Babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini: Çfarë heroizmi ka bërë Uarda Çota, ‘sex-bomba’ e amnistisë që fitoi lirinë?

aaaBabai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini ka reaguar pas lirimit të Uarda Çotës.

Atij i ka bërë përshtypje reagimi i saj pas lirimit dhe ka shkruajtur një mesazh në rrjet.

Ergi Dini humbi jetën disa javë më parë pas një aksidenti automobilistik.

Reagimi 

Amnistia, Uarda Çota dhe drejtësia e abuzuar

Dy fjale prej prindi,per prindin

Ylli Manjani,Minister i Drejtesise.

Zoti Ylli Manjani,çfare heroizmi ka bere vrasesja Uarda Çota,amnistimi nga burgu i te ciles u shoqerua me gjithe kete entusiasem mediatik?!

Si eshte e mundur qe pa kryer as gjysmen e denimit per vrasje ne gjendje te dehur tek i grahte makines tej shpejtesise se lejuar,ajo lirohet?!

Zoti Minister!Mos keni harruar se ajo vrau nje qenje te pafajshme,nje femije qe lumturohej duke shetitur ne makine me te jatin.

Si eshte e mundur qe ajo guxon te dale si “Sex-bomba” e publicitetit te kesaj amnistije dhe jo si nje e penduar qe ben thirrje kunder perdorimit te alkolit dhe shpejtesise…Fenomene te cilat marrin aq shume jete njerzish tek ne?!

Zoti Minister!Kam lexuar me vemendje dhe shqetesim fjalet e saj thene gazetareve,nen entusiazmin e panjerzishem te familjareve.

Mora informacion dhe per faktin e shpallur publikisht nga familjaret ,se asaj i eshte prere bileta per Dubai dhe kuptova se drejtesija dhe sistemi i riedukimit kane deshtuar,se paku ne kete rast.

Tek kjo vajze nuk vura re asnje pike pendimi,apo brejtje ndergjegjjeje,per viktimen e saj,per vesin e pirjes se alkolit dhe mungesen e pergjegjesise ne vozitjen e automjetit.

Kuptova qe ajo s’kishte reflektuar,as mesuar asgje nga gjithe drama qe shkruajti me gjakun e nje femije dy vjet me pare.”Rilindja ” e saj konsistonte thjeshte me daljen nga burgu dhe jo me reflektimin moral dhe human te saj….

Zoti Minister!Zonja,zonjusha,apo heroina e amnistis suaj Uarda Çota “rilindi”,duke dal nga “ferri” i burgut dhe shpejt do udhetoje per ne “parajsen” e Dubait….

Po prindrit e viktimes se saj engjellore,kush do t’i amnistoje nga dhembja dhe hidherimi i perjetshem?!

Ju jeni prind vete.Hamendeoini per pak!.Uroj qe kurre te mos e provoni!

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Babai i këngëtarit të ndjerë Ergi Dini: Çfarë heroizmi ka bërë Uarda Çota, ‘sex-bomba’ e amnistisë që fitoi lirinë?”

 1. guri says:

  Edhe mua me beri pershtypje qendrimi i saj prej nje njeriu pa karakter.Ne vend qe te thoshte se do shkoj te kerkoj ndjese familjarve te viktimes lavderon Manjanin.

  1. Leon says:

   Babai I Ergit bashke me gazetaren nenen e Kejdi Halilit ..para se te mesojne te tjeret..duhet ata vete te keshillojne te rinjte..qe te vene kasko, mos ngasin si te marre e mos te bejne lojra me motor ne mes te Tiranes ..sepse keshtu do te marrin dhe jete te pafajshme e jo vetem koken e tyre!!
   Sikur te fillojme nga vetja..te gjithe do ishim pak me te mire!!

   1. Nje qytetar says:

    Eeee…? E paska fajin babai i viktimes qe nuk e porositi te birin te vere kasken dhe jo kjo kurva e dehur qe e vrau ?!
    Hajde Leon trapi , hajde ; vertet ´logjike´kafshe paske !

    1. Leon says:

     o qytetar idiot..flitet per nje rast tjeter…ky qe po shkruan nuk eshte babai i 11 vjecarit

 2. berti says:

  E provoshin në familjet e tyre ! T’u ikin fëmijët dhe le të rrinë të shikojnë p… e bukura kur bredhin rrugëve ! Ky është modeli më i qelbur i shoqërisë që kemi krijuar !
  Respekte për autorin e shkrimit ! Me një korrgjim, që ai fëmijë i ndjerë ka qenë në makinë me të ëmën kur ka ndodhur tragjedia !
  Dhe nuk e di se kush dhe sa u dënua për vdekjen e një vajze 29 vj në aksidentin automobilistik në 18 shkurt 2015 ku në timonin e makinës ishte xhaxhai i këtij fëmije të ndjerë !

 3. k says:

  KURSE UNE NE EMER TE DEMTUARVE ,JA UROJ MINISTRIT TA PROVOJE NE KURRIZ
  QE TA KUPTOJE SE NUK DUHET TE BEHET BUJAR ME JETEN E TE TJEREVE.

 4. ABC says:

  Pini alkol dhe jepini makines sa te doni. Po ndodhi ndonje aksident fatal mos u beni merak se mbase ju kap amnistia dhe beheni dhe VIP-a duke dale foto me ministrin. Ky eshte shembulli dhe morali me sa duket.

 5. Njenga populli says:

  Ngushllime babait per te birin! Shkrimi eshte perfekt,por per ataqe kane
  vesh e sy,jo per ministrine e mullosur te L S I e P S, “manja(ni) per drejtesi.
  Ai flet dhe asgje nuk ben nga ato qe thote. Nuk jemi aspak kunder amnistise,por ama ate ta meritojne
  ata qe vertete nuk kane rrezikshmeri dhe nuk kane “sekssimbole” si Uarda . Mjafton zoti minister
  te shohesh edhe menyren se si zbatohet amnistia e do te konstatosh se çfare katrahure krijohet.
  Pa le policia e madhe e shtetit qe mburret me “kapjet” e njerezve te kerkuar qe ne
  fakt kerkojne vete te zbatohen vendimet e gjykatave.
  Jazek u qofte o pushtetare dhe gazetare te
  qelbur qe ngrini ne qiell njerez pa pike morali si kjo Uarda!

 6. Emiljano says:

  Si qenka aksident kur kjo e degjenerumja ngiste makinin ne gjendje te dehur pa pike pergjegjsie.cfar i themi shoqerise qe pini dehuni dhe jepini makines pa problem se nuk te kap ligji.sikur mos te mjaftonte kjo e presin si heroine kur del nga burgu.Shpresoj qe ksaj monstre dhe atij sherdhate qe e liroj nga burgu ai femij i gjore qe kjo vrau ti dale ne enderr per cdo nate te jetes se tyre .zoti ju denofte sepse ligji nuk punon ne shqipri

 7. era says:

  Shkrim i goditur. E tmerrshme qe shoqeria shqiptare promovon keto vlera. Si e ze gjumi naten kete tipe?!

 8. Gaspri says:

  U be shkak ky moment i ndyre qe u publikua nga media, per te nxitur publikun per te thene disa te verteta te shemtuara ne lidhje me kete amnisti.
  Se pari qortojne rende autoren e krimit me pandjeshmerine e saj ndaj aktit makaber qe ka kryer. Qortojne familjaret e saj per ate menyre te shemtuar sjellje, pa asnje ndjeshmeri ndaj prerjes se jetes se nje femije. Si duket keta jane njelloj familjarisht.
  Autores kete nuk i a fale femija i pafajshem qe dergjet ne dhe, nuk i a fal familja, nuk i a fal publiku shqiptar. Eshte rast i papare ndonjehere.
  Ne te njejten kohe qortimmet i renda i shkojne shtetit, pasi amnistohen njerez qe nuk e meritonin te dilnin nga burgu, pasi kjo mund te kthehet ne precedent te rrezikshem ne te ardhmen, duke nxitur pandeshkueshmerine, nje nje kohe qe jemi deshmitar qe Koorporata e Krimit, Drejtesia Shqiptare e coi kete vend ne humnere dhe po ben te pamunduren qe te sabotohet reforma ne drejtesi.
  Publiku shqiptar ka filluar te flase me fakte konkrete, se shpejti do fillojne te dalin, disa gazetare investigativ do zbardhin nje fakt shume trishtues se autoret e inisiatives dhe perpilimit te dokumentit per Amnistine jane shperblyer ne shuma marramende qe te bejne te mundur daljen nga burgu te disa njerezve teper te rrezikshem, ne nje kohe qe nuk u eshte mundesuar dalja nga burgu i disa fakireve qe nuk kane patur mundesi te paguanin.
  Urrejtje teper te madhe per Ministrin Manjani, autorit te ketij show te shemtuar tek dera e burgut, e ketij njeriu te skutave te erreta te bandes se Nanos, njeri qe ka pergjegjesi te rende per qendrimin ne kembe te Koorporates se Krimit dhe qe hapur eshte angazhuar me te gjitha format per te penguar realizimin e Reformes ne Drejtesi.
  Qortim i madh per kete njeri jo serioz qe del e pret nje kriminele te papenduar, qe del e ben show pa i ardhur turp para familjes dhe gjith shqiptareve per prerjen e jetes se nje femije te veogel nga nje pijanece orinere qe asnjehere nuk kerkoi ndjese.
  Turp.
  Le te punojne djelmoshat e vajzat e mira gazetare per t ua cjerre masken ketyre njerezve qe vejne shtresa dhjami edhe me burgun e te tjereve.
  Do ishte ne nderin e Zoterinjve Rama e Meta qe te investigonin per ato qe perfliten per njollosjen e njerezve te Drejtesise ne kete Amnisti.

 9. mjao che tung says:

  pac fatin e kurves! thuhet.
  dhe kurva,ha pi,q!het,pihet,….edhe vret,dhe del me hollidej n dubaj masanej.
  kurse njerzit bejn sehir. si ata “debilat masiv” te Tos Lubonjes.
  a jua q!fsha genin o komb bythq!mash historik!
  komb legen!
  bota e qytetnume do ta kishte kap kte kurven dhe do ta kishte mbulu me peshtyma domate t prishme dhe vez t qelbta,,, me e pakta kjo, dhe si fillim,se nuk do ta lenin kurr te qet qe ta gzonte jeten si e nershme dhe e pafajshme . dhe ajo s do guxonte me dal rrugve krenare madje do ndrronte edhe identitet. kurse shqiptaret e q!r ne byth si komb,na dalin dhe na e presin me lule dhe burija e lahuta e ciftelija…
  kshtu kan bo shqiptart kur erdh fashizmi italjan me ushtri ne 1939. dolen dhe e priten me dajre dhe ciftelija dhe keng popullore n mes te tiranes dhe me buqeta me lule. kurse greqija I priti ashtu sic dihet pushtuesit fashist. I priti m k^r n kok si shpata e demokleut. me luft burrnore aqsa ju turr edhe tokave shqiptare per kundersulm kunderndeshkim,qe ishin bo si fole grenze per fashizmin italjan .
  dhe ne “e kemi peshqesh” ,pasoje,edhe ligjin e luftes me greqin sot e ksaj dite…
  edhe xhorxh bushin ashtu e priten shqiptart “demokratet e mamurrasit dhe fushkrujes” me lule dhe I ben edhe monument me t madh sesa monumenti I Dull Komunizmit dikur n shesh t Skenderit. ne te njejten koh qe bota e qytetnume e priste Bushin me demonstrata dhe protesta..
  popull leshi jeni o shqiptare. popuull I molepsur me vese dhe krim/
  ne angli para disa viteve kur ndodhi nje krim I poshter nga nje kujdestar shkolle ,i cili perdhunoi dhe vrau dy nxense te shkolles se tij,komuniteti ku ai jetonte u ngrit dhe I shkatrroji shtepin e tij me bulldozer. ne shenj respekti per viktimat dhe ne shenj urrejtje dhe ndeshkiimi per autorin kriminel monster. kurse e fejumja e ktij vrasesit ,vetem pse deshte ta ndihmonte ate duke dhene nje alibi te rreme se gjoja ai ishte bashk me te ne diten e krimit,pra vec per kaq gjo,per perkrahje pas krimit,u denu me shum vite burg dhe kur dul prej burgu nga urrejtja qe kishte opinioni per te ndrroji identitetin dhe u zhduk ne nje vend qe askush se di. sepse populli do ta vriste ate.
  ky esht opinion public. kta jan njeres. e jo si shqiptaret qe presin vrasesen me buqeta lule muzik dhe shperblim hollidej,a thu se ajo esht heroin.
  kurse te tjeret ,njerzit perreth,komuniteti,opinioni,flejn me sy hap dhe s bzajn ,ne vend qe ta mbulojn me peshtyma kurven vrasese qe pordhnon me p!dh rrugve te tirones sikur ka bo nanji heroizem dhe jo krim.
  ah sa keq qe ndjehem me qen shqiptar! nje fatkeqsi e madhe,qe pa qen racist,do te thoja se me mir me qen zezak sesa shqiptar! sepse edhe zezaket e afrikes kan moralitet me te paster sesa shqiptaret “rrac arjane”… rrac karjane…

  1. @@mao says:

   Respekt per komentin te lumte nuk I shtohet nje presje!

 10. Tiransi says:

  Si mund te jete minister ky? Rrinte si budalle mbas bythve te burgaxhijave qe i kishte liruar nga burgu qe ti marri votat me 18 qershor. Trapa si ky nuk kane turp. E trapa si ky i LSI nuk e meritojne voten time.

 11. I drejti says:

  Papergjegjshmeria e Ylli Manjanit e ketij kokoroçi qe kujton se mund te beje te lumtur njerez ne dem te te tjereve tregon se sa vlen jeta ne Shqiperi. Si mund te lirohet nga burgu nje njeri qe ka futur ne dhe nje femije te pafajshem dhe mbi te gjitha del dhe na shet mend para te gjitheve sikur ka bere ndonje heŕoizem. Ajo duhet te rraset perseri ne burg pasi nuk ka asnje shenje pendimi per krimin qe ka bere.
  Çeshte kjo dreq amnistie qe liron vrases?

  1. xheJ eN Bi says:

   Sami Gjyrezi…

   Nga komenti qe ben me jep pershtypjen se je i papergjegjshem sa Uarda.
   Te duket se njerzit qe komentojne te indinjuar nga nje veprim i asaj vajze
   kalojne ne histerizem.
   Pse te them se je i papergjegjsem, se veprimin e saj e quan nje gabim.
   Po te ishte gabim nuk do kishte asnje problem ,po veprimi i saj ishte nje krrim.
   Ti thua se kjo vajze beri nje aksident,do ishte e keqja me e vogel po te
   kishte bere nje aksident ,po ajo beri nje vrasje.

   Ty nuk te beri pershtypje qendrimi i kesaj vajze qe doli si “triumfarore”
   dhe nen brohoritje sikur te ishte shpetimtere e nje jete njeriu
   dhe jo si nje vresese e nje jete njeriu.

   Burgu ,ose me sakt heqja e lirise nje njeriu ka per qellim riedukimin i atij
   qe i eshte hequr liria , po kjo vaze jo vetem qe nuk u riedukua po doli
   me nje fodullek se “triumfoje” mbi shoqerine.

 12. Sami Gjurzezi says:

  Bej cudi o njerez kur kaloni ne histerizem,jeni turrur me gure ne trajste kesaj vajze!As e njoh dhe as dua ta njohe,ajo beri nje gabim ne jete,duke aksidentuar per vdekje nje femije,per te cilin ndjeje dhimbje si prind,por kjo ishte nje fatkejqesi qe munde ti ndodhte cdo njeriu,munde te ishte e kunderta munde te ishte vrare edhe ajo.Sa per dijeni ajo vajze ka marre nje denim kapital,nje denim 5 vite burge megjithe gjykimin e shkurtuar.Ajo vaze eshte gjykuar jo si te tjeret por nene influencen e Z/ministrit,kur kjo influence ka qe ne dem te saje,dhe ne favor tevellait te tije Cim Pekes,qe edhe ai beri aksident me vdekje rruges se Elbasanit negjendje te pire,dhe nuk u denua.Kur ka vajtur ne burge eshte cuditur se aty ka gjetur te denuar me aq sa eshte denuar ajo, vrases me dashje?????Di nje raste ku ka aksidentuar me vdekje tre persona ne Elbasan, nje doganjer ne Qaf Thane, I pire iku nga vendi I ngjarjes,dhe u denua me gjashte muaj burg…..Pra e shikoni o njerez qe cfare behet,jeni turrur kot,ajo e mori denimin,pamvarsishte amnistise e cila erdhi nga mbi popullimi I burgjeve te ndyra Shqiptare,qe mbajne brenda vetem ordiner,pa perkrahje,fshatar e cfare te te them.Jam dakort me disa ketu ne kete forum,ajo duhet te kishte shfaqur pendese,dhe te bente nje thirje publike,kunder perdorimit te pijes ne makine……Por me sa shikoj ndaj saje krahasuar me raste te tjera analoge eshte bere padejtesi…….

  1. Akrepi says:

   Sa keq oe i kupton problemet o Sami ne qofte se kjo femra ,ka kryer nje krim dhe eshte denuar nuk do te thot se duhet ti falet denimi se persona te tjere nuk e kane marre denimin qe u takon ,Me e drejta do te ishte kerkesa dhe kembngulja e opinjonit publik dhe shoqeris civile qe keta persona te denohen sipas ligjeve pa ju bere asnje leshim ,pa marre parasysh postet qe kane, dhe jo me qe nuk jane denuar ata qe kane poste mos te denohet dhe kjo Urada. Dhe mos i qaj hallin se eshte denuar shume.Ne Kanada ku jetojme vetem se po te kapin se ke pire mbi normen e lejuar arrestohesh e denohesh si kriminel.Ndersa Urada vec se kishte pire ecte me shpejtesi te madhe dhe si rezultat vrau nj femi te pa fajshem. Fi gura e Ministrit Manjani ne kete rast ishte e shemtuar,Sa per pune qe ju premtuan shume te burgosurave ,une nuk jam dakort qe tu jepet perparesi kesaj kategorije .Jane me mijra gra e vajza qe nuk kane kryer asnje krim qe jetojne ne varferi dhe nuk u gjendet pune.

 13. Bena says:

  Mos u cudisni keshtu bejne keta te lsi per vota behen me putana se ajo putana qe i mori jeten engjellit t vogel

 14. Askushi says:

  z.Manjani ,
  nje turp dhe nje deshtim i madh per ty si minister. Perse kjo femer duhet te fitonte amnistine? Per pendimin e saj per ate qe beri? (vetem e penduar nuk mu duk Ugada (Uarda).
  Turp dha absurde per familjaret e saj te brohorasin ne ate menyre. Sikur te mendonin sadopak qe kjo vajze ka marre nje jete femije, sikur te mensonin sadopak qe ata prinder nga ana tjeter nuk kane mundesine ta kene prane femijen e tyre, ajo qe duhet te benin ishte , te ulin kokat te mernin vajzen dhe te festonin ne shtepi me brohoritje. Nuk mjaftojne keto por vjen dhe provokimi ektrem bileta per ne Dubai.( (prapa djellit nuk ke vajtur, dhe mus u kthefsh me) .Nje urim thjesht nga nje lexues)).
  Turp per shoqerine tone dhe per ju z.minister.

 15. Devolliu says:

  Manjani, një zagar i tërbuar i sheik Like Floririt, një sharlatan i drejtësisë, një turp i Shqipërisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *