Conte hedh poshtë zërat për një konflikt me Diego Costën: Nuk ka asgjë të vërtetë

Chelsea's Brazilian-born Spanish striker Diego Costa (R) celebrates with Chelsea's Italian head coach Antonio Conte after the English Premier League football match between Chelsea and West Ham United at Stamford Bridge in London on August 15, 2016. Chelsea won the game 2-1. / AFP / Justin TALLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /         (Photo credit should read JUSTIN TALLIS/AFP/Getty Images)

Në media eshtë përfolur shumë për një përplasje të trajnerit të Chelsea, Antonio Conte, me sulmuesin spanjoll, Diego Costa.

Këto zëra u shtuan edhe më shumë në mungesën e fundit të Costës në sfidën ndaj Leicesterit, që “Blutë e Londrës” fituan me rezultatin 3-0.

Megjithatë, ka ardhur dhe reagimi i Antonio Contes, i cili i ka hedhur poshtë këto pretendime duke deklaruar se mes tij dhe Diego Costës nuk ka asnjë konflikt.

“Gjatë seancës stërvitore Diego ndjente dhimbje në shpinë. Kështu që atij iu desh të braktiste stërvitjen. Në lidhje më zërat se ai ka pasur një debat me mua dhe më përgatitësin atletik, mund tju them se këtu nuk ka asgjë të vërtetë.”

Gjitashtu Conte u shpreh se, Diego Costa nuk dëshiron të largohet nga “Stamford Bridge” pavarsisht zërave që kanë qarkulluar për një ofertë marramendëse nga klubet kineze.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *