“1 miliardëshi” i Alfred Pezës, reagon kryeministri Rama

Rama-dhe-PEZAKryeministri Rama ka reaguar për herë të parë lidhur me pasurinë e deputetit Alfred Peza, çështje kjo që ka marrë vëmendje ditët e fundit, pasi Peza ka blerë aksione me vlerë 1 miliardë lekë në një prej bankave të nivelit të dytë në vend.

Një komentues në Facebook, e ka ngacmuar kryeministrin duke i thënë:

“Alfred Peza per 1 vit e gjys beri 1 miliard lek..po pse do rri sajmoja pa marre gje per 3 vjet e gjys minister..mjer moj shqiperi..po na pin gjakun per dit”.

Ndërkohë kryeministri i është përgjigjur, duke mohuar akuzat ndaj Pezës, që sipas tij janë thjesht politike.

“Po te degjosh Shqupin keshtu eshte, miliarda nga te kater anet, po fakti eshte se te ardhurat e Alfred Pezes nuk jane shtuar aspak qekur ka hyre ne politike dhe kete e tregon qarte deklarata e pasurise! Po me ke te flasesh, me kengetaret apo me spektatoret e Shqupit?!”, shkruan Rama.

Nga ana tjetër deputeti Alfred Peza ka thënë se investimi me vlerë 1 miliard lekë në blerjen e aksioneve është bërë me paratë e kursyera nga ai vetë dhe bashkëshortja.

dsadad

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në ““1 miliardëshi” i Alfred Pezës, reagon kryeministri Rama”

 1. Oli says:

  Po mire ua ben ketyre shqupisteve o Rame se vetem balte hedhin.

 2. Pyetje says:

  PO BASHA KU I GJETI 1 MLN DOLLARE 25 VJEC?

 3. Albani says:

  Alfred Peza u zgjodh ne Peqin deputet,por u largua dhe nuk e perfaqeson me Peqinin sepse u zhep ne dru nga ata qe e financuan dhe votuan dhe nuk moren ate qe ju premtua,vendet e punes natyrisht.
  Ne Peqin i vune samarin.

 4. Saliu says:

  Po na e shpjego o kryeminister si eshte e mundur qe ky deputet peqini ka bere brenda tre vjetesh gati nje milion dollare ? Edhe trump do tja kishte ziline ne nje treg me me pak se tee milion banore te besh kaq shume para …. rilindja e ka futur thelle doren ne korrupsion. Une qe te shkruaj te kam votuar per te rregulluar shqiperine dhe per te cuar ne burg shqupistat me ne krye kriminelin berishe por voten time ti bashke me beqajn e co harrojeni edhe ti je bukeshkale nuk ke ndryshim nga paraardhesit e tu ke pare vetem xhepin tend dhe te nje grupi hajdutesh ministra te qeverise tende.

  1. Arturi says:

   O Sali mortja, lexo mire. Nuk jane 1 milion brenda ketyre 3 viteve te fundit, por kursimet e tija dhe te gruas se tij gjate 25 viteve.
   Te fala CARmines!

   1. Dikush says:

    Turo ik futi i tas grosh se qeke ftof. E ke pare deklaraten e pasurise se tyre para se te behej ky deputet? Ik shiko numrat para dhe pas berjes deputet. Me tej s’po shtoj gje.

 5. LORA says:

  Eshte nje institucion ,ILDKPKI,qe duhet te prononcohet per kete problem,me nje deklarate zyrtare,,,,dhe rrjedhimisht eshte I panevojshem inkludimi I Kryeministrit.
  Pasunaret e medias jane vetem sherbetoret e djallit,,,,apo gebelsianet e qoftelargut,,,,e sidomos njerzit me ordinere ne pikpamje logjike dhe kulturore.
  Mua si qytetare me duhet fjala e institucionit pergjegjes,,,,,jo mbulimi I Pezes, apo kujtdo qofte.

  1. Dielli says:

   Mese e vertet Lora,fjale i merr era,veprat mbeten.ILDKPKI-ja duhet sa me shpejt te beje te mundur origjinen e ketyre lekeve te piset apo te papiset.Koha e ka vertetua ne dite e vite se medja vizive dhe e shkruar ka qene dhe do te mbetet lavatrice per pastrimin e lekeve te bots se krim-korrupsionit-imoralo-politik ne dite e vite,deri kur ILDKPKI te ndergjegjesohet dhe te deklaroje punen e saj ne drejtim te pabrekeve qe i la dita dhe miljonerve qe i ngysi nata,qe sillen e perdridhen per drejtesi njerezore,por po vijen dita qe nga trasta peme e kalbur jashte do te hidhet,koha eshte e maskarejve,por Shqiperia eshte dhe do te mbetet e SHQIPTAREVE.

 6. Petrit says:

  Boboooo sa popull i trashe, ky thote kam 21 vjet pune dhe te perplas letrat ballit kta thojn per 3 vjet. Ose jeni te verbuar ose te komanduar se ska mundesi

  1. Kapterr Ramiu says:

   Para 21 vjeteve ky plera punonte me rroge kapterri neper gazeta o Petrit. A ka paguar taksa dhe tatime per te ardhurat qe pretendon? Al Kapone u denua per evazion fiskal, se vrasjet i benin cunat dhe paguheshin me kursimet nga mospagimi i taksave.

  2. Kapterr Ramiu says:

   Para 21 vjeteve ky plera punonte me rroge kapterri neper gazeta o Petrit. A ka paguar taksa dhe tatime per te ardhurat qe pretendon? Al Kapone u denua per evazion fiskal, se vrasjet i benin cunat dhe paguheshin me kursimet nga mospagimi i taksave. Motren ku ta kesh o Mero plehra

  3. Dikush says:

   Po ti more Petriti i holle per sa vjet pune i ben 1 milion dollare? Na hapet barkun. E dyta e punes shiko pasurine para dhe pas berjes deputet dhe jo gjithe jeten e tij pastaj komplimentoi te tjeret sa te holle apo te trashe jane se te paskan zene syte lesh.

 7. Fatmir says:

  Duhet nje revolucion I plote. Ne Shqiperi ligjet vihen per te mbrojtur Maliqet. Vidhet e behet korrupsion hapur dhe askush nuk mban pergjegjesi. Po te vazhdohet kjo llogjike e te drejtuarit te pushtetit atehere mbas 10 apo 15 vitesh do te kemi nje vend ku hane pulat gure. Nje vend ku ai qe vjedh e ben korrupsion eshte I zoti, e ai qe punon me djerse eshte I pafat. Pyetja ime eshte,: A ka burra qe ti dredhin keta horra qe per 25-vite rrjesht e kane administruar kete vend??!!

 8. xhulio says:

  Se kush eshte ky pleher , sa me telefonoi nje shok nga Durresi.Lexoni neser gazeten Bulevard.As femijes se vet s i jepte pension.Kafshe, dhe behet deputet.O kafsha tjeter Rama! Kete produkt ke sjell ne altariin e kombit???

  1. fredi says:

   Voto o popull leshi pa ditur per ke voton se gjakun do te pine e mir ta bejne keta pjavica kenete me qime perpjete te llakuara

 9. Rilindas i çpuar says:

  Po çfare prisni nga rama o derdimene ai eshte per vete hajdut dhe sum çpuar

 10. Cen says:

  Petriti I Partise sa e ka pas rrogen para 21 vjetesh mijera euro ky Peza !!!?. Keto jane maja e ajsbergut o punonjes administrate ,mbas kafes ben dhe komente.

 11. mario says:

  Kjo eshte shqiperia ska ushtri ska shendetesi ska bujqesi, arsim, rend, mjedis, industri, pune, kulture, ska busull por ka vetem hajduta qe e kane kthyer kete komb pa identitet ku i vetmi vyrtyt eshte grabitja dhe njerez qe shesin pordhe dhe tregojne dokra qe ky vend eshte kerthiza e botes. Suksese ne jete shqiperi e rilindasve.

 12. Emiljano says:

  Po e rama po vazhdo akoma me barcaletat e tua me shqupsa e gogola se pjerdh me njeri per keto perralla.Ty te thone ujku ti kerkon gjurmet sikur gjith populli esht budall.Ka nonji trap qe te beson si kjo debilja ktu lora qe thot se mua si qytetare sme duhet gje vec fjala e institucioneve pergjegjese njesoj si ajo tjetra qe tha per nanon me berishen ju mos u zini se ne sduam as buk asgje.pse duhet ta lidhesh cdo gje me politiken kur behet fjala per vjedhje apo korrupsion,sepse populli ne fund te fundit sdo tja dije nga behet fjala,majtas apo djathtas.Ka ardhe koha per revolucion ne shqipri se ju 1 per qindshi po sundoni 99 per qind te popullit dheas doni tja dini per te dhene llogari si i keni ber parat, vilat e me rradhe.prandaj jemi ktu ku jemi pas 26 vjetesh se as jepet llogari,as mbahet pergjegjesi si majtas dhe djathtas.Lozni tenis me popullin qe shikon topin sa nga nji ane ne tjetren.ka vetem nji zgjidhje,ju duhet marre topi.

 13. Neim Qilli (rilindes) says:

  Shume e drejte shoku kriekar! Me pelqes si tall trapin me keta pallat qe te votojne!

 14. maximus says:

  O edi, ketu s’hyn ne pune fare shqupi apo pd-ja, sepse po ta dish, edhe ata qe jane ose kane qene me ty, duan nje pergjigje, nga i beri ky xhuxhi jot i peqinit 1 milion euro, te deklaruara, sepse ma ha mendja se mund te kete dyfish te fshehura dhe pasuri te patundshme. kur ka ky xhuxhi 1milion euro imagjinoni sa kane berisha i viçidolit, edi struci, iliri kokelopa apo lulushi pederasti

 15. ,, says:

  pirdhni o bithe çpuar te çpuar nga mendte.te degjojme se çdo te thote shefi i opozites,se qe ne kohen e tije filloje te livadhise me analizat pro viçidolit.

 16. Dibrani says:

  Rama eshte lider folklorist,…nga ata te komonizmit

  Nje lider Europjan nuk do komentonte xhepin e tjetrit,..por thjesht ja le institucionve perkatse

  Dhe me Roshin i doli huq

  Dhe me Trump i njeta gje

  Dhe me Vucic i doli huq

  Pa hy tek 300 mij vende pune ,rruga e arbrit ,e tjer e tjer qe nuk mbarojne kurr

  Ky ka humbur seriozitetin ,.dhe ve fatet e vendit dhe te institucioneve hetimore ne nje situate Diktatoriale

  askush nuk mund me komentuar xhepin e dikujt ,….si i paster apo jo,….nuk eshte territor qe te peket ty dhe pik

  Por kjo qasje ka dhe anen tjeter ,..qe e ve pozicionin e kryeministrit ne pikpyetje

  I bie sikur hajduti mbron hajdutin,…Nuk e di a e kupton Rama,…kjo rendon dhe me shum kur ben perkrahje pa mbaruar hetimi

  Un jam shum skeptik per ate lloj pasurie 3 vjecare ,..gjithsesi ne vijim do dale nga anon e drejta

 17. Edi says:

  Por akoma nuk e keni kuptuar! Populli im i dashur politikanet shqiptare nuk perfaqesojne interesat e popullit! Ilir Meta hajdut! Saliu hajdut! Edi per fatin e keq te njejtin emer me mua! Hajdu i moderuar! Edi Rama nese do te besh nje plan te zgjuar duhet qe leket qe te jep Beqja dhe ministra e tjere per fushaten te shkojne tek te varferit! Gjithe ato leke qe ti merr per fushate shkojne tek te pasurit!

 18. anonim says:

  21 vjet kursime thote hahahahhaaa edhe gjithe peqini te kursente e mos te hante fare sdo i bente dot leket o zot pak meshire se as te rrejne sdine

 19. Shqiptari i ILIRISE. says:

  Dakort qe keto pare i ka patur perpara se te behej deputet.Por nje pyetje kisha une:
  _Si eshte e mundur qe te gjithe ata qe jane futur papritur neper listat e deputeteve tend o z.Rama na qenkan milionere?
  Ndonje deputet te varfer ka aty?Nga ata qe ke sjelle ti e kisha fjalen?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *