hir të atij fëmije.

Mbase nuk është faji i familjarëve të saj që e duartrokitën dhe përqafuan se mezi e prisnin jashtë. Edhe pse mund t’ia kishin kursyer atë skenë familjes së viktimës 11 vjeçar.

Mbase nuk ka faj as Ylli Manjani, që na risolli skenën nga filmi “Dora e Ngrohtë”. Mbase ai vajti për lajm të parë e përfundoi si sfond i një shteti që të do për sfond.

Mbase faji është jetim. Por mua më vjen turp që e pashë atë çast, kur media  përcolli zhurmën e faljes për vdekjen e një 11 vjeçari pa faj. Atij ia mori jetën, kjo bota jonë, që nuk ka respekt as për vdekjen./dritare.net

REMOTE_ADDR:[]

61 komente në “Mua më vjen turp për atë që pashë…”

 1. Halil says:

  Te perqafoj Rudin, nendevjecaren time ma mori nga dora zoti dhe nuk ja fal dot, dhe nuk mundtia fal dot. A jane njerezit keshtu.

 2. Devolliu says:

  Shko moj budallaqe. Po ben moralisten ti.
  Sipas teje meqe ka ndodh nje aksident padashje, ti po thu kjo vajza ta beje jeten e saj zero se nuk duron dot ti qe kjo te dale nga burgu. Pse nuk thua qe qenke per denimin me vdekje.
  Vajza gezohet se po rikthehet ne jete, ndersa ndegjegjen nuk e gjykon dot ti dhe takemi jot.
  Teveqele!

  1. katarakti says:

   idiot qe qenke. Rudina thote mire qe dole nga burgu, por ule pak koken se nuk ke bere ndonje trimeri. Veçse ke vrare nje vocrrak te pafajshem 11 vjeçar. Dhe ç’ka ketu qe hidhesh dhe pellet ti mor gomar, qe nuk ndalesh as duke e ofenduar. Dukesh se ne çfare llumi ben pjese.

   1. Devolliu says:

    Ti kam pershtypjen qe je burri i Rudines.
    Vajza qe del nga burgu i gezohet lirise dhe mundesise qe te shlyeje ate qe beri., pra gabimin e rende qe ka bere.
    Nuk i solli ajo mediat aty dhe as nuk e kerkoi spektaklin. Mediat gjeten nje sebep per ta bere lajm dhe Rudina eshte e pare ne krye te listes.
    Po nuk ke cfare te kuptosh ti nga kjo histori.
    Ose duhet te kesh qene nje here ne situatet te tille per ta kuptu vajzen o duhet me qene baxhelle si Rudina qe te manipulosh kete histori te trishte.

    1. Askushi says:

     Devolliu qenke nje cop karoqe… por hajt cte thuash me tej

    2. Albania says:

     Balte ka vetem ne devoll prandaj dhe ky devolliu eshte bastard..o bastard injorant para se te komentosh kupto me pare cfare shkruan Rudina por injorante me internet si puna jote nuk mund te kuptojne, ajo baxhella nuk duhet te dilte nga burgu sepse ka marre nje jete njeriu dhe duhet te paguaje per krimin e kryer.

    3. mik says:

     Devolliu ! Uroj mos te ndodhi ne familjen tande !
     Keto 25 vjetet e fundit, kan ndodhe kaq shum vdekje nder shqiptare, sa jena de-sensibilizu e s’na ban ma pershtypje !! Gjithsesi, aksidenti asht aksident, e mund ti ndodhe cdo njeriu, por qendrimi qe mban kjo vajze kundrejt viktimes tregon shum rreth karakterit.
     Un nuk e njoh ket vajze, por nqs ndonje dit do t’bahet nane, ……………………. !!!

    4. kinezi says:

     Devolliu sipas teje te dali nga burgu dhe ta veme ne gone jashte qe jeni te trashe ju devollinjt e di po jo kaq shume, kaq mendje keni

    5. Luli says:

     Ti je nga seria kur Zotit i mbaroi truri dhe ta mbushi koken me mut, o Devollì !

  2. mirel says:

   Plere muti.
   Kjo kriminele duhet te rrinte ne burg.
   Nuk mund te kete amnisti pet vrases.
   Vdekja e femijes nuk ishte aksident, por zgjedhje e kesaj buces qe doli nga burgu per te pire dhe per tu qire me timon ne dore.
   Sipas teje secili paska te drejte te behet tape e te dali te shtype njerez jur ti doje kokra e qefit.
   Yyt plere shtet.
   Burgos tjetrin per 3 gr hashash dhe liron bucen qe vrau njeri.
   Kjo eshte fytyra e qelbur e Rilindjes se pisave

  3. Miku qe uron tji kthehen mentr says:

   Ose je injorant, ose idiot, ose i pamoral. Ka edhe nje obsion tjeter: i ke te tria bashke.

  4. loreta says:

   Devolliu, devollinjte nuk jane te pa shpirt si ti, prandaj nderroje kete pseudo. Ajo vajze ka vrare me dashje dhe dashja e saj eshte pija alkolike dhe shpejtesia qe ligji ja percakton te ndaluar ne timon. Ajo ka shkelur ligjin dhe duke perfituar nga amnistia , shoqeria te kthen ne gjirin e saj , por jo te dukesh triumfale mbi viktimen se eshte hera e dyte qe e vret. Edhe ty “devolli” te te vije turp ne qoftese ke pak cip dhe mos kujto; je nje perbindesh i rrezikshem me shprehjet e tua. Ti thua qe vajza gezon se po rikthehet ne jete, po prinderit e te vrarit çfare bejne dhe si ndodhen? Po te ishe ti ne rolin e tyre? Prandaj qepe e mos dil te shkruash i fshehur pas nje pseudonimi dhe te vjellesh çfare te duash: kriminel.

  5. Spartaku says:

   Devolliu! Qenke rrote mulliri.Rudina kritikon momentin,qe ajo eshte duartrokitur sikur nuk kishte bere krim,sikur kishte vrare ndnje kriminel.Por ajo ka vrare nje femije te pafajshem,nga parregullsia,nga gjendje e dehur.Ajo femer eshte fajtore se ka mere jeten e nje femije,dhe ne kete raste,te ulte koken e te shkonte ne shtepi.Dhe jo te pritet si hero,se ka vrare nje femije.Rudina ne kete raste ka te drejte.

  6. Futja kot says:

   Shiko shenderin se trute te paskan lene. Paske gjykim femije.

  7. SHPRESE HUMBURI says:

   Nuk gjykojne te gjithe devollinjte keshtu , por vetem disa ,
   qe jane te kallepit …Fredi (Njeri i pa fytyre ) Holli !

  8. ANTIKORUPSIONI says:

   Devolliu! Shko e *iu?

  9. KARAMAN(A)LI GREKU. says:

   SA I TRASHE DHE HARBUT NGELE O DEVOLLI. MOS E PESOFSH ATE QE NDODHI SE PASTAJ FLASIM MIRE BASHKE.

  10. usa says:

   O teveqel ne katror. Ne cfare jete ajo po rikthehet? Ajo me kete veprim e gezuar per vdekjen e nje femije te vogel do te jete e detyruar qe asnjehere te mos kthehet ne jeten e vertete.

  11. Lolita says:

   Komente te tilla te lene pa fjale. Si mund te kthehet ne ceshtje opinioni nje ceshtje qe ska nevoje per asnje sqarim apo justifikim. Mbase nqs ligjet do ishin me te forta dhe te beheshin fushata sensibilizimi per ngarjen e makines nen influence, atehere ata njerez me dy cika tru si puna jote do e kuptonin nje gje sh te tjeshte: mos i jep makines kur pi sepse je pergjegjes jo vetem per jeten tende por edhe atyre me te cilet ndan rrugen. E more vesh dicka kaq te thjeshte? Mos thuaj me aksidente ndodhin pa dashje, sigurisht qe ndodhin, po jo ne kete rast. Nqs se kupton, mos fol me se eshte turp; eshte turp per njerezimin qe mund te ekzistoje nje mendim si i joti.

  12. Miri says:

   Po ben ti moralisten ? Ajo Vajz nuk ka pik turpi,eshte nje kurve e degjeneruar,ja mori jeten tjtrit kot,nga paaftesia e saj, Pi ajo behet tap i kalon dhe normat e shpejtesise dhe i vret t tjeterit …Ik ore kar ik ajo kurva nuk duhet t dilte ose t dilte dhe t kerkonte falje publike por ajo eshte cop kurve e degjeneruar …Cope kari

  13. emigranti says:

   Padashje eshte kur aksidenti ndodh per aresye te tjera te pashmangshme, por qe nga mmomenti qe kap timonin i/ e dehur je potencialisht nje vrases/ e. .

 3. razo says:

  Ne asnje vende nuk ndodh kjo, eshte pertej turpit.. Skandal edhe per gazetaret skutha qe shkuan dhe i dhane mikrofinin. Si mund te merret ne interviste nje kafshe e tille qe nuk tregon asnje shenje keqardhje apo turpi per femijen qe i morren jeten. Po ata dukeshin si familje cfare kokrra legensh ishin, qeshnin si te idiote. ptu race bushtrash.

  Ministri duhet te deklarohej hapur edhe urgjent se dinstancohet nga kjo ngjarje ndryshe Rama ta shkarkoj plehren.

 4. Edhe ti says:

  Mire e ke ti,po thuaja keto fjale familjareve te asaj qe vdiq,nuk besoj se e mendojne si ti

 5. Iliri says:

  Nuk eshte aksident pa dashje aksidenti si pasoje e dyfishit te shpejtesise se lejuar dhe ne gjendje te dehur, por eshte VRASJE ME DASHJE, o m.t dhe teveqel!

 6. Klimax says:

  “Turpi” eshte zhdukur nga fjalori i shqipes. Keshtu eshte kur kriminelet, vrasesit, hajdutet, te korruptuarit, mafiozet e lloj-lloj maskarenj trajtohen si heronj. Shqiperia eshte vend i cudirave dhe s’ka se si te jet ndryshe kur po keta “heronj” jane pushtetaret e shtetaret tane, jane po ata “heronj” qe i votojme dhe i duartrokasin, ashtu si dhe ate, “heroinen” e dites.

 7. artan says:

  Rudine ti ke shume te drejte, por kujt i thua ketij antinjeriu qe prezantohet me nofken Devolliu?

  1. vilo says:

   Po ato femra qe quheshin te denuara sikur kishin dal nga nje parukeri.
   valle cfare behet aty brenda nje zot e di!!
   Mbase ka dhe pasarela / ky eshte vendo i kurverise dhe intriges

 8. Kanan Tafili says:

  Ore po Qim Peka doli nga burgu se dhe ai qe I pire dhe mori ne qafe gocen e mikut te vet

 9. Joni says:

  Ore njerez po a mendoni qe nje gabim i kesaj vajzes i kushtoi jeten nje femije? Shkrimi eshte shume i bukur, gazetarja ka te drejte, askush nuk thote qe u be gabim qe ajo perfitoi nga amnistia, por jo ama ta presesh si heroine. Qe z.Manjani ka shkuar atje dhe i ka pershendetur ka bere mire por qe ta presesh me duartrokitje eshte ca si shume aq me teper ta perciellesh ne media…

 10. endri says:

  manjani eshte i lezetshem, gati kryekomik! para sa kohesh tha se ne burg kriminelet dilnin me universitet krimi, sot jane edukuar…

 11. Toni says:

  Rrobt te gjitheve. Shtet kurve

  1. ANTIKORUPSIONI says:

   Ky eshte shteti yne.
   Shtet qe drejtohet nga “tutore” si Manjani dhe ku model i femres jane Uardat.
   Turp o Edi Rama per koalicionin e felliqur qe bere me keta kriminela STRATEGJIKE .

 12. vlonjat says:

  Po ti moj Rudine a mendove per nene e bije te vrara kur mediatizove Marjan Rokaj? Po per qindra viktimat e komunizmit kur intervistove nexhmije hoxhen. Edhe mua me erdhi turp per ate qe pashe, po ty nuk te takon te shprehesh. Ti je me keq nga Uarda, Manjani dhe gjithe mediat zombie qe pasqyruan kete pacavure.

 13. Aldi says:

  Bravo Rudina! Keta te papergjegjshem qe ngasin si te cmendur nuk duhet te dalin nga burgu. TURP! SHTET LESHI! Jeta ne kete vend ska vlere. Po te kishte, do ishim ndryshe.

 14. Milet Pervers u shofshi says:

  Jeni nje milet pervers qe vetem MuT ju vjen era
  Si mund te duartrokitet nje vrasese qe mori jeten
  E pafajshme ore ju vrafte Zoti me Cfar keni juve
  Qe e bete kete gest kaq zhtazarak ptuuuuuuuu
  Rrace e dhjere ju shkerdhefte zoti me Cfar keni
  Vritni veten more kur jeni kaq te dhjere

 15. Andoni says:

  shijo lirine tende dhe hesht e ul koken per ndarjen nga jeta te tjetrit

 16. bregdetari says:

  Rudina ka te drejte. Jo per faktin se ne percjellljen drejt shtepise te grave qe lane burgun, ishte vet ministri i drejtesise, as pse vrasesja e nje femije del nga burgu, por per menyren se si medja e percjell kete si lajm. Pse jo dhe per pompozitetin qe vet shteti prezantohet ne nje dite si kjo qe aq sa ka gezuar familjet e te falurve,ka hidheruar e pezmatuar familjet e viktimave por dhe per ate lloj karshilleku qe jo pak prej tyre i bene ne kete dite ligjit dhe vet shtetit.

  1. Palla says:

   Shume majr ke komentue zonja Rudin. Aj i pseudonim Devolli asht vetem hajn dhe rob i poshten. Nuk duet me i qit komentet e ketij hajni (Devolli). Po menoj se ky asht hajni i sal berishes.

 17. Odeta says:

  Si skena filmash cfare u dha sot per te dalurit nga burgu. Dakord Rudina me ty, por shkrimi yt ka shume “mbase”, “nese”… qe nuk i bie ne koke, qofte ky minister, qe do te shitet ndryshe apl kushdo tjeter qe na servir skena si keto. E dhimbshme per familjen qe humbi femijen nga kjo vajze qe gajase me te gjithe ata qe rrethojne. E turpshme.

 18. Lesh arapi says:

  Ore Devolli, ore kaqol raki mareje (kocimare) ke pire?
  Uarda kishte dy ishin e shpejtesise dhe drejtonte mjetin ne gjendje te dehur ku mori jeten e femijes 11 vjec, te beje burg dhe te mos i falet asnje dite kesaj te droguare.
  Ate qe nuk e ben shteti le te beje me vetegjyqesi familja e viktimes, ky eshte nje kar-shillek, le t’a paguaje vete Uarda.

 19. anonim says:

  Devolliu, qenke kriminel njesoj si kjo kriminelja qe ka dal nga burgu, hija e atij femije te gjore qe eshte vrare nga kjo qelbesire ..Se i mungon substanca qe ta quaj njeri ate kurve. .e presin dhe me lule ky eshte kulmi…wa ky eshte provokim e shtypshin ishalla me makine bashke me ty mer kriminel ..vdekshi te dy dhe ju vafte shpirti ne hell

 20. REZI says:

  Po të kishte mënd ajo e dënuara që u lirua, nuk bënte fare publicitet. Këtij veprimi i them cinizëm unë, dhe jo vetëm unë por këtë emërtim merr. Duket se nuk e ka kuptuar pse është dënuar, ose e ka quajtur të padrejtë që mezi ka pritur të dalë. Burgu s’është i mirë por kur bën një veprim të kundraligjshëm, do kesh pasoja dhe sigurisht do dënohesh.
  Rudina dënon veprimin, unë s’e kam parë intervistën e të liruarës dhe gëzohem që s’e kam parë, por kur e lexova në gazetë, sec më dha një shije të hidhur, mendova nënën e atij fëmije që uroj të mos e ketë parë papërgjeshmërinë e kësaj gruaje.
  Mbase do i vijnë mëndtë kur vetë të bëhet nënë.

 21. petrit says:

  Ajo skene e Ministrit te drejtesise ishte nje TURP . Del e pret disa te denuar per krime te ndryshme ,sikur ktheheshin nga fronti i luftes per clirim , sikur kishin bere ndonje veper patriotike ! Amnisti cdo vit ! dalin nga burgjet njerez qe kane vrare ! po mire prishini burgjet , nxirini jashte te gjithe ,! mos denoni njeri ! behuni “Humane ” dhe bejini Mutin Shtetit .

 22. berti says:

  Personalisht nuk ndihem mire qe ljo vajze e ka lene qeline kaq shpejt. dhe ndihem keq kur e presin si heroine, aq me teper qe massmediat e transmetojne ngjarjen

 23. luli says:

  Ne mesin e nje debati per lirin e medjas ,kjo eshte ajo qe na serviri medja .Duhet te te vij turp nga ,koleget e tua qe ne te gjitha ekranet e shfaqen , si nje lajm , qe ne shqiptaret mezi po e prisnim . GEZONI respektin tim me te madh, per shkrimin por nuk eshte kjo rruga e duhur pr te shprehur ate qe mendoni . PSE MEDJAT E PUBLIKUAN . kete na shpjeko qe shkrimi jotte jet me i plot
  FLM

 24. mireli n says:

  Shume shkrim i bukur Rudina. Kriminelja Uarda le burgun e pritet si triumfatore nga familjaret e saj. Gajasen te gjithe ,gajaset dhe Ministri Manjani.O zot cfare kohe jetojme! Ate nate te kobeshme te vrasjes se vogelueshit u ndodha per darke te vellai im . Ai e ka shtepine ne pallatin perballe ku perfundon autostrada. Ne nji moment degjojme goditje te fuqishme dhe oshetime e jashtezakoneshme. Dolem te gjithe ne ballkon e degjojme klithmat e ulerimen e nji nene e cila therriste me kuje Djali….djali ….djali. Vajtimin e asaj nene per vogelueshin e saj te vrare nuk do ta harroje kurre. Sot kur Uarda kriminele mu fanepse ne TV dhe pashe gajasjet e njerzeve te saj dhe Ministrit te pafytyre Manjani i thashe vetes time :Ndeshkoje e zot fajtorin , krimineleve mos lejo tu qeshe buza. Por edhe atyre si ky maskara Minister mos tja shohe bojen e fytyren e tyre te ndyre.
  Rudina pergezime per shkrimin kurse familjes se vogelueshit kurajo e besim per jeten.

 25. Treviso says:

  Zonja Rudine kritikon zonjen qe doli nga burgu me te drejte, por ministrin famos e kalon me nje ilustrim.
  Cfar kerkonte ministri i drejtesise ne deren e burgut ne momentin qe po u leronin te vuajturit?
  A mos eshte merite e ketije ministri qe moren amnisti te burgosurit?
  Veprimi i ministrit te drejtesise eshte me i denushem se e zonjes qe u lerua nga burgu. Ajo zonje per momentin nga gezimi qe u bashkua me te dashurit e familjes nuk e kontrolloi dot veten. Po ministri qe shkon te marri vlersimet nga keto te burgosur dhe familjaret e tyre per tja çuar partise prostitute te LSI-se.

 26. Ilia says:

  Thjeshte magjike pena e znj. Rudina

 27. Dizi Myftiu says:

  Te pakten e paskan denuar,por djalin,qe aksidentoi per vdekje mamane time,nuk e denuan asnje dite me burg,perkundrazi e nxorren te pafajshem edhe pse n’a goditi nga mbrapa me makine,kur ne’ ishim te ndaluar me sinjal te ndezur ……kjo vetem,se djali ishte i biri i nje polici ,qe ne kohen,kur ndodheshim te katert ne spital,i rregulloi te gjitha letrat brenda nates, duke filluar nga TESTI I ALKOOLIT,se ishte tape e deri tek AKTI I EXPERTIZES….Kjo eshte policia jone e korruptuar,prokuroria dhe gjykatat….Sot ndodhemi ne’ ne banken e te akuzuarve,kur ne te gjithe boten,kush godet nga mbrapa eshte FAJTORI. Jeten e mamase e humba dhe vet jam invalide e papune dhe pa raport ne shtepi….

 28. .......!!!!!? says:

  Sipas teje o devolli,kjo vajza ka me u qi,po te kishte qene I afermi yt ai vogelush si do reagoje mor pall [email protected], usht plehre muti !!!

 29. Elena says:

  Vellai im bashke me kolegun e tij per faj te ruges dhe terenit te veshtiré pesuan aksident. Me pasoje vdekjen e kolegut dhe vllai im pas 3 muaj gjendje kome u rikthye ne jete per tu denuar me 5 vjet burg. Ekspertiza nuk nxori as shpetesi as alkol apsolutisht sepse ishin ne orar te punes kur ndodhi aksidentI. Hetimet perfundimtare vendosen se ishin ruga e prishur qe po restauroej shkaku I aksident qe makina reshqiti se k ishte réné edhe bore gjithashtu.eshte e pa drejte qe vellai im akoma I pa sheruar plotesisht te kryje denimin dhe mos perfitoje as gjé nga amistia dhe te dalin ça si kjo vajza qe jan te pa pergjegjshem dhe ne gjendje te dehur. Po ne shqiperi ligjin e ben paraja nuk funksonon ligji ne shqiperi mbahen ne burg personat qe zduhet dhe nxjerin vrasesit perdhunusit dhe à ta qe shesin dhe meren me kultivin e droges. ….sbehet kure shqiperia kshu

 30. Elena says:

  Te shkretet ne thuaj per ligjet dhe politikanet qe kemi

 31. FREDI says:

  Ajo qe i ndolli kesaj vajze uroj qe te mos i ndodh kujt pothuaj nje pjese e mire e shqiptareve sot drejtojne mjetet dhe pothuaj qe te gjithe jemi te rrezikuar ,por turpi me i madh ishte gezimi i kesaj vajze le ta themi hapur se sa drejtues mjetesh ndodhen ne burg per te njenjten veper penale por qe nuk dolen dot ,qe ka paguar as qe vihet ne dyshim ,ne vend te ulte koken me ndjenjen e nje jete te humbur por kakariste dhe falenderonte ministrin normal . per familjen e viktimes sot ishte vrasja e dyte . turp per kete qeveri , qe liron te korruptuar ,trafikant te medhej , dhe ato qe paguajn , ndersa ata qe skane para dhe as miq rrezik ti harrohet emiri brenda TURP

 32. sapa says:

  Po te ishin te zgjuar kjo dhe familjaret jo vetem qe nuk do dilnin ne skene fare por edhe neqoftese do ndiqeshin nga mediat reagimi do ishte ndryshe por me sa duket inteligjenca e kesaj familje le shume per te deshiruar.Biles vihet re nje krenari kur filmohen dhe intervistohen.Turp!

 33. drejtesia says:

  Kjo bote eshte keshtu.dikush qan, dikush qesh

 34. drejtesia says:

  Kjo bote eshte keshtu.dikush qan, dikush qesh familjaret e viktimes duhet ti hillnin veze turinjeve ati minitrit

 35. albatros says:

  O DEVOLLIUUUUUUUUUUUUUUUU, pa dashje shkon shpejtesia e makines dyfish nga e lejuara? Pa dashje drejtohet mjeti ne gjendje te dehur? Rudina na e paska fajin qe e ka analizuar shume drejt, pa prekur fare te drejten e fajtores dhe pa e ofenduar ate. Ti do jesh ndonje qe ke lidhje me ate ” vrasese jo fare pa dashje”. Aksidente kane ndodhur e do te ndodhin, por kur je e dehur dhe me shpejtesi garash, nuk eshte aksident I thjeshte. Duhet ta veme trurin ne pune , jo te jetojme si ne xhungel. Se te gjithe jemi shkaktare (sejcili me menyren e vet) per kete makroxhungel ku jetojme ketu.

 36. xhemi says:

  Moj ti Rudina, se edhe ti do jesh ndonje provinciale e rene vone m’Tirone.
  Ti ke nje minister drejtesie, kategori qe kontrollohet nga policia neper aroportet e EU-se. I kam rastisur njehere ne Vjene (burre e grua), lane nam te dy, ishte gati polici austriak ti vinte prangat, e sot ky eshte minister. Hahaha
  Sa per kete show-n (nuk e kam pare), por ne kete derexhe e coi moralin e popullin shqiptar kjo shkerdhatoci.
  Qim Peka aksidentoi dashnoren edhe beri 3 dite burg, kjo bucja ordinere paska aksidentuar nipin e Qimit e paska dhene show me minstrin ne krah.
  Kete shoqeri ndertuat, mbajeni e gezofshi!!!!
  Ndjej keqardhje vetem per kryeqytetasit, qe u ka rene koka m’Tiron ne kohen e “diktatorit”, pasi u duhet te bashkejetojne ne kete llum, po per ju te tjeret (katunare e maloke, qe keni ra mbas ’90-tes. mTiron), ju koken hengshit me njeri-tjetrin!!!!!!

 37. Mario says:

  Bravooo Rudinaaaa
  KE te drejte per cdo gj qe thua
  Pasii familja e tij vajton se humbin ggjen me te shtrenjte kta kenaqen se jju doli vajza vrasese nga burguu
  Per mendmin tim ajo nuk meritonte fare te diiltee nga burgu…

Lini një Përgjigje te Albania Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *