Incidenti me trenin/ Rama: Marrëzi! Serbia do e vuajë të shkuarën si makth

RamaKryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin e tij social videon e fjalë së tij të mbajtur në 25 vjetorin e FRESSH, por shumë komentues e kanë pyetur kryeministrin në lidhje me incidentin e trenit në Kosovë dhe mundësinë se Serbia mund të sjellë ushtrinë atje. Rama i është përgjigjur njërit prej komentuesve, duke thënë se e shkuara e Serbomadhnisë ka marrë fund dhe do i ndjekë ata si një makth. Më tutje Rama i ka cilësuar si manovra politike dhe marrëzi, lojërat e Serbisë me trena e me aeroplana.

Komentuesi: Zoti rama mendon se ike kry tegjithat punt .jo i nderuar bashkoj forcat .ushtarake se serrbia oo futet prap ne ks. KUJDES

Rama: …po ku do futet Serbia o Enver?! Ka mbaruar ajo pune, Kosova eshte shtet o mik, nuk eshte krahine e Jugosllavise e me Serbine e lidh vetem ndertimi i te ardhmes se fqinjesise mes dy shteteve, jo e shkuara rrenuese e serbomadhnise! Serbia do ta vuaje ate te shkuar si makth deri kur ta njohe Kosoven dhe vetem duke e njohur do te shpetoje nga ai makth (qe e shtyn hera – heres ne marrezira si kjo puna e trenit); ndersa serbet e Beogradit ne Kosove veç si turiste do te vijne nje dite po si zot te vendit s’vijne dot me kurren e kurres Keto lojrat me trena e me aeroplana jane manovra politike, per hesape politike, po hesapi i lirise e pavaresise se Kosoves eshte kry Enver

Komentuesi: Do te kisha qef te dije nqs Serbia fut forcat ushtarake ne kosove cili eshte qendrimi i qeverise shqiptare

Rama: Lexoni pergjigjen qe i kam dhene Enverit pak me lart dhe mos u shqetesoni me shume se ç’duhet nga lojrat politike me trena e me aeroplana.

a2

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Incidenti me trenin/ Rama: Marrëzi! Serbia do e vuajë të shkuarën si makth”

  1. Edhe ti says:

    Pa u marrë shumë më fantazi të e ed rames kam frikë se një ditë kosovarët vete do bejne një pakt me djallin ,për të përzënë atë klasë politike te korruptuar dhe zuzaresh qe vazhdojne e fryhen në karrige për 16 e sa vjet e kusur.Kjo lloj situate është krijuar edhe vete nga mungesa e aftesise se tyre për të drejtuar

  2. Toni KS says:

    Z. Rama, ben mire qe si shtet anetar i NATOs te kerkosh armatim nga aleatet. Merr shembull nga Kroacia. Gjithashtu te besh vizite ne Kroaci, Hungari dhe Bullgari, aleat te natyrshem ne raport me Serbistanin. Serbistani (aka ISISi sllavo-orthodhijaks) vertete ka makthe nga e kaluara por ka treguar se mund t’iu bej probleme fqinjeve edhe sot. Vetem javen e kaluar ka provokuar Kroacine, Bosnjen, Maqedonine dhe tash Kosoven. Kosova normalisht duhej te kishte ushtrine e vete mirepo e djallosem me perzgjedhjen e politikaneve aq te padinjitetshem e te paditur. Do vije koha do ta permisojme edhe kete gabim. Mirepo ju jeni kaliber tjeter dhe duke pasur edhe obligim kushtetues te kujdeseni per shqiptaret jashte Shqiperise, mundeni te beheni strumbullar rreth te cilit te bashkohemi per te mbrojtur interesin kombetar shqiptar.

  3. Lin Berisha says:

    Rama nuk ju ka perigjigjur pyetjes o Enver , kosova ka burra si i dalin zot Kosoves , ka Enver Hoxhajn , Berat Buzhalen dhe Lavdrim Muhaxherrin dhe ska nevoje te dije opinionin e Rames as ndihmen apo perfshirjen e Shqiperise ne punet e Kosoves, uroi te mos ju vije veza ne bythe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *