Kukësi tregon forcën ndaj Neftçi Baku

KukesiKukësi ka treguar forcën e saj në takimin e rradhës miqësor, që luajti kundër ekipit të Neftçi Baku.

Kryesuesit e kampionatit shqiptar arritën që të mundin ditën e sotme ekipin e Neftçi Baku me rezultatin 4-2.

Skuadra e drejtuar nga, Ernest Gjoka,  tregoi një formë mjaft të mirë ne kete perballje qe zhvilloi ne Antalya, duke dominuar përballë skuadrës nga azerbaxhani.

Autorët e golave për verilindorët u shënuan nga Dvornekoviç në minutën e 15-të, Pero Pejiç që shënoi një dopietë në minutat 36-të dhe 90-të, si dhe afrimi i kësaj merkatoje Kale në të 56-tën.

Kjo ishte miqësorja e tretë për Kukësin në tokën turke duke arritur që të marrë fitoren e pare./f.b

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *