Barcelona shfaq interes për Diego Costën

diego-costaBarcelona ka hyrë në garë për të marrë shërbimet e sulmuesit spanjoll që luan me Chelsea, Diego Costa.

Katalanasit kërkojnë që të përfitojnë nga situata e lojtarit me trajnerin Antonio Conte, të cilët nuk kanë mardhënie të mira.

Lajmi është raportuar nga mediat angleze të cilat kanë shkruar se Diego Costa, është sulmuesi ideal për të zëvëdësuar uruguaianin Luis Suarez, në momentet që ky i fundit nuk do të jetë në dispozicion të skuadrës.

Për Diego Costën, interes kanë shfaqur dhe disa klube kineze që janë gati të bëjnë cmendurira me ofertat e tyre për ta afruar bomberin spanjoll në kampionatin e tyre./f.b

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *