Kërcënimi i presidentit serb: Gati të dërgojmë ushtrinë në Kosovë nëse serbët rrezikohen!

treniPresidenti i Serbisë, Tomisllav Nikollic, ka deklaruar sot se Serbia është e gatshme ta dërgoj ushtrinë e saj në Koovë, nëse popullata serbe në Kosovë rrezikohet.

I pyetur se a është Serbia e gatshme që ta dërgoj ushtrinë në Kosovë, Nikollic tha se “nëse serbët vriten, po”.

Presidenti i Serbisë, këto komente i ka bërë pas takimit të Këshillit për siguri kombëtare, të mbajtur në selinë e Shtatmadhorisë së ushtrisë së Serbisë në Beograd, raporton agjencia Beta.

Ai është shprehur se dita e djeshme ka kaluar në teh të konfliktit dhe theksoi se dërgimi i njësiteve speciale të policisë së Kosovës në pjesën veriore të Kosovës, ku është pritur treni nga Beogradi, ishte shenjë se Prishtina dëshironte konflikt.

Nikollic ka vlerësuar se dërgimi i trenit, ku ishte mbishkrimi “Kosova është serbe”, nuk ishte provokim.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Kërcënimi i presidentit serb: Gati të dërgojmë ushtrinë në Kosovë nëse serbët rrezikohen!”

 1. dardan says:

  Kosova duhet me u pregatit per skenare lufte me Serbine. Serbia e ka zanat me provoku konflikte ne Kosove me arsyetimin e njejte, se po vriten serbe ne Kosove. Kujto vrasjet e serbeve nga vete serbet ne Peje (1. serbi qe futi shishen ne b***e te vet e akuzoi shqiptaret per perdhunin ne vitin 89, 2. Serbet qe vrane 16 vjeçarin serb ne Graçanice ne mars 2004, 3. Serbi qe shkeli me traktor ne minen e vendosur prej tyne ne fshatin Surigane-Suvo Grlo ne 2005, e plot raste te tjera qe ne Kosove i dine shume mire). Kshuqe keto deklarata te presidetit serb jane paralajmerime per konflikt te ri e shkak me hy ushtrija serbe perseri ne Kosove si ne kohe te Millosheviqit. Behuni gati Shqipe kudo qe jeni se shkijet po vijne nga te kater anet. Kjo vlen dhe per Shqipet e Maqedonise, se dhe aty jane shkijet kembkryq.

  1. Devolliu says:

   hahahahahahahaha
   Pse edhe serbi e paska fut shishen ne b,,,the
   Hahahahahahahahaha

 2. Ata tallin menderet me popullin shqiptar says:

  provokimi I serbeve kerkon nje konflikt ku rusia do vije ne ndihme….ndoshta nuk I tregoi ed rames vucic,…..
  ose serbet mendojne mafia serbe ne shqiperi drejtuar nga Saliu nuk ka me ate pushtet qe do donte Serbia…
  po mos tregohemi naïve, Mustafa dhe thaci dhe haradinaj me biznes te ngushte me serbet jane koqevare dhe jo shqiptare…..

 3. Adam says:

  Te japesh jeten per nje shtet ku serbet e udheheqin prej 100 vitesh eshte nje ti falesh jeten hipokrizis .bujrem te vine ndoshta te rinjte do nxjrrin jashte te vjetrit

 4. Homer Simpson says:

  Ha ha u kujtove shume shpejt delegatet iket

 5. kuq e zi says:

  po ti kete thoje qe ne fillim pse duhej pritur te kthehej treni???
  megjithate meqe e paskeni pergatitur me kohe qe te mos ju shkoi bosh urdheroni po ju presim merrni dhe ca rus e ndonje spiun te kolonel janulles se bejne pune

 6. grameno says:

  Serbet rraca me naive,dhe me e flliqur ne bote,besoje se ja kalojne edhe bishave si rrace,keta edhe humbjet i festojnemerre me mend,kur dikush humbjen e shef si fitore,qka ti thuhet,humbja per ta eshte fitore,baba po popull i pa cipe,gjithe gezohen kur fitojne diqka,serbet gezohen kur humbin diqka,ksaj radhe po te hyn ne loje,po te veprojne sipase ksaj specie nikolic,ka per te hubmur edhe pashallukun e beogradit,dhe prap kjo rrace e poshter do te festoje humbjet.ne ua kthym pushken,u pritem ne kufi,Pse nuk hyt,fjalet jo,jo hera funidt jan konsum per politike te mbrndeshme,por ne jemi vigjilent ju njofim edhe kur fleni qka shifni enderr.sot nuk ju presim ne der te shpise me marr nje qifte dhe me luftu me nje ushtri.Sot kemi forcen e sigurise,kemi njesite speciale,besa i kemi disa armatime qe ju dhe opinioni gjer si din,dhe do ju tregojme se kush jan shqipetaret,besa ne plumbit fare si frigohmei.dhe po ju piu sorra mendet,se besoje se ju mende skeni fare.do e shifni se kush jan shqipetaret.Ah sa kisha aps deshire dhe njeher te i futeshim nje lufte me serbine dhe do te shifte,se kush jan shqipetaret.ne kohen e UQKes as buke skishim per te ngerne,dhe i bem balle asaj makinerie qe ishte mbushur deri ne dhembe,po sot !!!! DO TJU SHKERDHEJM EDHE NE BEOGRAD:

 7. ARI says:

  KUJDES KOSOVE SERBIA DO FUTET NE VERI SI RUSIA NE KRIME. PRANDAJ KANE CUAR USHTRINE NE PRESHEVE QE MOS TE HUMBIN PRESHEVEN KUR TE PUSHTOJNE VERIUN E KOSOVES ARMATOSNI POPULLIN URGJENTISHT EDHE MBYLLNI BISEDIMET EDHE KUFIRIN ME USHTRINE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *