Basha kundër ndërkombëtarëve: Votimi dhe numërimi elektronik, garanci për zgjedhje të ndershme

basha-aleat-696x465Demokratët janë shprehur sërish kundër ndërkombëtarëve. Këtë radhë kanë qënë kundër monitoruesve ndërkombëtarë të zgjedhjeve OSBE/ODIHR, të cilët zyrtarisht ka mohuar mundësinë e ndryshimeve dhe futjes së votimit elektronik që më 18 qershor.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi të dielën, se “votimi dhe numërimi elektronik është mënyra që garanton që të mos vidhen zgjedhjet dhe të respektohet vota e qytetarëve”.

“Është i thjeshtë, i pamanipulueshëm, i provuar dhe plotësisht i realizueshëm dhe me kosto më të ulët se sistemi që kemi. Votimi elektronik zgjidh shumicën e problemeve që kemi patur përherë me zgjedhjet.
Zgjedhje të ndershme pa votim elektronik mund të ketë aq sa ka sot shëndetësi falas.

Të besosh tek Edi Rama për zgjedhje të ndershme pa votim elektronik është njësoj sikur t’i besosh fjalëve të Edi Ramës se Elvis Rroshi është i pastër dhe i ndershëm”, shprehet Basha, përmes një deklarate për shtyp.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Basha kundër ndërkombëtarëve: Votimi dhe numërimi elektronik, garanci për zgjedhje të ndershme”

 1. Bardhi Tolabi says:

  O debil i PD-se!
  Kur eshte kaq i thjeshte,perse nuk e realizuat ju PD-istat,votimin elektronik ne Fier, zone pilot per kete forme votimi,ne zgjedhjet e 2013-es?
  E cuditeshme eshte se prej budallallekut tuaj,ju “kembengulni” pikerisht ne ato probleme ku ju keni deshtuar plotesisht….
  Vazhdoni keshtu se jeni ne “rruge te mbare”,do ju heqe populli dhe nderkombetaret edhe breket nga koka…

 2. niki says:

  K USH I VODHI VOTAT E TIRANES ,NUK I VODHI BASHA………………………………………………………………………CFARE KURAJO KA PER TU SHPREHUR PER VJEDHJE VOTASH.

 3. Moku1111 says:

  e jo mor Lulushi? Ku ka me mire se votimi elektronik ! Po pse nuk e bere ti kur ta kerkuan kta “banditet” ne opozite? Apo sta ndjente atehere me Salin e Liken. Gjithsesi kohe kishe prape edhe tani qe re nga kali, gjith kto tre vjet e gjys, pse nuk e kerkove e ta beje?? Po ci ke kto “skema” pranvere-vere 96′ more i shkreti lulush? Apo merr kot se te shkelin ndonjehere syrin ministrat ne opozite te likes? Mos u beso lulush se ate pune kane dhe ata….ti gozhdes ata patkoit. Boll le nam bashke me shoket e ish shoket e tu se na jeni peshtirosur, por beni opozite sic duhet dhe do i keni votat…pa “skema” 96′ te Salit, lere Salin te qete, mos e ngacmo…

 4. L leshi says:

  Ne fakt ti o bq nuk ke vjedhur vota, po mos te kishe pijanecin Ristani bashkine e Tiranes as me dylbi se shihje ti.Apo do te ju kujtoj ja bq te PD 96 apo 2009 ju shyqyr qe keni ca malokeri qe ju vj3n nga pas pa pushtetin nga ky i imi do ta shihni.

Lini një Përgjigje te niki Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *