Klasifikimi i “Premier League” pas javës së 21-të

Java e 21-të e “Premier League” u mbyll ditën e sotme me sfidat Everton-Manchester City dhe Manchester United-Liverpulit.

Pas mbarimit të këtyre dy takimeve është konsoliduar dhe renditja përfundimtare e “Premier League”.

Ekipi i Chelsea vijon të kryesojë kampionatin anglez me një diferencë prej shtatë pikësh nga ndjeksi më i afërt që është ekipi i Tottenhamit që renditet në vendin e dytë.

Pas Tottenhamit vijnë më pas Liverpuli, Arsenali dhe Manchester City që klasifikohet në vendin e pestë.

Megjithatë gara mbetet mjaft e fortë si në luftën për titullin kampion, për një vend në kupat e Europës ashtu dhe në luftën për mbijetesë.

Më poshtë renditja e plotë e “Premier League” pas javës së 21-të.

 1. Chelsea 52-pikë
 2. Tottenham 45-pikë
 3. Liverpool 45-pikë
 4. Arsenal 44-pikë
 5. Manchester City 42-pikë
 6. Manchester United 40-pikë
 7. Everton 33-pikë
 8. West Brom 29-pikë
 9. Stoke City 27-pikë
 10. Burnley 26-pikë
 11. Bournemouth 25-pikë
 12. West Ham 25-pikë
 13. Southampton 24-pikë
 14. Watford 23-pikë
 15. Leicester 21-pikë
 16. Middlesbrought 20-pikë
 17. Crystal Palace 16-pikë
 18. Hull City 16-pikë
 19. Sunderland 15-pikë
 20. Swansea 15-pikë

TemA

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *